تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۷:۱۹ ب.ظ

   2064 بازدید

نمي دانم شوراهاي شهرهاي ديگر چرا از اين شوراي نمونه پيروي چنداني نمي كنند

از يكي دو سال پيش گفته مي شود قرار است همايشي با عنوان اروميه نوزدهمين شهر ايراني برگزار شود و اتفاقا” محله آغداش ، شورشورا اوستي و محلات اطراف آن از محلات قديمي اروميه محسوب مي شوند كه مورد تحقيق و بازشناسي تعدادي از اروميه پژوهان نيز قرار گرفته و مقالاتي نيز در اين راستا تهيه شده است.

از سوي ديگر اعضاي شوراي اسلامي شهر اروميه 5 سال پيش با شعار رسيدگي به مناطق محروم و سر و سامان دادن به محلات فقير نشين بر كرسي شورا دست يافت يافتند.

چند سالي است كه شوراي شهر اروميه نيز پشت سر هم شوراي نمونه استان اعلام مي شود كه شگفتي اين نمونگي در لابلاي سخنان مردم پايين شهر مشهود بوده و با اندكي قدم زدن در همين محلات به عينه قابل مشاهده است.

اين نمونگي به خاطر برداشتن شهردار از خانواده خود شورا و اعلام چندين باره جايگزين و نصب شهرداري تازه و سپس برداشتن همان فرد و سپردن دوباره كلانشهر اروميه به همان سرپرست سابق و بازي هاي رسانه اي و سياست بازي دوباره از سر ، انصافا” جاي شگفتي كه هيچ ، جاي شاخ درآوردن هم دارد.

نمي دانم شوراهاي شهرهاي ديگر چرا از اين شوراي نمونه پيروي چنداني نمي كنند تا درس عبرتي فراموش نا شدني به شهروندان استان بدهند.

انصافا” شروع كردن پرو‍ژه اي با برآورد هزينه اوليه 18 تا 20 ميليارد توماني در بالاي شهر و سر انجام نيافتن آن پس از صرف 40 ميليارد تومان و درخواست اعتبار از هر راهي براي به پايان رساني آن كه شايد با 100 ميليارد تومان هم تحويل مردم نشود كار نمونه اي است كه هر كسي نمي تواند انجامش دهد.

اصولا” عقل سليم حكم ميكند وقتي هر دو محل كارت در خيابان دانشكده است يا برج چندين طبقه ات بر جاده بند است و يا مشتريانت همه دانشكده نشين هستند و يا حتي املاك و زمينهايت در اين خيابان قرار دارند بايد اول اين خيابان آسفالت شود تا مردم بدانند كه خيابان دانشكده چه جاي مرغوبي براي سرمايه گذاري است.

مردم ساكن در محله آغداش هم بهتر است به همان همايش اروميه نوزدهمين شهر ايراني دلخوش باشند تا اگر برگزار شد ، شايد نويسنده يك مقاله اي به جهت تحقيق در تاريخ اين محله يك لوح تقديري دريافت كند و به آن افتخار كند.

لكه گيري هاي آسفالت در محله آغداش و بسياري ديگر از محلات لكه ننگي بر مديريت شهري بشريت در هزاره سوم تمدن انساني است!

فعلاً كاري ندارم كه در محلات و كوچه پس كوچه هاي شهرك هاي جديد و قديم چه افتضاح هايي را شاهد هستيم و اصلا” كاري ندارم كه كارخانه هاي آسفالت سازي و بتن سازي كه با افتخار افتتاح شده اند در چه زمين هاي غصب شده قانوني و غير قانوني كشاورزان هر روز دهها تن آسفالت توليد مي كنند بي آنكه فقرا و ضعفا از آن چندان بهره اي داشته باشند.

حس عجيبي مرا به افتخار كردن دوباره به اين نمونگي فرا مي خواند و همچنان بخاطر اين افتخار در پوست خود نمي گنجم!

 

 بعد از چاپ این مطلب و عکسها در روزنامه آراز آذربایجان تعدادی از روزنامه ها را در این محله بین اصناف و مردم توزیع کردم ، خیلی خوشحال بودند که یکی از مشکلاتشان در روزنامه مطرح شده است ، تازه شروع کردند به طرح مشکلات دیگر.

فاضلاب ، مدرسه بچه هایشان ، ساخت و ساز های غیرقانونی ، عدم رسیدگی مسئولان به کوچه پس کوچه های قدیمی این محله و …

 محمد آقایی پر

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5255
یک دیدگاه

  1. مرد مرده گفت:

    کارهاای سیاسی امروزه شورا طبیعی است غیراز این بود می بایست شک کرد در کل کشور همینطور شده خبر ندارید. مستضعف و محله هایی که خون داده اند دیگر بک گراند فیلم نمایشی جامعه شده والا مستضعف کیلو چند! رای در خیابان دانشکده هست داداش !

دیدگاه خود را به ما بگویید.