تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۱ ب.ظ

   972 بازدید

به بهانه 5 آذر ؛ روز بسیج
هر كسي كه در هر حوزه كار مي كند بايد تفکر بسيجي داشته و بسيجي باشد تا بار مظلوميت ، استقلال ، ازادي ، عظمت ، سربلندي و موفقيت ايران و ايراني را بر دوش بکشد.

جوان پرس : ۲۹ آبان لغایت ۵ آذر مصادف است با هفته بسیج و امروز پنجم آذر مصادف است با تشکیل بسیج 20 میلیونی به دستور معمار کبیر انقلاب و اهمیت این مساله به حدی است که اگر بگوییم همه مردم ایران از بزرگ تا کوچک ؛ زن و مرد در هر پست و مقام و جایگاهی که هستند همه باید بسیجی باشند و بسیجی وار در خدمت اسلام و انقلاب و نظام باشند ؛ چرا که بسیج متعلق به یک جریان و گروه نیست.

هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطره همه بسیجی دلان است. امروز بسیج مستضعفین و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی همچون سدی محکم پشت ولایت و امنیت کشور ایستاده است. اگر تا دیروز و حتی امروز هم بسیج در حوزه ها جبهه و جنگ در خط مقدم بود این روزها و ایام نیز همانند 8 سال دفاع مقدس و همه 38 سال عمر انقلاب در خط مقدم بوده و حتی پا در میدان سازندگی کشور گذاشته است.

آیا جز این نیست که سپاه با قرارگاه خاتم الانبیایش و یا بسیج سازندگی اش امروز نقش موثری در سازندگی کشور دارد؟آیا جز این نیست که کشورهایی و کسانی که می خواهند ایران را تبدیل به سوریه و عراق دیگری کنند با مانع بزرگی به نام بسیج و سپاه برخورد کرده اند؟آیا جز این نیست که امروز تفکر و موشکهای سپاه پاسداران بزرگترین ترس و کابوسی برای رژیم استکباری و صهونیست ها شده است؟ آیا جز این نیست که سپاه جلوی تندرویها و زیاده خواهی های بعضی سیاسیون داخلی را گرفته است؟

بدون تعارف باید بگوییم ما دشمنانی داریم که در عین حماقت و کودکانه اندیشیدنشان ، خیلی دقیق و حساب شده عمل می کنند ، گاهی بعضی ها فکر می کنند کارها و برنامه ریزی های دشمنان ما ، از شبکه های فارسی زبان درست کردنشان، تا راه اندازی و تقویت ملی گرایی و عروسک باربی شان و خلیج عربی گفتنشان تا پروژه تضعیف مقاومت در منطقه، همه و همه بدون برنامه و حساب و کتاب است …

 با این مقدمه کوتاه میخواهیم در حد توان پرده از یک پروژه خطرناک و حساب شده برداریم …. پروژه مخفی و اشکاری که در طول دهه های انقلاب به شکلهای مختلف اجرا شده است ، آن، پروژه تضعیف بسیج و سپاه پاسداران با هدف ضد ارزش کردن بسیجی بودن در جامعه است و ایجاد فاصله بین مردم و در مورد چرایی این تقلاها باید گفت : آنها در تحقیقات و براوردها و آمار گرفتن های خودشان بسیج را حائز ویژگی های منحصر به فردی دیده اند :

– بسیج یک نهاد رابط بین مردم و نظام : از جمله ویژگیهای بسیج دوزیست بودن آن است، بسیج از یک سو یک نهاد کاملا مردمی است ، بسیج از یک سو دغدغه های مردم و نخبه ها را به سطوح بالای حکومتی می برد و از سوی دیگر انتظارات و رهنمودها و اطلاعات را از بالاترین نقطه حکومت به لایه های زیرین می رساند.

– بسیج بازوی ولایت : بعد از آنی که دشمنان در طرحها و برنامه پیچیده و حساب شده شان در عرصه های نظامی و غیر نظامی ، در ایران به بن بست رسیدند ، به این نتیجه رسیدند اگر این طرحها در کشورهای مثل پاکستان ، عربستان ، ترکیه و.. که همگی مانند ایران مسلمان هم هستند ، به نتیجه مطلوب می رسد ، اما در ایران همه تیرها ، به سنگ می خورد ، تنها به خاطر یک واژه است، آن واژه جادویی ، ولایت است، آنها کودکانه ولایت را برآورد کردند و باید گفت ؛ مردم بازوهای ولایت هستند.

– اتحاد و وحدت : وحدت ، نقطه قوت هر ملتی است، وحدت از دستان و انگشتان ظریف یک مشت اهنین می سازد، وحدت ، انرژی ها و توان یک ملت را سر و سامان می دهد وآنها در یک جهت واحد هدایت می کند ، آن وقت است که از بمب اتم (که غربی ها اینقدر به ان می بالند و می ترسند) قوی تر خواهند بود، کار دیگر بسیج ، ایجاد وحدت است ، وحدت بین اقشار – وحدت بین اقوام – وحدت در روشها و تفکرات فرهنگی- وحدت طولی (وحدت بین سطوح مختلف در جامعه، از فرمانده کل قوا تا بسیجی فلان روستا )، وحدت بین مذاهب اسلامی، بسیج با نزدیک کردن خود به مشکلات مردم و درگیر شدن با همه نیازهای انها موجب ایجاد جو همدلی در بین مذاهب اسلامی و ایرانی به ویژه سنی و شیعه و حتی وحدت بین امت اسلامی.

– غیر قابل پیش بینی و کنترل بودن بسیج : از جمله مشکلات دشمنان با بسیج همین مقوله است، آنها در تعریف بسیج دچار سر درگمی هستند ، اگر بسیج را یک نهاد حکومتی و دست نشانده تعریف کنند، انوقت در توجیه اینکه چطور مثلا یک بنا و کارگر ساختمانی بدون هیچ مواجب و حقوقی در پایگاه بسیج فعالیت میکند ،می مانند…. اگر بسیج را مثلا قشر ریش دار و حزب اللهی بدانند، چطور باید حضور جوانانی با تیپهای غیر مذهبی را در بسیج باید توجیه کنند، اگر بسیج را بر روی کاغذ و بخشنامه تعریف کنند پس در توجیه جوانانی که از خانواده خود دور می شوند و در بدترین اب و هواها و در دوردست ترین نقاط این کشور اردوی جهادی میروند ،چه بگویند؟؟
در پایان باید تاکید کرد در کنار تلاش و فعالیت شبانه روزی همه ارگانهای نظامی ، انتظامی و امنیتی بسیج منشا قدرت و ابهت ایران است ، یک نعمت الهی و یک تحفه خدایی به ملتی که شایسته مجد و عظمت هستند ، آنانی که چه در داخل و چه در خارج ، چه اگاهانه و چه نا آگانه ، در تضعیف این نهاد مقدس می کوشند ، باید بدانند بسیج نه اسم نه عنوانی زمینی است، نه در ظرف زمان می گنجد و نه در ظرف مکان. هر کسی که در هر حوزه کار می کند باید تفکر بسیجی داشته و بسیجی باشد تا بار مظلومیت ، استقلال ، آزادی ، عظمت ، سربلندی و موفقیت ایران و ایرانی را بر دوش بکشد.

 امروزه با توجه به فشارهای اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی خارجی و داخلی و حواشی پیرامون و فشارهای بی حد و امان غرب به سردمداری آمریکا بیش از هر زمان دیگری به ندا ، نوا ، آهنگ ، نیت ، خلوص و اقدام بسیجی وار نیازمندیم ؛ قرار نیست فقط در لباس بسیجی باشیم ، قرار نیست فقط نام بسیج را یدک بکشیم ، این روزها بیشتر از هر زمان به حرکت های بسیجی نیازمندیم و هر کس و در هر جایگاه و مقام و مسوولیتی فعالیت می کند از یک بازاری گرفته تا کارمند ، زن و مرد ، کودک و بزرگسال ، مدیر و فرمانده و سردار و امیرش همه می توانند در فامت بسیجی ظاهر شده تا بتوان گفت همه 80 میلیون و اندی جمعیت ایران در قامت و جایگاه یک بسیجی باشند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109669
دیدگاه خود را به ما بگویید.