تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۷:۳۹ ب.ظ

   360 بازدید

 روز گذشته یک بمب خبری در فضای خبری دست به دست چرخید؛ همه از افتتاح مرکز رسمی ازدواج موقت با مجوز وزارت ارشاد و ثبت در سایت ساماندهی خبر می دادند.

محتوای سایت آنقدر جدی به بیان مشخصات خانم های مایل به صیغه ، مبلغ و زمان و شرایط ارتباط اشاره کرده بود، که خواننده را در بهت فرو می برد و تنها تاسف بود که می توانست از شنیدن این خبر ابراز داشت.

این خبر که اولین‌بار توسط وحید آنلاین (از فعالین فضای مجازی ستاد قیطریه میرحسین و پناهنده )در فضای مجازی منتشر شد، آنقدر سریع دست به دست شد که طی کمتر از ۱۲ ساعت هزاران بار بازنشر داده شد و بارها مورد بحث و کامنت مخاطبان قرار گرفت، آنچنان که حتی برخی سایت های خبری آن را وسیله ای برای تخریب برخی وزارتخانه ها از جمله ارشاد کردند.

در این بین با یک نگاه دوباره به دور از هیجان اولیه چند نکته مشخص می کند که این یک پروژه جدید تخریبی علیه مذهب است که توسط برخی افراد معلوم حال آغاز و برخی افراد ناآگاه هم به آن دامن می زنند.

اول اینکه نشانی اینترنتی سایت مذکور یک ساب دامین در یک سایت خدمات دهنده است و اصل سایت روی بلاگفاست. پس لزومی برای ثبت دامنه آی آر و ثبت مشخصات نیست.

دوم، این سایت بر خلاف ادعای انجام شده این مرکز در سایت ساماندهی ثبت نشده است. و حتی بر فرض ثبت مجوز فعالیت برای آن نمی شود چه آنکه ساماندهی سایت های اینترنتی با مجوز چنین مراکزی قطعا ارتباط گودرز و شقایقی خواهد داشت!

سوم در این سایت یک شماره ایرانسل جهت ارتباط با مشتری ها ارائه شده، در حالی که در صورت رسمی بودن میتوانست چند شماره ثابت بدهد.

چهارم آدرس ثبت شده به عنوان نشانی مرکز هم غیر واقعی و وجود خارجی ندارد.

و بالاخره پنجم اینکه شماره حسابی اعلام نشده درحالی که اگر کار رسمی و قانونی باشد مشکلی برای اعلام وجود نداشت./خبرنامه دانشجویان

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4825
دیدگاه خود را به ما بگویید.