تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ مهر ۹۱.::. ساعت : ۸:۱۷ ق.ظ

   868 بازدید

در این راستا فائزه هاشمی كه در دولت اصلاحات كه سهامدار پنج وزارتخانه از این دولت بود رسما در روزنامه زن نوشت كه ما در حال گذار از جامعه سنتی (اسلامی) به جامعه مدرن هستیم

پایگاه خبری تحلیلی جوان/آنچه که ملاحظه می کنید دست نوشته بیژن ذبیحی در وبلاگش است. در هفته گذشته  سخنان جناب هاشمی رفسنجانی در روزنامه های اصلاح طلب باز تاب گسترده ای داشته است.بویژه در دفاع از مدیران تحت انقیاد  خویش ، سنگ تمام گذاشت. و گلایه مند از اینکه از این سرمایه های عظیم استفاده ای نمی شود. در این مقال بدنبال ارائه جوابیه ای طویل نیستم. فقط به برخی موارد که متبادر به ذهن گردید را بیان می کنم.

1-     شایان ذکر است که در حدود 24 سال انقلاب ،در دستان و در اختیار مدیران با تجربه مورد ادعا و نظر آقای هاشمی بود. این مدیران یك حلقه تكنو كرات و فن‌سالار كه رویكرد مدیریتی آنها در اداره كشور رویكرد سكولارسیتی و لیبرالیستی بود را تشکیل داده بودند.سند این ادعا اظهارات تكراری حسین مرعشی است كه گفت :« ما حزب كارگزاران لیبرال و دموكرات‌های مسلمان هستیم و رویكرد ما در مدیریت كشور لیبرالیستی است.»

2-  چنانکه شاهد بودیم ،مدیران با تجربه هاشمی نسخه كاربردی‌شان در حوزه مدیریت و سازندگی كشور نسخه بانگ جهانی یهود بود. بطوریکه آنها به‌دنبال الگوی مدرنیته غربی با پوشش مدرنیته اسلامی بودند.

3-  در این راستا فائزه هاشمی كه در دولت اصلاحات كه سهامدار پنج وزارتخانه از این دولت بود رسما در روزنامه زن نوشت كه ما در حال گذار از جامعه سنتی (اسلامی) به جامعه مدرن هستیم و باید ارزشهای جامعه سنتی را كنار بگذاریم، فائزه هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر مدل پوشش زنان از نگاه او كدام است؟ می‌گوید: « من كت و دامن را به زنان ایرانی توصیه می‌كنم .»(كت و دامن به‌جای چادر).

4-  خروجی مدیران با تجربه و نخبگان كه آنها را هاشمی سرمایه‌های انقلاب می‌داند تشكیل باند مافیای اقتصادی آقازاده‌ها به‌عنوان سرطانی بد خیم علیه اقتصاد كشور است .

5-  از دیگر كاركردهای مدیران با تجربه در دولت سازندگی احیاء پدیده شوم اشرافی‌گری و ایجاد شكاف طبقاتی در جامعه كه مقام معظم رهبری از آن بعنوان «دره وحشناك» نام برد.

6-     تهاجم فرهنگی كه از آن رهبری بعنوان شبیخون فرهنگی نام برد مورد انكار رییس دولت نخبگان یعنی هاشمی قرار گرفت و تهاجم فرهنگی را توهم نامید. توهم توطئه یك تاكتیك از سوی نظام سلطه است یعنی این كه هیچ دشمنی وجود ندارد با توجه به همین تاكتیك است كه زیباكلام از عناصر به شدت طرفدار هاشمی می‌گوید:« هاشمی آمریكا را دشمن نمی‌داند.»

7- از كاركردهای نخبگان موردنظر هاشمی تورم 51درصدی دولت سازندگی و له شدن طبقه مستضعف جامعه در زیر چرخه دنده‌های توسعه غربی آنها بود. چنانکه در دولت خاتمی یك هفته قبل از افتتاح فرودگاه امام خمینی در دانشگاه تهران طی یك سخنرانی گفت :« یك میلیون نفر در ایران در زیر خط فقر مطلق به سر می‌برند.» یعنی دارند از گرسنگی می‌میرند.

در چنین شرایطی آقای خاتمی فرودگاه امام را با هزینه تشریفاتی یك میلیارد و هفتصد میلیون تومان كه صرفا هزینه فیلمبرداری، شیرینی و گل است افتتاح می‌‌كند. این همه نشانه‌ای از خدمات مدیران با تجربه برای ملت در حال فقر.

– اشرافی‌گری شكل گرفته و سازمان یافته در دولت سازندگی و تداوم آن در دوره اصلاحات از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان یك چالش 33ساله و ضعف انقلاب اعلام شد. از سوی دیگر مدیران با تجربه هاشمی جمهوری اسلامی را به حاكمیت دوگانه تبدیل كرده بودند كه ظاهر آن جمهوری اسلامی در باطن آن اشرافی‌گری حاکم بود.

8- رهبر معظم انقلاب بعد از شكل‌گیری دولت اصلاحات، اصلاحات را مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و بی‌عدالتی تعریف كرد و این مثلث شوم حاصل دولت سازندگی نخبگان بود.

9- آنجا كه رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88 كه فرمود من با هاشمی اختلاف فكری دارم، این اختلاف فكری بین رهبری و هاشمی دعوا بین مدل توسعه و پیشرفت كشور یعنی مدل توسعه غربی و مدل ایرانی اسلامی پیشرفت بود. هاشمی خود می‌گوید :« دولت اصلاحات از درون دولت سازندگی بیرون آمد.» و در ادامه صحبت هاشمی، فائزه هاشمی آن را تكمیل می‌كند و در استادیوم آزادی می‌گوید: «دولت اصلاحات تداوم دولت سازندگی می‌باشد.» كه در این دوره 16 ساله طبق اظهارات صریح فائزه هاشمی، رهبر معظم انقلاب از مدیریت كشور به‌عنوان ولی‌فقیه حذف شده بود. 10- ایدئولوژی دولت اصلاحات یك ایدئولوژی دو ستونی بود. ستون اصلاحات دینی و ستون اصلاحات سیاسی كه در آن استحاله دین و تغییر ساختار نظام اسلامی هدف‌گیری شده بود.

 در راستای استحاله دین در دولت هاشمی نخبه‌ای به‌نام خاتمی وزارت ارشاد اسلامی دولت را یدك می‌كشید و در این دوره كتابی چاپ شد با تایید وزارت ارشاد هاشمی تحت‌عنوان «خدایان دوشنبه ها می‌خندند » كه پهلو به كتاب آیات شیطانی سلمان رشدی مرتد می‌زد.

11- در دولت هاشمی اولین روزنامه رنگی ایران تحت عنوان همشهری به‌چاپ رسید و در اولین شماره آن مدونا رقاص ،خواننده و هنرپیشه دارای عرفان كابالای صهیونیست‌ها به‌عنوان مدل زن دنیای مدرن برای جامعه اسلامی تبلیغ شد و در همین روزنامه طی مقاله‌ای با عنوان« باید از كارگران سكس حمایت كنیم» روسپی‌گری و فواحش در جامعه اسلامی به‌رسمیت شناخته شد و حمایت از آنان از سوی دولت توصیه گردید.همین كارگزاران در دولت اصلاحات بدنبال احیاء فاحشه‌خانه‌‌های عصر پهلوی و خانه‌های فساد تحت‌عنوان خانه‌های عفاف و با استفاده از عنوان ارزشی اقدام كردند.

12- در روزنامه دولتی ایران با چاپ عكس از رزمندگان اسلام در كنار عكس‌های دیكتاتورهای تاریخ یعنی پل‌ پت، موسولینی، هیتلر، سوموزا و دیگران، بسیجیان لشكر مخلص خدا را بعنوان «یاران دیكتاتور» نامیدند.

13-  مدیران با تجربه مورد ادعای هاشمی در تیم دیپلماسی هسته‌ای ایران با مدیریت دكتر حسن روحانی قفل‌‌های بزرگی را برای مراكز هسته‌‌ای ایران زدند و كلیدهای آن را به وزیر امورخارجه مرموز انگلیس جك استراو دادند كه او گفت: «ما با همه خساراتی كه در جنگ عراق دیدیم اما میوه این جنگ را در كاخ‌گلستان چیدیم.»

14- در دولت اصلاحات حكم الهی امام علیه سلمان رشدی بایگانی و پایان یافته اعلام شد كه خروجی این سیاستامروزه به ساخت فیلم توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام  ختم شد.

15- در دولت سازندگی با واژه‌های غربی و اصطلاحات مدرنیته به جنگ ادبیات و گفتمان انقلاب آمدند و واژه امام خامنه‌ای جای خود را به واژه مقام رهبری داد. در ادبیات سیاسی، افرادی چون هیتلر هم ،رهبر و پیشوا خطاب می‌شد. واژه مستضعفین جای خود را به واژه قشر آسیب پذیر داد در حالی که حضرت امام (ره) به‌دنبال احیاء قدرت مستضعفین كه توسط مستكبرین به ضعف كشیده شده بودند و قرن 21 را قرن غلبه مستضعفین بر مستكبرین اعلام كرد.

هدف از این واژه‌ها چیست؟ وقتی امام می‌فرماید قرن 21 ، قرن غلبه مستضعفین بر مستكبرین است. یعنی خیزش ملت‌ها از جنبش بیداری اسلامی تا جنبش وال‌استریت بر علیه مستكبرین است. و از آن روز تلاش شد با تغییر واژه‌ها این نهضت اسلامی – انسانی شكل نگیرد.

لذا دولت سازندگی با توجه به این ادبیات جنگ بین مستضعفین و مستكبرین را متوقف كرد و راه تعامل با آنها را پیش گرفت. در این زمینه مستندات زیاد است.

16-  اما در نهایت كار در ایران با تجربه و خدمت بزرگ آنها به انقلاب همكاری با مثلث انگلیس، آمریكا و صهیونیست‌ها برای ایجاد یك انقلاب مخملی در ایران در سال 88 و فروپاشی جمهوری‌اسلامی و استقرار یك حكومت جمهوری لائیك ایران بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 8275
دیدگاه خود را به ما بگویید.