تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۲۴ ق.ظ

   644 بازدید

به گزارش جوان سایت فاش نیوز در یادداشتی نوشته: عزیزان! مشکل، درصد و بالا وپایین بودن آن نیست. چرا که به هرحال باید یک تقسیم بندی ای برمبنای نوع و میزان مجروحیت دربین باشد. اولاً این که همه مساوی دیده شوند منطقی نیست. تقسیم بندی باید براساس نوع مجروحیت و مصدومیت باشد و خدمات رسانی هم متناسب با آن به هرقشری از جانبازان و ایثارگران باید ارائه شود. باید متناسب با وضعیت هرقشر از جانبازان وحتی هر جانباز از نظر نوع و میزان مجروحیت والبته نیاز واقعی به آنان رسیدگی شود. همچنین  خود ایثارگران هم این مسئله را می دانند که توقع مساوات دراین زمینه نه منطقی، نه شدنی، و نه سازگار با ارزش هایی که ما به آن معتقدیم به نظر می رسد.
آن نگاهی که درابتدا بود ودرست هم بود این بود که به نیاز واقعی افراد توجه شود. البته این یک مسئله دوجانبه است و ایثارگران هم آن موقع فقط زمانی که ناچار می شدند، آن هم در حد نیاز حاضر بودند از امکانات استفاده کنند. متأسفانه این نوع نگاه و تعامل ارزشمدارانه، هم بخاطر عملکرد ها و سیاست های اشتباه بنیاد ودولت ها و هم بخاطر برخی مسائل فرهنگی اجتماعی و اقتصادی تاحدود زیادی کم رنگ گردیده است.
اما مسئله مهمتراین است که عده زیادی از رزمندگانی که به حسب واقع جانبازی کرده اند و از مجاهدان اسلام وانقلاب بوده و هستند ولی مجروحیت های قابل درصد بندی را ندارند دراین میان مظلوم واقع شده اند. به هرحال خیلی از این عزیزان رزمنده مدت زیادی از بهترین ایام زندگی خود را صرف مجاهدت در راه اسلام و انقلاب و میهن کرده اند و به همین میزان از زندگی معمولی عقب افتاده اند. البته آنان درعوض این مجاهدت توقعی ندارند و نباید هم داشته باشند چرا که آن ارزش ها و این مجاهدت ها برای خدا بوده است. ولی ما یعنی جامعه نیز باید خود را دربرابرآنان حتی بدون درخواست از سوی آنان مسئول بدانیم.
البته این توقع که به همه آنان درقبال این مجاهدت عوض داده شود نه شدنی  و نه مورد توقع خود آنان است ولی حداقل کاری که می شود کرد این است که کسانی از اینان را که مشکلات حادی دارند و فرقی هم نمی کند که درارتباط با مجاهدت و رزمندگیشان باشد یا نباشد، مورد شناسایی و رسیدگی قرار داده شوند. مطمئناً این روش مورد رضای خدا و همه ایثارگران و رزمندگان قرار خواهد گرفت.  این کار از ابتدا باید صورت می گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 6326
یک دیدگاه

  1. Major thanks for the blog article.Much thanks again. Awesome.

دیدگاه خود را به ما بگویید.