تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۹:۵۷ ق.ظ

   2043 بازدید

خبر آن لاين مدعي شد!
احد یوسفی با تأیید امضای صورتجلسه مربوط به روز فینال گفت: این صورتجلسه صرفا بخاطر آزادی دو تن از هواداران تنظیم و امضا شد.

جوان پرس : خبر آن لاین در یادداشتی به قلم داریوش سعیدی از سندی رازگشایی کرده که برخی واقعیت پشت پرده مسابقه فینال والیبال در آن مشهود است و توپ را به میدان احد یوسفی مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه انداخته و مدعی شده و در این سند آورده که صورتجلسه ای از اتفاق های آن روز است آمده : « مسابقه فینال لیگ برتر والیبال بین تیم های پیکان تهران و شهرداری ارومیه و با حضور مدیر عامل شهرداری ارومیه (جناب آقای احد یوسفی) در مقر یگان ویژه و تقدیر و تشکر ایشان از عملکرد یگان در برگزاری عنوان شده است : « به علت باخت تیم شهرداری و عصبانیت تماشاگران منتسب به این تیم و درگیری های لفظی مخالفین و موافقین کادر فنی و بازیکنان باعث تنش شده و در نهایت منجر به درگیری بین طرفین شده.با عنایت به اینکه عوامل انتظامی قصد میانجیگری و جدا کردن آنان را داشتند با برخورد فیزیکی آنان مواجه شده بود و این امر باعث زخمی شدن تعدادی از نیروها و تماشاگران تیم شهرداری شده که با تدبیر فرمانده یگان و جانشین ایشان منجر به ختم خیر شده و دو تن از دستگیر شدگان طرفداران تیم شهرداری ارومیه هم حسب الامر سلسه مراتب فرماندهی آزاد و تحویل مدیر عامل شهرداری ارومیه  گردیدند . مراتب صورتجلسه و به امضا رسید. »

سند

  خبر آن لاین در ادامه نوشته ؛ بازی جنجالی فینال لیگ برتر والیبال مسئولان این فدراسیون و وزیر ورزش را به مجلس کشانده است و آنها باید پاسخگو باشند. پاسخگوی درگیری فیزیکی هواداران ارومیه ای با نیروی انتظامی که حالا با واکنش تند نمایندگان مردم ارومیه مواجه شده است. فینال لیگ برتر والیبال ؛ پر از حاشیه ، پر از درگیری و پر از تنش . فضا در خانه والیبال آنقدر مسموم بود که حتی به پیکان ، تیمی که قهرمانی در لیگ برتر را از آن خودش کرده بود اجازه ندادند روی سکو برود تا جام قهرمان را بالای سرش ببرد.حاشیه از زمانی شروع شد که پس از شکست خوردن تیم شهرداری ارومیه از میان ۷۰۰-۸۰۰ هواداری که برای تشویق این تیم به تهرام آمده بودند عده ای حاضر به ترک سالن نشدند. آنها عصبی بودند و ناراحت از اینکه تیمشان بازی را به پیکان باخته است. آن هم در شرایطی که در دو ست پایانی فاصله امتیازی شان با حریف زیاد بود و اگر کمی دقت می کردند می توانستند نام قهرمان را آنها با خودشان یدک بکشند . اما این اتفاق نیفتاد. حاشیه هایی که باعث شد تا پای نیروی انتظامی و برخورد فیزیکی به میان بیاید و حتی ۱۰-۱۵ روز پس از فینال لیگ،وزیر ورزش و رییس فدراسیون را برای پاره ای توضیحات به مجلس بکشاند.

  اما واقعا چه اتفاقی افتاده بود ؟ فدراسیون والیبال با توجه به گزارش ناظر بازی دلایل خودش را دارد ، نیروی انتظامی گزارش بلند بالای دیگری را تنظیم کرده است و هواداران ارومیه ای هم خودشان را مبرا از هرگونه خطا می دانند.اما نکته اینجاست که خبر آن لاین اعلام کرده روز سه شنبه سندی به دست ما رسید که پای آن را احد یوسفی مدیرعامل تیم شهرداری ارومیه امضاء کرده است.سندی که از پشت پرده فینال جنجالی لیگ برتر والیبال راز گشایی می کند.

 احد یوسفی مدیرعامل باشگاه در خصوص این نامه و امضای آن به جوان پرس گفت : بنده روز حادثه که در محل حضور داشتم ۲ جوان ارومیه ای توسط یگان ناجا دستگیر شدند  و من برای نجات آنها و حل بحران پیش آمده ، آماده امضای هر گونه سند و نامه ای بودم و هستم. و معتقد بودم که ماموران تلاشگر انتظامی می توانستند بهتر از این با مردم برخورد کنند و جلوی تنش و آشوب و درگیری را بگیرند.

 وی اضافه کرد : من بدون مطالعه نامه موردنظر و کاهش بار روانی این کار را کردم و خواستم مساله ختم بخیر شود که متاسفانه تا آخر نشد و روح و قلب هواداران و علاقمندان ارومیه جریحه دار شد البته نه اینکه همه تقصیرها را به گردن ماموران بیندازیم نه اینطور نیست ولی خودشان بهتر می دانند وقتی تیمی می بازد و در شرایط خاصی قرار می گیرد هوادارانش ممکن دلگیر و  اندک شمار دست به اقداماتی بزنند و نکته مهم این مساله شیوه برخورد و مردم داری و صبر و حوصله ماموران انتظامی در مدیریت این مساله است که می بایست مدنظر و در دستور کار قرار گیرد .

مدیر عامل باشگاه ورزشی شهرداری ارومیه همچنین با اشاره به برخی انتقادات در مورد امضای صورتجلسه مشترک با یگان ویژه نیروی انتظامی اظهار داشت: پس از بازی و مسائل پیش آمده در آن دو نفر از هواداران تیم والیبال شهرداری ارومیه بازداشت شدند که ما حتی محل نگهداری و نام آنها را نمی دانستیم. پس از پیگیریهای انجام شده متوجه شدیم که آنها در یگان ویژه تهران بزرگ بازداشت هستند و لذا برای پیگیری موضوع به آنجا رفتند.

وی افزود: شرط خروج این دو تن از بازداشت را امضای صورتجلسه مشترک عنوان کردند و من نیز هر گونه تعهدی را به شرط بازگشت این دو نفر به ارومیه در آخرین روز کاری سال ۹۳ پذیرفتم.
به گفته یوسفی، این صورتجلسه در برگه های سفید و فاقد آرم نیروی انتظامی امضاء شده است که هدف از آن تنها آزادی این دو نفر بوده است.
وی خاطر نشان کرد: در مورد این موضوع توضیحات لازم را در کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کردند و در صورتجلسه این کمیسیون تأکید شد تنها به دلیل آزادی این دو نفر امضای صورتجلسه صورت گرفته است.
مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه با تأکید بر اینکه مطمئنم در آن شرایط هر کس دیگری به جای من بود این صورت جلسه را صرفا به خاطر آزادی این دو نفر امضاء می کرد تصریح کرد: امضای این صورتجلسه به معنای نفی پیگیریهای قانونی ما در مورد وقایع بازی فینال لیگ برتر والیبال میان دو تیم شهرداری ارومیه و پیکان تهران نیست.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64519
دیدگاه خود را به ما بگویید.