تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ شهریور ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   510 بازدید

امسال سه مرد متنفذ شورای اسلامی شهر ارومیه هر کدام در جایگاهی قرار گرفته اند

محمّد آقایی ، پایگاه خبری تحلیلی جوان/امسال با تقسیم شدن مسئولیت ها که از انشعابات شورای شهر ارومیه حاصل شده است و ترکیب خنثی شده ای در سال پایانی این شورا را در پی آورده و در نهایت بدلایل فراوان ، فرصت به پر و بال هم پیچیدن های سابق در شهرداری و شورای شهر را در ماه های پایانی مسئولیت منتفی کرده ، شاید موجب فراهم آورده شدن شرایطی باشد که ورزش اول منطقه که در این سالها در اختیار مجموعه شهرداری ارومیه قرار داده شده پس از سالها در پی هدف گذاری قهرمانی لیگ ایران در رشته والیبال باشد.

امسال سه مرد متنفذ شورای اسلامی شهر ارومیه هر کدام در جایگاهی قرار گرفته اند که ضمن آنکه خود آنها را تا حدودی از وضعیت موجودشان راضی نگه می دارد این امیدواری را در دل هواداران ورزش والیبال استان نیز بوجود آورده که تیم شهرداری ارومیه پر قدرت تر از سال های قبل در لیگ والیبال کشور بدرخشد و چه بسا قهرمان لیگ نیز بشود.

اکنون محمد حضرتپور شهردار شده است و به اندازه کافی امورات و دل مشغولی هایی برای انجام دارد که توفیق در هر کدام از آنها خواهد توانست به رسیدن به اهداف آینده اش کمک کند و در این میان موفقیت تیم والیبال ارومیه نیز به عنوان مردمی ترین اهرم جوانانه می تواند بسیار بیش از گذشته به توفیقات او در آینده بیافزاید بنابراین توجه به استفاده از این اهرم نیز وجود دارد و پیش بینی می شود او بیش از گذشته به والیبال بیاندیشد.

پرویز جلیلی نیز با عوض شدن اساسی ترکیب شورا در سال پایانی این نهاد (4 ترک و 5 کرد) ، به استفاده از تجربیات فراوان خود ماه های آرامتری از 6 سال مدیریت شورا را در حال سپری کردن است و اصلاً بنا ندارد که همچون سابق با تصمیمات با اتفاق آرایی خود شورای شهر را به تقابل و رودرویی با انتظارات افکار عمومی و چالش های بعدی آن وادار ساخته و یا برای رسانه ها سوژه سازی کند ،  چه آنکه دو مرد متنفذ همراهش نیز آنقدر دل مشغولی دارند که فرصت همراهی با او در چنین کارهایی را نخواهند یافت و بنابراین جلیلی در چنین عرصه ای تقریباً تنهاست و اگر به شرکت چهارباره در انتخابات شورا می اندیشد ، باید به مناسبات و برنامه های پیش روی خود ، بسیار بیش از اینها متمرکز شود.

رسول اصغرزاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر ارومیه نیز که از پیش از انتخابات شورا شهره به خوش اخلاقی و تعامل صمیمانه با مردم بود در طول سالهایی که در شورا عضویت داشت به اندازه کافی ، نحوه تعاملات سیاسی را در حدود استانی و کشوری فرا گرفت تا در سال پایانی شورا با در دست گرفتن سکان تیم پرهوادارترین ورزش استان بخت خود را در این حوزه نیز بیازماید که شواهد و قرائن موجود حکایت از درستی تصمیمات وی و امکان دستیابی به اهداف بلند او را نشان می دهد همچنانکه امروز هواداران والیبال در ارومیه مجموعه تحرکات و اقدامات وی را در آماده سازی تیمی قدرتمند ، موفق و امید بخش ارزیابی می کنند.

ناگفته پیداست که توفیقات تیم والیبال شهرداری ارومیه خواهد توانست پله ترقی خوبی برای اصغرزاده در انتخابات آتی شورای شهر نیز باشد بنا براین می توان تصور کرد که موثرترین اعضای شورای شهر ارومیه که تمام پست های تاثیرگذار شهرداری را در اختیار گرفته اند ، متفق القول هستند که از پتانسیل های موجود در آن حداکثر بهره برداری را بنمایند که به زعم نویسنده چندان چیز بدی به نظر نمی آید و بهتر از آن است که ادعای تقوا و پرهیزگاری سیاسی نداشته شود و در پشت پرده اتفاقات دیگری بیافتد.

امسال در وجهی دیگر از موضوع والیبال استان ، علی ملا احمدی مدیرکل ورزش و جوانان و نقی کریمی رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی قرار دارند که دومی از چندی پیش با استعفای رسانه ای شدۀ پیش از موعدش عملاً میدان را به سایرین واگذار کرده و اینبار در پی میوه چینی از این ورزش مردمی نیست ، اما ، نفر نخست ورزش استان که خود از السابقون رشته والیبال نیز هست کوچکترین تحرکات این رشته را رصد کرده و اتفاقاً به اهداف بسیار بلندتری در این رشته می اندیشد که یکی از آنها تصور روزهایی است که بتواند بر کرسی ریاست فدراسیون والیبال کشور تکیه بزند ، شاید شروین اسبقیان مدیرکل سابق ورزش و جوانان آذربایجان شرقی که جایگزین دنیا مالی در فدراسیون قایقرانی شد ، الگوی خوبی برای ملا احمدی برای رسیدن به پست های کشوری باشد.

به زعم عده ای از اهالی ورزش ، علی ملا احمدی شایستگی این مسئولیت را دارد و می تواند به این مهم دست یابد به شرطی که 50 درصد بقیه کار نیز درست از آب دربیاید.

تجربیات عظیم و غرور انگیز شهر ارومیه در مدیریت و میزبانی مسابقات مختلف ورزشی ، بویژه والیبال در سطح آسیایی و جهانی در سالهای اخیر ، تحت مدیریت ملا احمدی ، ضمن آنکه ظرفیت های ورزشی شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی را به اثبات رسانده ، متولیان ورزش کشور را نیز متقاعد کرده که از مدیران ورزش استان در پست های کشوری نیز استفاده کنند چون توانمندی آنها نیز در این خصوص آزموده شده و اتفاقاً نمره بسیار مطلوبی را نیز نصیب مان کرده است.

اما روی دیگر سکه والیبال ارومیه مباحث فنی و ورزشی است که با تامل در آن می توان ارتباط روشن تری از میزان تاثیرگذاری مطالب پیش گفته با مباحث تخصصی والیبال برقرار کرد.

رسول اصغرزاده با پذیرفتن مدیریت مجموعه ورزشی شهرداری ارومیه ضمن آنکه نشان داده است از هوشمندی مطلوبی در آینده نگری سیاسی برای شخص خود برخوردار بوده و به ظرفیتهای بالفعل در دسترسش آگاهی دارد همزمان تمام سعی خود را کرده تا تیمی در اندازه های قهرمانی برای شهر ارومیه آماده سازد چون می داند این شهر لیاقت و ظرفیت داشتن تیم قهرمان ایران و حتی آسیا را دارد.

او ترکیبی از بهترین ها را در قالب تیم والیبال شهرداری ارومیه گردآورده است که هر کس که با والیبال این شهر زلفی گرده کرده باشد خواهد دانست که امسال تیم والیبال مان بسیار بهتر از سالهای گذشته بسته شده است حتی اگر برخی پیشکسوتان محترم مان کنارش نباشند یا نظرشان غیر از این باشد.

حضور میر سعید معروف به عنوان شاخص ترین والیبالیست سالهای اخیر ارومیه به تنهایی وزنه ای برای اعتبار تیم امسال خواهد بود گرچه در کنار او ورزشکاران صاحب نام دیگری نیز حضور خواهند داشت اما توجه والیبال دوستان ارومیه به معروف از جنس دیگری است چون او تبلور سبکی از زیست والیبالی در ارومیه است که اگر بدان توجه شود حضور در باشگاه های معتبر و قهرمانی ایران فقط هدفی کوچک و دست یافتنی است بلکه به قهرمانی آسیا و لیگ جهانی نیز می توان اندیشید.

هنوز هم در زمین های خاکی ارومیه و حومه آن ، جوانان والیبالیست ، بی هیچ مشوقی ، با شرط بندی کیک و نوشابه یا یک رانی و چند ساندیس به والیبال می پردازند که اگر کسی به سراغ آنها برود حتماً استعدادهایی برای تیم والیبال استان و حتی تیم ملی خواهد یافت.

امسال اسامی بازیکنان دیگری همچون عليرضا نادي، سعيد مصطفي وند ، احسن الله شيركوند ، فرهاد پيروت پور، محمد محمد كاظم ، بهرام فريد ، وحيد سيد عباسي ، فرهاد عادلي و ايرج ميكاييل زاده و تعدادی دیگر از بازیکنان در لیست مورد ادعای مسئولان باشگاه ورزشی شهرداری ارومیه قرار دارد که با نگاه به این اسامی امیدوار می شویم امسال تیم والیبال شهرمان خوش بدرخشد.

گرچه دراگان جورجويچ برایمان مربی نام آشنایی نیست اما به هر حال او مربی تیم جوانان صربستان بوده که خود این کشور از صاحب سبک های رشته والیبال در دنیاست بنابراین مجبوریم به جورجویچ اعتماد کنیم چون هنوز هم عده ای وجود دارند که فکر می کنند مرغ همسایه غاز است.

امسال اگر هواداران والیبال ارومیه از متولیان امور ، قهرمانی طلب می کنند ، حق دارند ، چون بیش از هر زمانی شرایطش را داریم.  /وبلاگ نقطه سرخط/

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7673
دیدگاه خود را به ما بگویید.