تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۳:۴۱ ق.ظ

   469 بازدید

اخيرا قدري اين افکار فروکش کرده و کساني که علاقه مند هستند در اين عرصه کاري بکنند دست شان باز است

آيت‌الله ناصر مکارم شيرازي امشب در ديدار استاندار و شماري از مديران استان خراسان رضوي، با اشاره به موقعيت و جايگاه مشهد مقدس، گفت:
– مسائل فرهنگي در مشهد مشکل پيدا کرده است، ما همواره تاکيد و توصيه مي کنيم که بايد براي اين مساله فکري شود تا مظاهر اسلامي حفظ شود، البته افکاري در بين است که مانع از اقدام مؤثر مي شود.

– اخيرا قدري اين افکار فروکش کرده و کساني که علاقه مند هستند در اين عرصه کاري بکنند دست شان باز است.

– بايد نسبت به مساله بدحجابي و بي حجابي و ديگر ناهنجاري ها در دو شهر مذهبي قم و مشهد حساس بود، بعضي تصور مي کنند وقتي سخن از اين مسائل به ميان مي آيد يعني بگير و ببند، نه اين گونه نيست، تمام مشکلات راه حل دارد، هيچ مشکلي بن بست ندارد، منتهي با تدبير، مشورت و برخورد عاقلانه مي شود مسائل را حل کرد، بنابر اين همه سازمان ها و ارگان ها بايد دست به دست هم دهند تا مشکلات حل شود.

– در مسائل فرهنگي و اخلاقي بايد تا جايي که توان داريم کار کنيم، دست هايي در کار است که اين مساله را سياسي و ابتذال فرهنگي در دو شهر قم و مشهد را تشديد کنند تا از اين طريق نظام زير سؤال رود.

– موقعيت دو شهر مشهد و قم را حساس و برجسته است. کساني که از خارج از کشور به اين دو شهر مي آيند لازم است غير از زيارت با دست پر برگردند و با توجه به فعاليت‌ها و تبليغات سويي که عليه ما در خارج از کشور مي شود، بايد با برخورد خوب و در اختيار گذاشتن بسته هاي فرهنگي، فرهنگ خود را به آنها نشان دهيم.

– با وجود محاصره اقتصادي دشمن، تحريم و وجود گراني در کشور، وضعيت مردم ما به گونه اي نيست که آنها تصور و خيال مي کنند و اين مسائل را مي شود با بسته‌هايي در اختيار زائران و مسافراني که از خارج وارد مشهد مي شوند قرار داد و وضعيت را براي آنها تبيين کرد.

– به مراکز و هتل هاي در مشهد سفارش شود که نسبت به زائران فشار نياورند، متاسفانه گاهي اوقات شنيده مي شود که برخورد خوبي با مسافران صورت نمي گيرد؛ مشهد ظرفيت بسيار مناسبي براي معرفي اسلام و انقلاب دارد و بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده کرد.

– از ديگر مسائلي که در مشهد وجود دارد و بايد به آن توجه شود، فراهم کردن امکانات لازم براي زوار و مسافران است و شما بايد در اين راستا نيز به گونه‌اي برنامه ريزي کنيد که مردم خاطره خوبي از سفر به مشهد داشته باشند.

– وجود گراني غير قابل انکار است، منتهي مسئولان شهرهاي زيارتي بايد به گونه اي برنامه ريزي کنند که به دليل ورود زوار گراني مضاعف ايجاد نشود، متاسفانه برخي کسبه بي انصافي مي کنند و از زوار قيمت هاي زيادي دريافت مي‌کنند و اين مساله به هيچ وجه درست نيست و بايد بر اين موضوع نظارت شود تا مردم و زوار گرفتار گراني مضاعف نشوند.

– اهانت به مقدسات از سوي برخي از افراد نادان، ناشي از عصبانيت دشمنان از پيشرفت مکتب اهل بيت و شيعه است. اخيرا يکي از فرماندهان نظامي آمريکا گفته است که اسلام هرکجا که باشد به ضرر ما است و بايد برويم مکه و مدينه را با بمب اتم منفجر کنيم، اين حرف را يک ديوانه مي زند و نشانه عصبانيت آنها است.

– آنها از پيشرفت مکتب اهل بيت(ع) و تشيع عصباني و ناراحت هستند، از اين رو دست به اقداماتي مي زنند اما بايد بدانند با اين گونه اقدامات نتيجه معکوس مي گيرند و ما نيز در پي اين اقدام روايات اخلاقي درس خارج خود در روزهاي چهارشنبه در مسجد اعظم قم را به بيان روايات امام هادي(ع) اختصاص داده ايم./نسیم

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4812
دیدگاه خود را به ما بگویید.