تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۵۹ ب.ظ

   874 بازدید

28 درصد افزایش یعنی یک فاجعه

به گزارش جوان به نقل از فارس خسرو گل‌محمدی در جلسه‌ای که با حضور خبرنگاران در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تشکیل شد، اظهار داشت: با مقایسه‌ای که پیرامون جرایم سال 1390 با 1389 انجام گرفت این نتیجه به دست آمد که میزان وقوع کلاهبرداری در سال گذشته نسبت به سال 1389 افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های جمعی برای کاهش میزان وقوع جرایم به‌ویژه کلاهبرداری وظیفه سنگینی بر دوش دارند، گفت: باید اصحاب رسانه به طور گسترده پیرامون اشکال مختلف کلاهبرداری اعم از کلاهبرداری رایانه‌ای، سوءاستفاده از کارت‌پول و مواردی از این قبیل اطلاع‌رسانی کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: جرایم مختلفی مانند خیانت در امانت 26 درصد، صدور چک بلامحل 11 درصد، سرقت از منزل سه درصد، سرقت از اماکن خصوصی و دولتی 11 درصد و سرقت اتومبیل 19 درصد در سال 1390 در مقایسه با سال 1389 افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه برای کاهش جرم سرقت برنامه‌های پیشگیری مختلفی اجرا شد، ادامه داد: در سال 90 میزان وقوع سرقت احشام 9 درصد، سرقت از مغازه طلافروشی 25 درصد، سرقت از مغازه معمولی 13 درصد، کیف‌قاپی 28 درصد و جیب‌بری 11 درصدَ کاهش یافته است.

گل‌محمدی به راه‌اندازی گشت ویژه 110 در مناطق مختلف استان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نارضایتی‌های مردم به دیر رسیدن پلیس به صحنه مربوط می‌شود که بنا به دلایل مختلف اعم از ترافیک و غیره گاهی اوقات پلیس در زمان مناسب در حوادث حضور نمی‌یافت لذا با راه‌اندازی گشت ویژه در همه مناطق استان به خصوص در ارومیه این مشکل برطرف شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3431
دیدگاه خود را به ما بگویید.