تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۰۹ ب.ظ

   928 بازدید

 به تیم ملی قایقرانی رویینگ جوانان ایران اجازه داده نشد که در دریاچه پشت سد مهاباد تمرین کند.

جوان پرس : « جعفر کتانی » فرماندار شهرستان مهاباد ضمن تأیید این خبر در گفت و گو با کردپرس اظهار داشت: سازمان امور آب منطقه ای استان آذربایجان غربی با اعلام اینکه  آب دریاچه پشت سد مهاباد مصرف شرب دارد مانع از تمرین تیم ملی قایقرانی رویینگ جوانان ایران در این دریاچه شدند.

وی افزود: این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که فرمانداری مهاباد و مجموعه مدیریت این شهر برای انجام این تمرینات نظر موافق داشتند اما با مخالفت این سازمان تمرینات تیم ملی قایقرانی رویینگ جوانان ایران در دریاچه زریبار در مریوان انجام می شود.

در همین ارتباط  « بهمن تدین » رئیس هیئت قایقرانی مهاباد دلیل سازمان امور آب منطقه‌ای استان آذربایجان غربی را واهی خواند و به کردپرس گفت: قایق‌های رویینگ آلودگی ندارد و از طرفی دیگر چند دستگاه قایق موتوری در این دریاچه رفت و آمد دارند و شهروندان عادی در آن مشغول به شنا هستند .

 سال ۸۶ اردوی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی در دریاچه پشت سد مهاباد برگزار شد.

قرار بود  مرحله سوم تمرینات تیم ملی قایقرانی رویینگ جوانان ایران از پانزدهم فروردین ماه سال جاری تا چهارم اردیبهشت در مهاباد برگزار شود.

این تیم با مربیگری «طاهر کبوتری» قایقرانی مهابادی خود را برای مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که تیرماه در چین و مسابقات جهانی ۲۰۱۵ که مردادماه در برزیل برگزار می شود، آماده می‌کند.

 تیم ملی قایقرانی رویینگ جوانان ایران از هشت قایقران تشکیل شده است که «کامیار بهمنی» قایقران مهابادی نیز برای نخستین بار در آن عضویت دارد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 65822
۲ دیدگاه

 1. یک دانشگاهی گفت:

  بسیار تصمیم بجایی گرفته شده.
  یادمان نرفته در سال ۹۰ در سد شهرچای خانم زهرا فرجی عضو همین تیم ملی رویینگ غرق شد و پس از ۳ روز جسدش پیدا شد.
  دریاچه سد مهاباد هم تاکنون شاهد مرگ ده ها نفر بوده است لذا به نظر می رسد برای مسابقه قایقرانی دریاچه سدهای کوتاه غیر شرب مثل دریک و حسنلو مناسب تر باشد.
  اگر خدای ناکرده اتفاقی میافتاد همین موافقان مدعی می شدند.

 2. دانشگاهی اصل گفت:

  دانشگاهی جان که احتمالا سیکلم نداشته باشی!

دیدگاه خود را به ما بگویید.