تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۰۹ ب.ظ

   712 بازدید

با گذشت حدود دو هفته از دریافت نشان درجه یک پژوهش توسط عالم عالیقدر استان جناب آقای قریشی هیچ یک از خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان اعطای این نشان را خبری نکردند. علت این امر هنوز برای نگارنده مشخص نیست. به هر حال کسب این افتخار علمی را هم به آقای قریشی و هم به مردم آذربایجان تبریک عرض می نماییم.

در راستاي اصل 129 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و با استناد به ماده‌ 20 آيين‌نامه‌ اعطاي نشان‌هاي دولتي به منظور قدرشناسي از فرهيختگان و نخبگان برجسته‌ كشور به چهار تن از شخصيت‌هاي علمي وهنري، نشان ملي اعطا شد.

اعطاي نشان‌ ملي به اين شخصيت‌ها، عصر سه شنبه همزمان با مراسم اعطاي جايزه «علامه طباطبايي» بنياد ملي نخبگان به اساتيد و محققان برجسته كشور در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري انجام شد.

در اين مراسم به آيت‌الله سيدعلي اكبر قريشي به پاس صرف بيش از 50 سال از عمر خود در تدريس و تفسير قرآن و تاليف كتب متعدد در حوزه دين، نشان درجه يك پژوهش از سوي رييس جمهور اعطا شد.

آيت‌الله قريشي در سال 1307 در شهر بناب ديده به جهان گشود و تحصيلات مقدماتي خود را محضر پدر بزرگوارش در حوزه‌ علميه‌ بناب طي كرده و پس از آن به قم عزيمت كرد.

به گزارش ایسنا وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي عهده‌دار مسووليت‌هاي مختلفي از جمله عضويت در مجلس خبرگان رهبري، مسووليت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه اروميه و نمايندگي ولي فقيه در جهاد كشاورزي بود.

آيت‌الله قريشي بيش از پنجاه سال از عمر شريف خود را صرف تدريس، تفسير قرآن كريم و تاليف كتب مختلف در حوزه‌ي دين كرد كه بسياري از آنها از كتب مرجع به شمار مي‌آيد كه از ميان آنها مي‌توان به قاموس قرآن در هفت جلد، تفسير الحسن الحديث در دوازده جلد و معجم صحيفه سجاديه اشاره كرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 2047
نظرات بسته شده است.