تاریخ انتشار :جمعه ۴ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۸:۲۲ ب.ظ

   1361 بازدید

فرماندار سردشت روز پنجشنبه با حضور در منزل خانواده مادر متوفای سردشتی پیام تسلیت استاندار آذربایجان غربی و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان را به آنها ابلاغ کرد.

جوان پرس : فرماندار سردشت روز پنجشنبه با حضور در منزل خانواده مادر متوفای سردشتی پیام تسلیت استاندار آذربایجان غربی و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان را به آنها ابلاغ کرد.به گزارش ایرنا ،در این دیدار که امام جمعه، معاون فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان و شماری از مسئولان اجرایی شهرستان سردشت حضور داشتند حاضران با حضور در در خانه متوفی در روستای کانی زرد ضمن ابلاغ پیام تسلیت قربانعلی سعادت استاندار و جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اعضای این خانواده اظهار همدردی کردند.

 عزیز حسنی فرماندار سردشت در این دیدار گفت: پرونده متوفی در حال رسیدگی و بررسی است و اگر قصوری در این زمینه صورت گرفته باشد عاملان آن مجازات می شوند.

وی از اعضای خانواده متوفی خواست به برخی اخبار و اظهارنظرها در شبکه های اجتماعی و در فضای مجازی که توسط شماری از سوء استفاده گران انجام شده است توجهی نکنند و به قانون تمکین شود.

وی با اشاره به شعار سال همدلی و همزبانی مسئولان و مردم اظهار کرد: اگر شکایتی وجود داشته باشد باید با روند قانونی طی شود و در این راستا هیچ کس نمی تواند حقی را از کسی ضایع کند و باید اجازه داد در چهارچوب های قانونی رسیدگی به این مساله به متخصصین امر واگذار شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت نیز در این دیدار با اعلام اظهار همدردی رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با خانواده متوفی گفت: پرونده مرگ این مادر سردشتی با توجه به دستور موکد وزیر بهداشت درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به دقت در حال بررسی دقیق و تخصصی است.

عباس اسماعیلی ثانی اظهار کرد: در کوتاهترین مدت زمان ممکن به این پرونده رسیدگی و پاسخگویی می شود و بنا به دستور وزیر بهداشت و درمان در صورت وجود هرگونه قصور در پرونده متوفی، فرد خاطی در هر سطحی از مسئولیت که باشد طبق قانون با وی برخورد می شود.

وی افزود: به منظور اطمینان خاطر خانواده متوفی با دستور مستقیم شخص وزیر چندین اکیپ بازرسی متشکل از متخصصین رشته های بیهوشی، زنان و جراحی برای بررسی این امر به ارومیه و سردشت اعزام شده اند و تاکنون دو کمیته تخصصی ویژه مرگ مادر باردار سردشتی تشکیل شده و از سویی پزشکی قانونی استان نیز این مساله در حال بررسی است.

اسماعیلی ثانی گفت: علاوه بر این اظهارات شفاهی همراهان بیمار نسبت به مستندات پرونده نیز از دیدگاه کارشناسان در این حادثه مورد توجه تیم های رسیدگی کننده قرار گرفته است.

در این دیدار خانواده متوفی نیز از اقدامات شایسته پزشکان بیمارستان امام (ره) سردشت و شبکه بهداشت درمان این شهرستان بویژه اعزام سریع متوفی بوسیله بالگرد به مرکز استان قدردانی کردند.

آنها اظهار داشتند: هیچ کس حق ندارد در رابطه با موضوع پیش آمده اظهارنظر ناروا کرده و یا با بزرگ نمایی این حادثه از وضعیت پیش آمده سوء استفاده کند زیرا ما پایبند به قانون هستیم.

ساعت دو و نیم بامداد روز پنجشنبه ۲۷ فروردین ماه سال جاری زن بارداری که درد شدید شکمی داشت به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت مراجعه می کند که پس از مداوای اولیه و معمول وی از طریق بالگرد به بیمارستان شهید مطهری ارومیه انتقال پیدا می کند.

پس از انتقال به بیمارستان شهید مطهری، بار دیگر بیمار مورد عمل جراحی قرار می گیرد که پس از انجام عمل جراحی به بخش ICU منتقل و در ساعت یک و نیم بامداد روز جمعه به دلیل وخامت حالش در همان بخش فوت می کند.

پس از وقوع این امر، خبر مرگ این مادر سردشتی در شبکه های اجتماعی بدین صورت انتشار یافته بود که یک مادر ٢٨ ساله در سردشت پس از خارج کردن جنین از شکمش، به دلیل نامشخصی در بیمارستان این شهرستان جان خود را از دست داد و شنیده ها حکایت از قصور پزشکی و تاخیر در تشخیص علت خونریزی منجر به مرگ دارد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی طبق مدارکی که وصول شده هیچ بی توجهی در جراحی و درمان این زن باردار صورت نگرفته ولی با این حال دانشگاه علوم پزشکی استان در حال بررسی این مساله است.

شهرستان سردشت با ۱۱۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 65632
دیدگاه خود را به ما بگویید.