تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۵۷ ق.ظ

   552 بازدید

خبري از استاندار نبود/هدف از نمايشگاه كماكان برايمان نامشخص است

 از 26 ارديبهشت ماه نمايشگاهي تحت عنوان ( نمايشگاه خدمت ) در سطح شهر اروميه همزمان با ساير استانهاي كشور با حضور دستگاههاي اجرايي به منظور تبيين ، تشريح ، عرضه و معرفي مهم ترين دستاوردهاي سفرهاي استاني رييس جمهور و هيات دولت و ارتباطات مردمي داير شده است.
اين نمايشگاه كه در نوع خود كاري ابتكاري و نو در عرصه اطلاع رساني به شمار مي رود ، با پاره اي از انتقادات در نحوه اجرا و ارائه توانمنديها و به نوعي بدسليقگي مواجه بوده است كه علاوه بر خود گردانندگان و مسوولين غرفه ها مردم نيز ضمن اذعان به اين موضوع معتقد بودند كه با انجام هماهنگي هاي بيشتر قبل از برپايي نمايشگاه توجيه نمودن دستگاههاي اجرايي ، مشخص نمودن زمان دقيق برپايي نمايشگاه ، بهره گيري از نيروهاي توانمند در داير نمودن غرفه ها و … مي توانستند ضمن آن كه رضايت دستگاههاي اجرايي را كسب كنند مردم را نيز با خود همراه سازند.

  هدف از نمايشگاه كماكان برايمان نامشخص است

  يكي از مسوولين غرفه هاي مستقر در نمايشگاه خدمت ويژه يكصدمين سفر رياست جمهور در گفتگو با ما ضمن انتقاد به نحوه برگزاري نمايشگاه گفت: مسوولين برگزاري نمايشگاه مي بايست خودشان الگوي دقت و برنامه ريزي مي بودند اما متاسفانه نه تنها از زمان دقيق برپايي نمايشگاه مطلع نبودند بلكه به يكباره عصر روز 25 ارديبهشت ماه تماس گرفتند و به بهانه اينكه آقاي استاندار به بازديد از نمايشگاه خواهد آمد همه دستگاههاي اجرايي را ملزم به داير نمودن غرفه ها كردند.
وي ادامه داد : در آن ساعت از روز چون دستگاههاي اجرايي تعطيل بودند ، فلذا جمع آوري افراد و وسايل مورد نياز جهت ارايه در نمايشگاه خودكاري بس دشوار و سخت بود كه تا پاسي از شب ادامه داشت.
اين مسول كه مايل نبود نامش گفته شود چون به قول خودش از عواقب پس از اين گفته ها و انتقادات    هراس داشت ، افزود: مجبور شديم هول هولكي و شتاب زده چند عدد بنر و بروشور تاريخ مصرف گذشته و كتابچه قديمي را تهيه كنيم و در محل غرفه مستقر سازيم . او با اشاره به اينكه هدف اصلي نمايشگاه با آن چه كه تا به امروز مشاهده كرده براي وي و دستگاه متبوعش نامعلوم مانده تصريح كرد : اگر هدف ارائه دستاوردهاي سفر رياست محترم جمهور بود پس چه بهتر كه همه دستگاههاي اجراي اين كار را انجام مي دادند نه اينكه محلي باشد براي پخش بروشور هاي عملكردي آنها در طول يكسال و يا پمفلت هاي تبليغاتي و آموزشي!

فراهم نبودن امكانات رفاهي

  يكي از غرفه دارها ضعف عمده اين نمايشگاه را فراهم نبودن امكانات رفاهي براي مسوولين غرفه ها دانست كه مي بايست 5 تا 6 ساعت را در مكاني بنشينند بدون آنكه وسايل پذيرايي كه جزو تعهدات متوليان برگزاري نمايشگاه بود فراهم باشد.
او گفت : مشكل سرويس بهداشتي ، نبود جاي پارك خودرو براي كساني كه حداقل دوست داشتند با خانواده به ديدن نمايشگاه بيايند را اگر در كنار مهيا نكردن اسباب پذيرايي چون چاي ساده بگذاريد مي توان گفت كه غرفه داران جزو مظلوم ترين افراد در مدت زمان برپايي نمايشگاه بودند.


خبري از استاندار نبود

  بنابر اذعان خود غرفه داران و برخي مديران اجرايي ، مسوولين برگزاري نمايشگاه حضور استاندار را بهانه اي براي داير كردن غرفه ها دانسته بودند ، اما در اين ميان شخص وحيد جلال زاده نه تنها روز قبل از افتتاح رسمي ، بلكه در مراسم افتتاح رسمي و حتي تا روزهاي پاياني نيز به بازديد نمايشگاه نيامد و اين شائبه را ايجاد نمود كه استاندار به عنوان كسي كه هميشه به دنبال ايده هاي نو و ابتكاري در برگزاري چنين مراسماتي است از نحوه برگزاري نمايشگاه دلخور بوده
و ترجيح داده تا اگر چه چند گام تا محل برگزاري نمايشگاه فاصله داشته اما به گزارشات كتبي و شفاهي معاونين و كارشناسان خود از نحوه اجراي آن بسنده كند. گرچه احتمال آن هم مي رود تا وحيد جلال زاده قبل از اتمام نمايشگاه سري به محل برگزاري بزند.

ليست بلند بالايي از مشكلات

   يكي ديگر از غرفه داران و مسوول روابط عمومي يكي از دستگاههاي اجرايي ، معتقد است كه مي توانستيم با يك برنامه ريزي درست و نه شتاب زده و بهره گيري از روشهاي نوين و نه بسنده كردن به راهكار (بمباران بنري ) مردم را به ديدن نمايشگاه و آشناسازي از دستاوردهاي سه دوره سفر رياست جمهور به استان مطلع ساخت.

  وي گفت : ناامني محل نمايشگاه موضوعي بود كه بسياري از غرفه داران از آنها گلايه داشتند بنده خودم راس ساعت 10 و30 دقيقه شب وقتي كه داشتم از محل نمايشگاه عبور مي كردم براي اينكه امنيت محل را امتحان كنم به داخل غرفه خودمان رفتيم وپس از جابجايي چند قلم از وسايل بدون اينكه كسي متوجه من بشود محل را ترك كردم و اين باعث آن شد تا روز بعد وسايل قيمتي چون تلويزيون ال سي دي و كامپيوتر را از غرفه برداريم و به اداره برگردانيم .

  او افزود: نمي دانم چه اجباري بود تا اين هجم از بنرهاي تبليغاتي براي نمايشگاه استفاده شود مي توانستيم بدون اينكه اين همه پول بيت المال را صرف چاپ بنر و اقلام تبليغاتي كهنه و منسوخ شده نمائيم در رابطه با بهره گيري از شيوه هايي چون تقويت ارتباطات مردمي مديران كل ، تشريح دستاوردهاي سفر از طريق بيان و كلام توسط كارشناسان خبره براي مردم و نه اينكه افرادي غير آگاه و غير مسوول را به صرف اينكه غرفه خالي نباشه در آنجا بكار گيريم و … بيشتر از اين ها توجه و برنامه ريزي مي كرديم.

     اين مسوول كه دل پري از عدم برنامه ريزي بموقع و هماهنگي ها در حين برگزاري نمايشگاه داشت به نامه آخر استانداري استناد كرد كه در آن استانداري نيز از وضعيت برپايي نمايشگاه گلايه داشته و از مديران دستگاههاي اجرايي خواسته بود تا در خصوص تجهيز غرفه ها تجديد نظر كنند چون نمايشگاه به زعم آنها گوياي دستاوردهاي سفر به صورت شفاف و واضح نبوده است.
با اين همه اين مسوول نيز معتقد است كه اين نامه نيز نمي تواند باعث آن شود تا مسووليت اين بي برنامگي ، بد سليقگي و شتاب زدگي را به پاي استانداري ننوشت.

    يكي از نكات جالب توجه در اين نمايشگاه دادن يك  غرفه كوچك در روزهاي قبل از برگزاري نمايشگاه به 3 مجموعه كميته امداد امام (_ره) ، بهزيستي و هلال احمر بود و اين موضوع به اذعان خود مسوولين اين دستگاهها باعث آن شده بود تا آنها بنابر فضاي موجود تدارك ببينند اما به يكباره پس از اينكه خبري از هلال احمر نشد به هر كدام از دو دستگاه اجرايي ديگر غرفه مجزا داده شد و يا مي توان به شاهكارديگري اشاره كرد كه مسوولين برگزاري نمايشگاه پيش از آن كه مدير كل راه و شهرسازي استان مشخص شودخودشان دست به ادغام دو اداره كل راه و ترابري و مسكن و شهرسازي زده بودند و با چاپ يك بنر مشترك با عنوان اداره كل راه و شهرسازي برسر در غرفه موجبات تعجب سايرين و حتي اسباب خنده شده بودند كه در نهايت پس از گذشت 3 روز متوجه اين سوتي بزرگ شده و براي هر كدام از دستگاهها بنر مجزا چاپ و بر سر در غرفه هايشان نصب نمودند.
اجبار در منعكس نمودن دستاوردهاي سفر در بنرهايي به صورت نموداري از ديگر مواردي بود كه بيانگر عدم برنامه ريزي و جديت مسوولين داشت چون اگر قرار بر چاپ بنر به اين شيوه بود مي بايست در هماهنگي هاي قبلي اين كار جدي تلقي مي شد نه اينكه پس از چاپ آن هم بنر به شيوه هاي غير نموداري و مقايسه اي دوباره سازمانها و ارگانها را وادار به چاپ مجدد مي نمودند.
اگر بي اطلاعي مردم از هدف برگزاري نمايشگاه و ايجاد شائبه دور چهارم سفر رياست جمهور به استان در روزهاي آتي و زنده شدن بارقه هايي از اميد در دلشان براي دادن نامه به شخص رئيس جمهور جهت حل شدن انبوه مشكلات شان و نيز گلايه هايشان از عدم اجراي برخي مصوبات سفر و نيز عدم اجراي كامل برخي ديگر از جمله پل شهيد كلانتري و قطار و مسكن مهر را هم در كنار هم بگذاريم مي توان گفت كه هنوز مسولين استاني سليقه كافي، دانش لازم و استعداد مورد نياز براي به تصوير كشيدن انبوه خدمات ارايه شده به مردم را ندارند و اگر امروز از كارهاي انجام يافته در طول اين سه سفر آگاهي ندارند مي توان گفت كه قسمت عمده آن بخاطر بد سليقگي مسوولان درشيوه ارائه است.

 اسکندر خنجری

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4326
۲ دیدگاه

  1. طرفدار حاج وحید گفت:

    بهترین بود شوخی نکن دیگه

  2. شهید زنده گفت:

    من که اونجا نبودم ولی می گفتن اشکال زیاد داشت

دیدگاه خود را به ما بگویید.