تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ب.ظ

   270 بازدید

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: امسال به 11 هزار و 578 نفر آموزش مهارتی در بخش دولتی استان ارائه شده است.

جوان پرس : مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: امسال به ۱۱ هزار و ۵۷۸ نفر آموزش مهارتی در بخش دولتی استان ارائه شده است.

محسن مددی افزود: این اداره کل با برگزاری ۷۰۲ دوره، یک میلیون و ۴۴۰ هزار و ۷۰۱ نفر ساعت آموزش مهارتی در بخش دولتی در سطح استان ارائه کرده است.
وی اضافه کرد: این افراد آموزش های مهارتی مورد نیاز خود را در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر و خدمات در ۲۲ پایگاه آموزش فنی و حرفه ای دریافت کرده اند.
او گفت: در بخش کارگاه های ثابت شهری نیز امسال ۲۳۸ دوره آموزشی برگزار شده که در آن برای سه هزار و ۷۶۳ نفر شامل ۵۶۹ هزار و ۷۷۸ نفر ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای ارائه شده است.
مددی افزود: آموزش های دولتی رایگان بوده و گستردگی بیشتری در سطح استان دارد و به همین علت، سهم این آموزش ها همواره بیشتر از آموزش های غیردولتی بوده است.
وی افزود: آموزش های مهارتی ارائه شده در بخش دولتی علاوه بر کارگاه های ثابت شهری در بخش های سیار شهری، صنایع، جوار دانشگاه، پادگان ها، زندان ها، کمپ های معتادان، روستایی، عشایری و دوره های استاد شاگردی برگزار می شود.
او با اشاره به فعالیت ۳۱۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در آذربایجان غربی اضافه کرد: از این تعداد ۲۱۲ آموزشگاه مختص خواهران، ۴۲ آموزشگاه مختص برادران و ۶۱ آموزشگاه به صورت دو منظوره آموزش های مهارتی را ارائه می دهد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های فعال در آموزش های مهارتی است به طوری که سالانه بیش از هفت و نیم میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در این استان انجام می شود.
با انجام این دوره ها، حدود ۵۰ هزار نفر مهارت لازم را برای ورود به بازار کار دریافت می کنند؛ در سال های اخیر همواره شاهد رشد تعداد مهارت آموزان در آذربایجان غربی بوده ایم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117008
دیدگاه خود را به ما بگویید.