تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۸:۲۲ ب.ظ

   634 بازدید

سعادت در همایش شوراها : آنچه که حائز اهمیت است این است که به هیچ وجه نباید اجازه دهیم برخی جریان ها و گروهها به بهانه انتخابات، فضای عمومی و افکار عمومی جامعه را مخدوش کنند.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت تلاش شوراهای اسلامی شهر و روستا برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات سالجاری، تاکید کرد. به گزارش سایت استانداری ؛ مهندس سعادت در همایش یک روزه شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان ارومیه که به مناسبت نهم اردیبهشت روز ملی شوراهای اسلامی برگزار شده بود، گفت: در پایان سال ۹۴، دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کشور برگزار خواهد شد که در این میان، مسئولان باید در جهت زمینه سازی برای حضور و مشارکت گسترده مردم در این انتخابات برنامه ریزی و تلاش کنند.

وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس در سال آتی، برخی گروههای سیاسی و اشخاص علاقمند به حضور در صحنه هستند که ما نیز بعنوان مجریان انتخابات از این حضور استقبال می‌کنیم و تمام تلاش خود را برای تجهیز و مشارکت مردم در انتخابات فراهم می‌کنیم؛ اما آنچه که حائز اهمیت است این است که به هیچ وجه نباید اجازه دهیم برخی جریان ها و گروهها به بهانه انتخابات، فضای عمومی و افکار عمومی جامعه را مخدوش کنند.

سعادت افزود : برای ما بعنوان مجریان انتخابات، آنچه که اولویت دارد و نصب العین است اجرای دقیق قوانین است لذا گروه سیاسی و مخالف و موافق برای ما مفهومی ندارد و از همه گروهها و افراد که در چهارچوب قوانین وارد صحنه انتخابات می شوند استقبال می‌کنیم.

وی، تعامل با کاندیداها و نمایندگان و اجتناب از هرگونه غرض ورزی و یا مهرورزی شخصی نسبت به آنها را مورد تاکید قرار داد و افزود: ما صرفا به وظیفه قانونی مان در قبال انتخابات عمل خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد عرصه را برای مشارکت پرشور و گسترده مردم که امروز پس از گذشت سی و شش سال از عمر پربرکت انقلاب، خودشان قدرت تشخیص خوبی پیدا کرده اند و آمادگی انتخاب افراد اصلاح و شایسته را دارند فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران و مسئولان استانی گفت: از مدیران و مسئولان استانی انتظار می رود با شوراهای اسلامی که برگرفته و منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی هستند تعامل و ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

سعادت ادامه داد : این شوراهای اسلامی که مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری هستند، مکانیسمی برای مشارکت مردم در اداره امور است و بی تردید هر جا که مردم پای کار بیایند و وارد میدان شوند، نتیجه موفقیت‌آمیزی بدنبال خواهد داشت.

 وی با اشاره به نقش شوراهای اسلامی در زمینه های مختلف افزود : شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها امروز تجربیات بسیار خوبی در عرصه مدیریت شهری و روستایی کسب کرده اند و مردم نیز با آگاهی و شناخت، منتخبین خود را به این عرصه می فرستند؛ این مکانیسم یک مکانیسم متعالی و برخاسته از نظام جمهوری اسلامی است.

سعادت در ادامه سخنان خود شهرداران و شوراهای اسلامی را به همه جانبه‌نگری، حفظ روحیه اعتماد و همدلی، جلوگیری از درخواست‌های غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز توصیه نمود و گفت: در عرصه مدیریت، باید تحمل شنیدن صدای مخالف و منتقد را داشته باشیم چرا که انتقادپذیری یکی از اصول اساسی توسعه انسانی و اجتماعی است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود گفت: کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، یک وظیفه ملی و همگانی است.

وی با اشاره به خشک شدن دریاچه ارومیه و برنامه های ستاد احیا در جهت نجات این دریاچه افزود: ما در استان با مشکل کم آبی مواجه هستیم لذا باید با صرفه جویی در مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی، ضمن کمک به روند احیای دریاچه ارومیه، آب مورد نیاز بخش صنعت شامل شهرک های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی استان را نیز تامین کنیم.

سعادت، اصلاح الگوی کشت و توسعه و ترویج آبیاری های مدرن در اراضی کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی را از مهمترین برنامه ها در راستای احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود: تحقق برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه بدون مشارکت مردم ممکن نیست و شوراهای اسلامی شهری و روستایی می توانند در تجمیع ظرفیت های مردمی و فرهنگسازی نقش آفرین باشد.

وی خاطرنشان کرد:  ما همه‌ تجهیزات و شرایط مناسب برای اجرا و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در استان را داریم اما به همت و تلاش مضاعف مدیران و مسئولان همچنین مشارکت مردم در استفاده از آبیاری مدرن در مزارع خود برای بهبود و افزایش تولید محصولات کشاورزی با کیفیت نیاز داریم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 66012
دیدگاه خود را به ما بگویید.