تاریخ انتشار :شنبه ۸ مهر ۹۱.::. ساعت : ۹:۳۸ ق.ظ

   1150 بازدید

کاری که ای کاش ختم به خیر شود

به گزارش جوان دانشگاه پیام نور کشور مدت هاست که بیش از 1000 نفر از نیروهای شرکتی خود را به تعاونی تبدیل کرده و با این منوال کار خود را ادامه می دهد. اینکه این کار قانونی است شکی نیست ولی آنچه که مهم است آینده مبهم این نفرات است.

چرا که بدون قرارداد با دولت و صرفا برای یک شرکت تعاونی کار می کنند و فردا روزی اگر مدیری بعد از ده سال سابقه از نیرویی خوشش نیامده و یا اختلاف سلیقه داشته باشد می تواند بعد از ده سال کار توسط نیروی شرکتی بیچاره وی را از نان خوردن بیاندازد.

چند تن از این نیروها که در استان آذربایجان غربی ساکن هستند در تماس با مدیریت پایگاه خبری جوان خواستار این اطلاع رسانی شده و این تقاضا را داشتند که : ما نیروهای شرکتی از آقای رئیس و معاونان وی تقاضا داریم با توجه به اینکه وضعیت ما از نظر شغلی ناامن بوده و موجب می شود که همیشه در استرس باشیم ما را با توجه به نفوذ خود در تهران به نیروهای قراردادی تبدیل وضعیت کنید.

البته ناگفته نماند خیلی از شرکتها و سازمانهای دولتی چنین وضعی را از نظر نیروی کاردارند. ما نیز امیدواریم این وضعیت به سرانجام مثبتی ختم شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7972
۱۲ دیدگاه

 1. نیروی شرکتی پیام نور گفت:

  با سلام و تشکر از حسن عنایت شما مدیریت محترم بله متاسفانه خبری از تبدیل وضعیت نیست و هزار تا بهانه برای تبدیل وضعیت میاورند تو کشور مگر چند تا قانون وجود دارد چرا مدیران سازمان مرکزی برای تبدیل وضعیت ما استقامت میکنند حتما یقین داشته باشید که برای آنها سود دارد والا….
  ملاک اونا مدرک هست بنظر شما کسی که لیسانس یا فوق لیسانس دارد کار خدماتی نگهبانی و یا رانندگی و نظافت انجام میدهد هزارتا کار دیکه خیلی از نیروهای شرکتی با مدرک دیپلم و زیر دیپلم تو سطح استان وجود دارند که واقعا از همکارانی که مدارک ارشد و لیسانس و …دارند کارایی بهتری دارند اگر نمیخواستند ما براشون کاری بکنیم چرا 6ساله ما رو نگه داشتم الان ما یک سال میباشد حقوق 400هزار تومان میگیریم قبلا 180یا 220 تومان میگرفتیم مقابل حقوق و مزایای نیروهای رسمی و قراردادی بالای 1میلیون تومان.چند ماه حقوق و بیمه و عیدی و سنوات ما رو شرکت ها واریز نکردند شما رو به قرآن انصافه بحرحال ما نمیگیوییم چرا برای آنها پرداخت میشود و برای ما نمیشود ما میگوییم ما هم هستیم انسانیم برای ما زخم زبان میزنند ما وقتی حرفی میخواهیم بزنیم میگوییند شما حرف نزنید شرکتی هستید بنظر شما ما از گروههای ضد انقلاب رجوی یا …هستیم که اینگونه برخورد میکنند ما هم خادم ملت و نظامیم خواهش میکنیم جناب آقای زیاری دست بردارید و ادای هیات امنایی در نیاورید .ضمنا از حسن عنایات دکتر ظهری ریاست استان هم کمال تشکر و سپاس را داریم و اقعا انسان والایی هستند آسمانی و درست هستند.

 2. شرکتی پیام نور در استا مازندران گفت:

  با سلام خدمت شما همکار محترم. بنده هم از نیروهای شرکتی دانشگاه پیام نور در استان مازندران می باشم که در تیرماه 91 از ما مصاحبه هم بعمل آمده ولی هنوز تبدیل وضع نشدیم و دانشگاه از مرداد 91 با شرکت خدمات تجارت (سهامی خاص) قرارداد بسته و همه نیروهای شرکتی (زیر دیپلم-دیپلم-فوق دیپلم-لیسانس-فوق لیسانس) زیر نظر این شرکت قرار گرفته اند. من هم مثل شما از جناب آقای دکتر زیاری خواهش می کنم صدای مظلومان شرکتی پیام نور با ماهی 500تومان حقوق را بشنوند و تبدیل وضع نیروهای شرکتی دانشگاه را هرچه سریعتر پیگیری کنند.

 3. نیروی شرکتی استان آذر بایجان شرقی گفت:

  با سلام خدمت تمامی همکاران محترم ،بنده به عنوان نیروی شرکتی ماهیانه 500تومان حقوق میگیرم از این 500تومان حقوق ماهیانه 130تومان اجاره-180تومان قسط-و حداقل 80تومان فقط به مای بیبی میدهم .آیا شما مقام عالی در دانشگاه میتوانی با این حقوق دریافتی زنگی کنی؟ ما اول امیدمان بر خدا دوم شما آقای دکتر زیاری هستی >تبدیل وضعیت آرزوی هر شرکتی است آرزویمان را برآورده کنید.

 4. م.م گفت:

  سلام ما هم از کارکنان شرکتی در استان هرمزگان هستیم واقعا که خیلی ظلم میکنند من اینجا سمت کارشناس اموزش رابر عهده دارم ونخوام از خودم تعریف کنم از نیروهای کلیدی در دانشگاه هستم واز سال86 در اینجا مشغول به کار هستم بارها برا مصاحبه مارا به این ور واون ور کشوندن حتی تا بوشهر ولی خبری نشده آقای رییس جمهور که میگن از پیام نور حمایت میکنه کجا حمایت؟ اینجا فقط ااز هیئت علمی حمایت میشه که فقط 3ماه از سال میان سر کار وحقوق میلیونی میگیرن این میشه انصاف؟اینجا کار که نیست خر کاریه یعنی اینجا کارهای ثبت نام انتخاب واحد قرنطینه امتحانات انتقالی مهمانی را هیئت علمی دارن انجام میدن؟ به خدا امتحان میانترم خودشان هم میندازن گردن ما کارمندها یه آدم منصف تو این مملکت پیدا نمیشه به حق و حقوق ما رسیدگی کنه؟ اگه پول نداشتیم بریم دانشگاه آزاد مدرک فوق لیسانس بگیریم گناه کردیم؟

 5. نیروهای شرکتی پیام نور گفت:

  به ما که نمیگن شرکتی میگن حجمی

 6. مهدی گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  بنده بعنوان نیروی شرکتی در یکی از واحد های استان آذربایجان شرقی مدت 4 سال است فعالیت دارم همه دوستانم تبدیل وضعیت شده اند ولی بنده با وجود سابقه کاری بیشتر و نداشتن اشنا بلا تکلیفم، دانشگاه پیام نور استان اذربایجان شرقی تعدادی را به عنوان نیروی شرکتی تازه استخدام کرده و می ترسم این نفرات را با پارتی هایی که دارند جایگزین ما کنند سابقه کاری مهم نیست خوبه دیگه هر کی از راه میرسه به ما زور میگه ماهم که می ترسیم اخراجمون کنند نمیتونیم حرفیبزنیم ما که به غیر از خدا کسی را نداریم فقط بخاطر خدا چطور تو مملکتی که جمهوری اسلامی ایران نام گذاری شده حق کسی رو ضایع می کنن لطفا پیگیر باشید بخاطر خدا بنده متاهلم و دارای فرزند و اجاره نشین چطور یه مجرد تا نیو مده به دانشگاه پیام نور استخدام میشه ولی ما می مونیم

 7. نیروی شرکتی پیام نور دهدشت گفت:

  نیروی شرکتی دانشگاه پیام نور دهدشت هستم حدود 4سال اندی است که تمام وقت در خدمت دانشگاه هستم در اکثر نقاط دانشگاه کار کرده ام ودر طول ایم مدت نگهبان بوده ام شبها در نگهبانی و روزها در اموزش و دبیرخانه و امور مالی کار کرده ام 6ترمه موفق به اخذ مدرک کارشناسی رشته حقوق از دانشگاه پیام نور مرکز بهبهان شدم همه نیروهای دانشگاه با مدرک دیپلم تبدیل وضع شدند و با حکم نگهبانی در قسمت آموزش کار می کنند در صورتی که همه این ها را بنده آموزش دادم و اصلاً نگهبانی نمی دهند میگویند ما قراردادی هستیم در صورتیکه دکتر زیاری فرمودند کسانیکه حکم شان نگهبانی است تخلف است در قسمت دیگر کارکنند ولی همچنان در قسمتهای دلخواهشان کار می کنند لطفاًیا مارا تبدیل وضعیت کنید یا نگهبانان قراردادی را در جای نگهبانب بگذارید

 8. fd khl گفت:

  چرا در پیام نور هیات علمی اینقدر قدرت داره تا یک کارمندکه جای چند نفر کار می کنن حرفشون بیشتر قبول دارند حتی کارمندی که مدرک ارشد داره باز حقوقش از هیات علمی کمتر با وجود کار بیشتر ؟!

 9. شرکتی پیام نور گفت:

  با سلام خدمت مدیران سایت و آرزوی بهترین ها شما که لطف میکنید از پیام نور این همه مطلب درج میکنید لطف بکنید در مورد علت تبدیل وضعیت ننمودن نیروهای شرکتی پیام نور کشور خبر و گزارشی هم تهیه بفرمایید.نیروهای شرکتی با مدارک دانشگاهی که اکثرا آشناهای مدیران و نمایندگان هستند یک یا کمتر از یک سال میباشد بصورت حجمی و شرکتی در پیام نور مشغول بکار بودن تبدیل وضعیت شدند اما نیروهای شرکتی 7الی 10 سال مشغول بکار و خدمت میباشند و مدارک دانشگاهیی ندارند و در پست های خدماتی راننده سرایدار نگهبان و امورات …..کار میکنند تبدیل وضعیت نشدند دلیل چیه جناب آقای دکتر زیاری.لطفا عدالت عدالت عدالت.برای سرایدار و خدمات و ….مدرک دانشگاهی لازم نیست ده ساله ما منتظریم انصاف کنید.خدایا به فریادمون برس.شما هم شجاعت داشته باشید به حرمت قران این مطلب را درج نمایید.

 10. رضا گفت:

  با سلام من هم نیرو شرکتی یکی از مراکز دانشگاه پیام نور هستم الان هم 6سال بصورت شرکتی کار میکنم
  این از وعده های دروغین دولت احمدی نژاد .الان 2سال میگن که تا پایان سال هیچ نیروی شرکتی نخواهیم داشت. البته راست میگن برای فامیل های مسخره خودشان!!!
  اینهم ریاست دانشگاه با ان هیئت عمنای مسخره شان…..

 11. شرکتی پیام نور در استا مازندران گفت:

  با سلام. امروز 29/5/92 می باشد و ما هنوز شرکتی هستیم…

 12. ناشناس گفت:

  نیروهای دیپلم و زیر دیپلم که سابقه بیشتر از ما نیروهای تحصیلکرده لیسانس و فوق لیسانس داشتند تبدیل وضع شدند ولی سر ما بی کلاه ماند وقعاً متأسفم دانشگاه نیروی زیر دیپلم میخواد چیکار؟؟؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.