وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۱|کد خبر: 8551|دسته: تازه ترین عناوین, عمومی


با حضور فرمانده مرزبانی ناجا ،استاندار و فرماندهان مرزبانی و پایگاه های استان همایش فرماندهان مرزبانی در محل سالن امام علی(ع) انتظامی ارومیه برگزار شد. اولین سخنران این مراسم فرمانده مرزبانی استان بود که پشت میکروفون رفت.

به گزارش جوان سرهنگ شهرام عباسی با اشاره به اینکه در سالهای نه چندان دور که حدود ۱۴۰کیلومتر خلاء مرزی داشتیم با اقدامات مرزبانی و همکاری وزارت کشور و عملیات عمرانی و تکمیل زیرساخت ها این میزان به حداقل رسیده و در حال حاضر با کمترین خلاء مرزی در ۸۴۰ کیلومتر مرز استان مواجه هستیم.

  فرمانده مرزبانی استان از ساخت بیش از ۲۰ برجک در نواحی مرزی خبر داد و گفت: در طول سال گذشته بیش از ۳۷ هزار ساعت برای پایوران و پرسنل وظیفه دوره های آموزش مرز ومرزداری برگزار شد.

 وی تاکید کرد : مرزبانی در سال گذشته با ۴۰ درصد کاهش کشفیات روبرو بوده بطوری که مشروبات الکلی ۱۰ درصد وسوخت ۱۳ درصد کاهش داشته است.

 سرهنگ عباسی اضافه کرد: ۲۳ تن انواع مواد مخدر کشف ؛۱۶۰ هکتار زمین زیر کشت شاهدانه امحاء وهمچنین ۶۰۱ قبضه اسلحه کشف شد.

 سخنران بعدی مراسم رئیس شورای تامین استان بود که با یک ساعت تاخیر آمد و برای اینکه این تاخیر پر شود کلیپ پخش شد و سخرانی سردار ذوالفقاری هم به بعد از سخنرانی استاندار موکول شد.

   وحید جلال زاده با این حال این همایش را به یک کلاس کاملاً سیاسی تبدیل کرد و در سخنرانی ۳۰ دقیقه ای خود با تحلیل مسایل روز دنیا و جایگاه ایران و دشمن غرب برای اسلام هراسی و به تحلیل فرمایشات رهبری پرداخت و با تقدیر از  تلاش های سربازان و مرزداران و مرزنشینان در پاسداری از مرزهای کشور تاکید کرد : یکی از اساسی ترین شکست های دشمن  نه گفتن های مردم ایران به فریب و حیله آنان بوده است وموضوع دشمنی غرب اسلام است نه انرژی هسته ای و چیز دیگری.

   وحید جلال زاده مدل نظام اسلامی ایرانی را برترین مدل جهان اعلام کرد و خاطرنشان ساخت : ما به دست امام(ره) با اسلام حقیقی آشنا شدیم و بایستی از این آرمانها دفاع کنیم.

    فرمانده مرزبانی ناجا به عنوان سخنران کلیدی و اساسی این همایش قبل از برگزاری کارگروه ها و نشست های تخصصی آخرین سخنرانی بود که پشت میکروفون رفت. سردار ذوالفقاری امنیت راتولید جمعی عنوان و بر نقش اساسی مردم تاکید کرد.وی با اشاره به افزایش ضریب امنیت در مرزهای کشور خواستار آگاهی و هوشیاری مردم شد واز کاهش قاچاق درراستای تلاش و جهاد مرزنشینان خبرداد.

  فرمانده مرزبانی ناجا بر اتحاد نیروهای مسلح به عنوان یک ضرورت انکارناپذیراشاره کرد و گفت: در حال راه اندازی مهندسی رزمی در مرزبانی هستیم و بر آن هستیم با فعال سازی این حوزه برای تسریع در عملیات زیرساختی مرزها تلاش کنیم.

 وی همچنین از تصویب طرح جامع مرز که کلیات آن به اتمام رسیده خبرداد و گفت: در این طرح همه چالش ها  ودغدغه های پیش رو از جمله توجه به معاش مرزنشینان ، ساختار سازمانی ، ساماندهی تردد مرزی، بررسی شیوه خدمت در مرز و غیره دیده شده است.

سردار ذوالفقاری همچنین گفت: استارت طرح جامع مانیتورینگ مرز زده شد.

 وی ضمن اشاره به اقتدار نیروها تاکید کرد : اساس کار فعالیت باید بر مبنای توکل به خداوند متعال درستکاری و تعامل صحیح و امیدواری و اعتماد مردمی باشد.

 فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: هنرمرزبانی دراین نیست که آدم زیادی دستگیر کند بلکه بایستی با کمترین دستگیری هزینه ها را به حداقل برسانیم وامنیت را نهادینه کنیم.

 سردارذوالفقاری خواستار توجه به نیروی انسانی ،نگاه عمیق به آموزش نیروها، کم کردن مشکلات پیش، رو رعایت منشوراخلاقی مرزبانی ، جلوگیری از غرور تکبر شد  وخواستار تعامل سازنده با دیگر سازمان ها شد.

 فرمانده مرزبانی ناجا از پیشرو بودن مرزبانی آذربایجان غربی خبرداد و در حاشیه این همایش درگفتگوی اختصاصی با کوشا گفت: پر کردن خلاء های مرزی در دستور کار این فرماندهی است و فعالیت امنیتی در مرزها باعث ترقی وتوسعه منطقه خواهد شد.وی از کاهش قاچاق انسان ، ترددات مرزی، اقدامات تروریستی ،‌کشفیات قاچاق سوخت و خسارت به نیروهای خودی خبر داد و از افزایش ضریب امنیتی در استان گفت.

 وی درخصوص امن ترین مرزهای کشور هم اضافه کرد: هر چند  درگذشته مرزهای کشور مشکلاتی داشتند ولی در حال حاضر اکثرا در شرایط بسیار مطلوب و امنی قراردارند.

 سردار ذوالفقاری اصلی ترین چالش مرزبانی را روند واگذاری اعتبارات و تداوم فعالیت های زیر ساختی عنوان کرد.

 این مطلب در شماره ۴۹۸ مورخه ۳۰ مهرماه هفته نامه کوشا چاپ گردید.


1 پاسخ به “سردار ذوالفقاری در ارومیه : هنر مرزبانی در دستگیری آدم ها نیست”

  1. gold account می‌گه:

    وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید متناسب با رشد کشور، رشد کند، گفت: رشد ناجا متناسب با شرایط کشور نیست و باید پذیرفت که به هر میزان در مرزبانی سرمایه‌گذاری کنیم از اتلاف سرمایه‌ها جلوگیری خواهد شد.

پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :