تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۸:۵۵ ق.ظ

   375 بازدید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه توقف فعالیت کمپ‌های غیرمجاز با مشارکت سیستم قضایی امکان‌پذیر است،گفت: حوادث و اتفاقات بسیاری در کمپ‌های غیرمجاز رخ می‌دهد.
جوان پرس : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه توقف فعالیت کمپ‌های غیرمجاز با مشارکت سیستم قضایی امکان‌پذیر است،گفت: حوادث و اتفاقات بسیاری در کمپ‌های غیرمجاز رخ می‌دهد.
همایون هاشمی درگفت وگو با خانه ملت، درخصوص ساماندهی کمپ های ترک اعتیاد غیرمجاز از سوی بهزیستی، گفت: براساس قانون ارایه مجوز برای فعالیت کمپ ها و نظارت برعملکرد این مراکز برعهده سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت قرار دارد، اما تاکنون بهزیستی بیشتر از وزارت بهداشت و درمان اقدامات لازم را برای ساماندهی کمپ ها انجام داده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه کمپ های غیرمجاز برای اخذ مجوز به سازمان مربوطه مراجعه نکرده و اقدامات لازم را انجام نمی دهند، بنابراین یکی از نگرانی های حال حاضر درجامعه فعالیت کمپ های غیرمجازی است که درآنها اتفاقات و حوادثی نگران کننده رخ می دهد؛ بنابراین درگام اول باید شرایط را برای دریافت مجوز برای این گروه از کمپ ها فراهم کرد.

وی با تاکید براینکه طی سنوات گذشته بهزیستی تلاش های بسیاری برای ساماندهی کمپ های ترک اعتیاد داشته است، تصریح کرد: به طورحتم تعدادی از کمپ های ترک  اعتیاد به دلیل عدم رعایت ضوابط  وقوانین لازم شرایط دریافت مجوز را ندارند، بنابراین برای جلوگیری از فعالیت آنها باید مقام قضایی وارد عمل شود؛ زیرا بهزیستی به تنهایی نمی تواند فعالیت برخی کمپ ها را متوقف کند.

هاشمی با اشاره به اینکه بهزیستی باید با مساعدت دستگاه های دیگر فعالیت کمپ ها را ساماندهی کند، گفت: همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان متولی حوزه اعتیاد باید دراین خصوص پاسخگو باشد، با توجه به اینکه روند ابتلا به اعتیاد در طی سالیان گذشته افزایش پیدا کرده است، فعالیت کمپ ها و مراکز کمک کننده به ترک اعتیاد در کشور ضروری بوده و جمع آوری مطلق کمپ ها اقدام درستی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه ساماندهی کمپ ها به معنی تعطیلی این مراکز نیست، افزود: تنها باید کمپ هایی که به هیچ عنوان حاضر به همکاری در اخذ مجوز نیستند را تعطیل کرد، ضمن اینکه هرنهادی که مجوز فعالیت را می دهد، باید به عملکرد کمپ ها نیز نظارت کند؛ اما نظارت به معنای کامل و عالیه باید توسعه پیدا کرده و تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور از ساماندهی کمپهای ترک اعتیاد غیر مجاز خبر داد و گفت: عملکرد کمپهای ترک اعتیاد بهبود یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108894
دیدگاه خود را به ما بگویید.