تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۷:۵۶ ب.ظ

   1688 بازدید

استاندار آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی بزرگراه نقده - پیرانشهر -تمرچین از تعطیلی معابر کولبری و فراموش کردن بازگشایی آنان خبر داد.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر -تمرچین از تعطیلی معابر کولبری و فراموش کردن بازگشایی آنان خبر داد.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجراییبزرگراه نقده – پیرانشهر -تمرچین که با حضور مسوولان و اهالی منطقه در سه راهی جلدیان برگزار شد با اعلام اینکه معابر کولبری تعطیل شد و دیگر فراموش کنید که باز شود، خبرداد: معبر کولبری در بازارچه های رسمی ادغام شد و برای ساماندهی و امنیت مرزها و جلوگیری از کالای قاچاق، این موضوع منتفی شده و مردم دیگر کولبری را فراموش کنند و بجای آن از کارتهای الکترونیکی مرزی استفاده کنند.

شهریاری افزود: ما ۱۵ هزار کولبر در منطقه با کارت کولبری داشته ایم که الان ما برای ۵۵ هزار نفر کارت الکترونیک صادر کردیم و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شارژ در ماه شارژ میشود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین خاطرنشان ساخت : دولت در موضوع واگذاری سهمیه سوخت مرزنشینان در کنار واریز ماهیانه مبلغ فوق ، بیمه کردن روستاهای ساکنین نوار مرزی هم در دستور کار قرار گرفته است.
شهریاری تاکید کرد : تمام هم و غم مسوولان کشوری و مدیریت عالی استان توزیع عادلانه امکانات و برخورداری مردم از همه امتیازهای موجود و رعایت عدالت است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بر اساس قانون معابر کوله بری دیگر وجود نخواهد داشت ادامه داد: برای کمک به مرز نشینان ۵۵ هزار کارت الکترونیکی فقط در پیرانشهر توزیع شده است و دولت  برای حمایت از مرزنشینان و تامین معیشت آنان پول پرداخت می کند.

شهریاری یکی از شاخص ترین اقدامات مدیریت استان را مبارزه با رانت و فساد عنوان کرد و افزود: به شما مرزنشینان باید بگویم،  با بسته شدن راه رانت خواران، سالانه بصورت متوسط بیش از هزار میلیارد ریال از فساد در حوزه فروش سوخت در استان جلوگیری شده و این روش به الگویی برای مبارزه با رانت فروش سوخت در سایر استانهای مرزی تبدیل شده است. بطوری که در این مسیر، از رانت بیش از ده هزار میلیارد ریالی جلوگیری شده است.

 استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: در حالی که پیش از این سالانه حدود ۲۰ میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش سهمیه سوخت به حساب استانداری واریز می شد، با توقف رانت و فساد تنها در یک ماه حدود ۲۲ میلیارد تومان درآمد از این محل جهت بهبود معیشت مرزنشینان به خزانه واریز شده است.

وی بیان کرد: از محل توقف این رانت، ۸۰ هزار خانوار روستایی که در ۲۰ کیلومتری مرزهای استان ساکن هستند از بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایری برخوردار می شوند.

استاندار آذربایجان غربی، با بیان اینکه تامین امنیت مناطق مرکزی استان با رسیدگی به محدوده های مرزی امکان پذیر است، افزود: ۲۴۰ هزار تومان از هزینه سالانه این بیمه خانواده های مرزی را استانداری از محل درآمدهای فروش سوخت و ۴۸۰ هزار تومان دیگر را دولت تامین می کند.

وی همچنین ادامه داد: از محل درآمد های حاصل از فروش سوحت نیز با همکاری کمیته اماداد امام خمینی(ره)  به افراد نیاز مند ساکن مرز مسکن احداث می شود.

شهریاری با اشاره به اینکه صاحبان هر یک از این واحدهای روستایی در صورت بروز حوادث غیرمترقبه ۳۰ میلیون تومان از بیمه دریافت می کنند، با اشاره به پرداخت بخشی از هزینه های درمانی مرزنشینان از محل درآمد حاصل از فروش سوخت گفت: تاکنون بالغ بر ۲ میلیارد تومان هزینه های درمانی این افراد از طرف استانداری آذربایجان غربی پرداخت شده است.

 او ادامه داد : همزمان با هفته دولت ۸۸۹ طرح عمرانی و اقتصادی با ۲۰ هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال  اعتبار و سرمایه گذاری  در‌ این استان به بهره برداری رسیده و یا کلنگ زنی می شود.

شهریاری افزود: این طرح ها شامل ۶۱۶ طرح عمرانی ، ۱۵ طرح اقتصادی و ۱۷۶ طرح کشاورزی است که در هفته دولت  به بهره برداری رسیده و ۸۲ طرح عمرانی نیز در این ایام کلنگ زنی می شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116919
دیدگاه خود را به ما بگویید.