وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۱|کد خبر: 9623|دسته: تازه ترین عناوین, عمومی


  معاون اطلاعات و عملیات مرزبانی آذربایجان غربی در یک نشست خبری با اشاره به دستگیری ۲۱۱۴ نفر متجاوز مرزی در مرزی های استان ،اظهار کرد :این  افراد که عمدتا تبعه کشورهایی چون بنگلادش و افغانستان بودند در طول ۸ماهه سال جاری دستگیر شدند .

 جوان پرس : سرهنگ محمد احمدی دستگیری ۶۰ نفر عاملین خروج را نیز در این رابطه دانست و افزود : دستگیری عاملین خروج نقش بسزایی در کاهش قاچاق انسان دارد ،لذا رویکرد مرزبانی استان بیشتر به سمت دستگیری عاملین خروج دارد که در این رابطه همکاری مناسب دستگاه قضائی را نیز شاهد هستیم .

 وی با بیان اینکه در حال حاضر مرزبانی اشرافیتی ۹۰ درصدی بر مرزهای استان دارد ،افزود : خلأها و محدودیتهای مرزی تاثیری در فعالیتهای مرزبانی نداشته و با اقدامات کنترلی سعی در افزایش ضریب امنیت مرز داریم .

 احمدی افزایش اعتماد مرزنشینان ،رضایتمندی مردم ،انسداد و اشرافیت مرزی را از نتیجه فعالیتهای مرزبانی ،در ۲ سال اخیر عنوان کرد و گفت : استمرار برنامه های انسداد مرزی در چارچوب قانون و همکاری و هماهنگی با سایر ارگانها در دستور کار مرزبانی استان قرار دارد.

 معاون عملیات مرزبانی استان با اشاره به فعالیتهای اطلاعاتی در مرزهای استان به منظور اشرافیت بر مرزها،تأکید کرد : عمده فعالیتهای اطلاعاتی مرزبانی نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات نیست .

معاونت اطلاعات و عملیات مرزبانی با اجرای طرحهای کنترلی و اطلاعاتی توانسته ضمن اشرافیت کامل بر مرزها،رضایتمندی مرزنشینان و افزایش ضریب امنیت مرزی را نیز تامین کند .

 سرهنگ احمدی با اشاره به روند روبه رشد مرزبانی استان ،از اجرای ۸ طرح کنترلی در طول ۷ماهه سال جاری خبر داد و گفت : از جمله این طرحها ،طرح اطلاعاتی خلع سلاح در مرزها بود که بمدت ۱۲ روز به اجرا درآورد و نتیجه خوبی را به دنبال داشت .

وی گفت : در زمینه کشف مواد مخدر ،مشروبات الکلی،مواد سوختی و سلاح به ترتیب با ۲۵،۳۶،۲۰،۶ درصد رشد در طول ۸  ماهه سال جاری مواجه بوده ایم .


پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :