تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱:۴۹ ق.ظ

   511 بازدید

عصر ایران- هر یک از اخباری که در طول روزهای مختلف، صفحات روزنامه ها را به خود اختصاص می دهند، با گذشت زمان تبدیل به بخش هایی از تاریخ می گردند که باز خوانی آن ها در سالگرد وقوعشان خالی از لطف نیست.

نگاهی به تیتر اخبار روزنامه های منتشر شده در روز دوم خرداد، طی سال های مختلف پس از انقلاب یاد آور روی دادهای جالبی است. به نظر شما کدام یک از این وقایع مهمترین روی داد خبری روز دوم خرداد هستند؟

دوم خرداد 58:

مهندس بازرگان نخست وزیر دولت موقت در سمینار روسای دانشگاه های کشور گفت: بنده طرفدار عفو عمومی بودم

دوم خرداد 58:

آیت الله خلخالی از سمت خود در دادگاه های انقلاب استعفا کرد. این استعفا مورد موافقت قرار نگرفت.

دوم خرداد 62:

در اولین جلسه شورای مرکزی جدید حزب جمهوری اسلامی، حجت الاسلام خامنه ای برای دومین بار به دبیر کلی این حزب برگزیده شد.

دوم خرداد 71:

سرود رسمی جدید کشور فردا از صدا و سیما پخش می شود.

دوم خرداد 71:

یونسکو بر لزوم استفاده از نام تاریخی “خلیج فارس” در نشریات و مکاتبات خود تاکید کرد.

دوم خرداد 76:

هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، با حضور بیش از بیست و نه میلیون نفر پای صندوق های رای برگزار شد و سید محمد خاتمی با کسب بیش از بیست میلیون رای، به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

دوم خرداد 79:

مجمع روحانیون مبارز با انتشار بیانیه ای خواستار اعلام دقیق شماره و میزان آرای صندوق های باطل شده در انتخابات مجلس ششم حوزه تهران از سوی شورای نگهبان شد.

دوم خرداد 79:

آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان با ارسال نامه ای خطاب به آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه، خواستار پیگرد قانونی ستاد انتخابات وزارت کشور به دلیل تخلف در انتخابات مجلس ششم شد.

دوم خرداد 82:

سید محمد خاتمی رئیس جمهور بعد از جلسه روز گذشته هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره لایحه تبیین اختیارات رئیس جمهور گفت: این ها حداقل هایی است که باید باشد و روح آن چیزی است که معتقدم بدون رعایت آن، دیگر رئیس جمهور خیلی کاره ای نیست.

دوم خرداد 84:

اسامی شش کاندیدای احراز صلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری نهم اعلام شد. محسن رضایی، اکبر هاشمی رفسنجانی، محمود احمدی نژاد، محمد باقر قالیباف، علی لاریجانی و مهدی کروبی شش کاندیدایی بودند که تایید صلاحیت شدند و پس از آن ها مصطفی معین و محسن مهر علیزاده هم در بررسی مجدد شورای نگهبان پیرو نامه رهبری، تایید صلاحیت شدند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4415
دیدگاه خود را به ما بگویید.