تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۳:۱۲ ب.ظ

   1816 بازدید

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نه اولین استاندار و یا مدیری است که با حاشیه های پیرامونی درگیر است و نه مطمئنا آخرین استاندار و مدیری خواهد بود که با حواشی تغییر روبرو خواهد شد

جوان پرس : محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نه اولین استاندار و یا مدیری است که با حاشیه های پیرامونی درگیر است و نه مطمئنا آخرین استاندار و مدیری خواهد بود که با حواشی تغییر روبرو خواهد شد و متاسفانه آذربایجان غربی آبستن حاشیه هاست و بجای بررسی مشکلات و ارائه پیشنهاد و راهکار بیشتر دنبال ایجاد حواشی است و بدون شک یکی از عوامل توسعه نیافتگی این استان همین حاشیه سازی هاست.

حدود ۲۰ روز قبل بود که خبری مبنی بر بیماری قلبی  استاندار آذربایجان غربی در فضای رسانه ای استان مثل ابر و باد پیچید و فضای افکار عمومی استان را پر کرد ، برخی ها آنچنان بر طبل جدایی و رفتن وی از استان زدند و گفتند و نوشتند و گزینه معرفی کردند که انگار شهریاری دیگر به استان بر نمی گردد و البته تخریب هم که در این فضا حرف اول را می زد !

 بدون شک هر آمدنی را رفتنی است و هر مدیر و صاحب منصبی که بر صندلی صدارت تکیه می زند روزی جایگاهش را به دیگری واگذار می کند. حضرت علی ( ع ) می فرمایند ” اگر این مقام قدرت و ثروت پایدار بود به تو نمی رسید ” پس همه مدیران صاحب مسند بمحض آمدن فکر رفتن را  در سر خود می پروانند . اما نکته مهم این پازل ؛ تخریب و جوسازی و تشویشی است که عرصه سکانداری و فضای اجرایی آن مجموعه و سازمان را مسموم کرده و راه را برای اعتلا و پیشرفت ناهموار می سازد.

 متاسفانه این موضوع و دغدغه در این استان بیشتر خودنمایی می کند ، استانی که در اکثر شاخصه های توسعه عقب مانده و جایگاهی بهتر از ۲۵ لغایت ۳۱ کشور در اکثر حوزه ها برای این استان با آن همه امکانات و امتیازهای بالقوه خدادادی پیدا نشده و در این وانفسا برخی از سیاسیون و جناح ها و صاحبان مسند و قدرت برای اینکه دنبال حل و فصل مشکلات و مرتفع کردن مسیر توسعه و ارتقای جایگاه استان باشند هر روز دنبال جوسازی و فرافکنی حرکت می کنند و این داستان در مورد شهریاری هم تمامی ندارد.

حال شهریاری بعد از ۲۰ روز و چیزی کمتر از یک ماه با لطف خداوند متعال و دعای خیر مردم استان و بعد از انجام عمل موفقیت آمیز قلب باز در دفتر کارش در تهران پذیرایی وکلای مردم استان در خانه ملت در قالب دید و بازدید و عیادت بوده و برخی اخبار رسیده حاکی از آن دارد وی همچنان که می بایست در دوران نقاهت و مرخصی استعلاجی بسر می برد اما از یک هفته قبل مشغول رتق و فتق امور مدیریتی استان و رفت و آمد به وزاتخانه ها و تقویت تعامل و ارتباط با بدنه مدیریتی کلان کشور و حضور در چندین جلسه می باشد که این روزها به شدت به آن نیازمندیم.

چیزی که امروز در این استان به آن نیازمندیم در کنار بررسی نقاط ضعف و کاستی ها ارائه راهکار و تبدیل آنها به نقاط قوت و تلاش و کوشش و مدیریت جهادی و دوری از هر گونه حاشیه و تنش و بدور از جنجال و حاشیه است تا بتوان از مزیت های موجود به نحو شایسته بهره جست و اندکی از مشکلات حال استان را کاست.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115008
دیدگاه خود را به ما بگویید.