تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ بهمن ۹۰.::. ساعت : ۱۲:۲۷ ب.ظ

   514 بازدید

خبرگزاری//یکی دو روز پیش در یک مجلس خودمانی با اهالی با معرفت فامیل دور هم جمع بودیم. بحث طبق معمول از دلار و سکه شروع شد. به باخت های پی در پی رئال مادرید مقابل بارسلونا رفت و از آنجا انتخابات ریاست جمهوری امریکا و برندگان اسکار امسال و بالاخره پس از حل همه اینها رسید به دریاچه بخت برگشته خودمان. راه کارهایی که طرح می شد در نوع خود جنجالی، اسد وقس دار و گاه نپخته و کال بود.

بین این همه بحث ها از دنیای فوتبال و سینما و سیاست، خان عمویی که از همه ما مسن تر بود فقط اینجا وارد بحث شد و پس از شنیدن راهکارهای مختلف بالاخره تصمیم گرفت او هم یکی دوتا از موهای سفیدش را آینه کند و خشت خامی به جای آینه مقابل ما بگذارد.

او معتقد بود موضوع بیشتر متوجه مدیریت این موضوع است. خان عمو جان ما برای صحبتش شاهدی از یک داستان هم داشت و می گفت: یکی از این هموطنان تهرانی آمده بود برای آب تنی به دریاچه سابق ارومیه.

او که به اخلاق آبتنی در دریاچه آشنا نبود بی محابا زده بود به دل دریاچه و آب شور چشم و چالش را آنچنان با آب دهان و بینی اش اندر آورده بود که تنها یک لفظ از درون همه این آشفته بازار به بیرون می جهید. او فریاد میزد …. کمک … کمک … کمک. یک پیر مرد بومی هم که از قضا از آنجا می گذشته وقتی صدای او را می شنود در جواب این فریاد ها می گوید : آخه پدر آمرزیده اگر شما به جای فارسی یاد گرفتن می رفتی شنا یاد می گرفتی بهتر نبود؟….

خان عمو بعد از گفتن این داستان سکوت کرد و ما همه در بهت این معما که آیا خوب مصاحبه کردن و هی مصاحبه کردن بهتر است یا شنا یاد گرفتن.(؟) خلاصه خان عموی ما عادت دارد آخر قصه را به فکر شنونده اش بسپارد ما هم از این روند او پیروی می کنیم….ادامه  دارد/نویسنده ناشناس

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1200
۲ دیدگاه

 1. محمد گفت:

  بسمه تعالی

  مستحضر هستید که بنده در اثر یک بازدید از پیست اسکی در خوشاکوه که از نقطه برف گیری تنهاترین پیست در خاورمیانه است مشاهده کردم که با توجه به مطالبات مردم که از اقسا نقاط کشور از استان های دیگر و خود مردم استان و افرادی که از شهر ارومیه و افراد مشخص زیادی در این مرکز تفریحی که برای مردم نشاط آور است شرکت می کنند ولی متاسفانه با کمبود امکانات شدید در مقابل مطالبات مردم مواجه شدم، که در این مورد هیچ گونه سرمایه گذاری نشده است و علت حضور بنده در خوشاکوه به منظور بازدید از جاده اسکی بود که قرار بود آسفالت شود که به برکت استاندار محترم و راه و ترابری و شهرسازی تحقق یافته ولی با رضایتمندی کامل مردم مطابق نیست، به این علت که ظرفیت جاده به نسبت تفریح کننده بیشتر است و جاده نیز به خاطر کسرت مردم دچار مشکل بوده و مورد رضایت نیست. و به نظر بنده و ما باید در عملکرد مدیر کل تربیت بدنی تجدید نظر بکنیم که از مکان هایی که از دید مردم مورد رضایت است باید به حضور مردم توجه بیشتری شود و نیاز است که در مورد ورزش همگانی مثل فوتبال، فوتسال… و مثل پیست اسکی و استحضار دارید که در این مکان ساختمانی ساخته شده که بیش از یک میلیارد هزینه در برداشته و با یک فرد افتتاح می شود و بدون اینکه خدماتی ارائه شود جالب اینجاست که از یک ماه پیش پیست اسکی (اتوبانها و…) به بهره برداری رسیده و شروع شده و پیست اسکی بین المللی هنوز افتتاح نشده است (در فصل زمستان) و به نظر بنده یک نوع عقب ماندگی در تربیت بدنی مشاهده می شود یک نوع قه قرایی در ورزش به وقوع پیوسته است و از استاندار محترم جناب آقای جلال زاده درخواست دارم که واقعاً به این موضوع با جدیت تمام رسیدگی و از آقای ملا احمدی هم درخواست میکنم که به مطالبات و خواسته های مردم پاسخگو باشند و به موضوعات تخصصی نگاه کنند و بنده احساس می کنم که حرکت تربیت بدنی حرکتی متوسط است برای اینکه فوتبالی که می بایستی در دسته یم داشته باشیم در دسته 3 مواجه شدیم و در والیبال در خود شهر ارومیه دچار افت شدیم (سوال خبرنگار) آیا باشگاهی مثل تراکتورسازی تبریز که این همه شور آفرینی می کند و والیبال هم همچنین به علاوه که با تاکیدات ایتاندار محترم و به گفته خود شما که در فوتبال می توانستیم شور و حال بسیاری را به جوانان منتقل کنیم و نکات مثبت فرهنگی را به جوانان القا کنیم و حرکت های شما که با حمایت ها و زحماتی که به تیم فوتبال استان کشیدید و با عملکرد و اثرات تربیت بدنی اینگونه شد، نظر شما در این مورد چیست؟
  بنده هم به همین نقطه اشاره دارم که جوانان استان به خاطر فقر فوتبال و از دست دادن شور در والیبال کم کم به عشق فوتبال به تیم تراکتور سازی و تیم های دیگر استان ها رو آورده و ادامه تجدید نظر قابل جبران است و یک نیاز دیگر به حرکت به سوی جلب رضایت مردم و به نظر بنده باید آقای استاندار با حضور خود در ورزشگاه های ورزشی بخصوص مسابقات والیبال، کاپ آسیا وقتی با بودجه خاص اقدام به زمین فوتبال که با کوتاهی های شهرداری سابق بود که جا دارد از استاندار محترمتشکر و قدردانی شود، اما مسئول و مدیر مستقیم تربیت بدنی باید خیلی هوشمندانه عمل کنند و فکر می کنم باید در این مورد که یک نوع درد به حساب می آید باید توجه بیشتری شود تا این دردها به نوعی جبران شود.
  سوال خبرنگار: هر بحثی که در مورد ورزش دارید بیان کنید و اینکه شما یکی از نماینده گان هستید و چشم امید جوان ها به شماست و آیا می شود که با این نحو مدیریت باز هم ادامه دهیم، آیا می توانیم پیشرفت کنیم و مصداق بارز این مثال را می توان همان پیست اسکی است که در این باره هم توضیح می دهید؟
  ببینید تیم حاکم به ورزش استان تیمی فنی و تخصصی نیست و بنده فکر می کنم بنابه افزایش مطالبات و درخواست های مردم و جوانان و از لحاظ ظرفیت های خاص استان از نظر جغرافیایی که مورد تهدید تهاجم فرهنگی نیز قرار دارد و ارزشهای آنها در خطر قرار دارد و در ضمن می توان به یک نوع حرکت دیگر مهم در عرصه ورزشی می توان به تله کابین نیز اشاره کرد که یک ورزش مهمی به حساب می آید که باید مورد بررسی قرار گیرد و در استان جا بیافتد و یک جوان آذری زبان و جوان ارومیه ای از ظرفیت های ورزشی استان اعم از فوتبال و پیست اسکی ناراضی هستند و به امید اینکه تمام مشکلات روبه کاهش باشد ان شاالله…

 2. sudn گفت:

  امید دریاچه در انتخابات بعدی اتابک جعفریه

دیدگاه خود را به ما بگویید.