تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۲:۴۱ ق.ظ

   824 بازدید

آیا انصاف و اخلاقی که همیشه از آن دم می زنی و خود را به رعایت آن ملزم می دانی این است؟

سجاد کریمی، پایگاه خبری جوان/ با دیدن برخی اخبار و مقالات و نوشته ها و حتی دل نوشته هایت در وبلاگ چاووش در مورد خودم و برخی از همکارانم و یا برخی دیگر از افراد خیلی با خود کلنجار رفتم که چگونه پاسخت را بدهم . اصلا نیاز است جوابی داده شود یا نه؟ از چه طریقی جواب داده شود ؟ لسانی یا نوشتاری؟ اما بهترین راه را نوشتاری به صورت مستقیم و بدون واسطه دیدم . به دور از کنایه و کلمات اختصار {آقایان( ر- ف)،(س- ک)،(الف- ن)،(ک- چ) و …} که در پایگاهت به کار می بری .

مطلبی که باعث شد به قول خودت این مطلب را بنویسم آخرین مطلب آینانیوز بود   این کارها مطابق با سیره امام(ره) است؟   چرا که عکس امام را در مطلب زده ای و در زمان ارتحال امام مطلبی درباره وی نوشته ای و نصیحت هایی را از قول امام به مسئولان داشته ای که خیلی جالب و خوب بود ولی کار آنجا خراب می شود که دوباره حب و بغض شخصی ات را در متن به کار گرفته ای و به زعم خودت با هر آنچه که در توان داشته ای بر ما تاخته ای و غافل از این مورد که قضاوت کننده مطالب و نوشته هایت مردم اند و آنها با خواندن آخر این نوشته با خود چه می گویند؟

 آیا نمی گویند شان امام والاتر از این حرفهاست؟ آیا حیف نیست که نوشته های نصیحت گونه ات را با حب و بغض به کل بی اثر کنی؟

در آن نوشته گفته ای چرا فلان مقام به ما پست و مقام داده؟ من از شما می پرسم بنده صاحب کدام پست و مقام هستم که خبر ندارم؟ آیا استخدام رسمی شده ام که شما نشده ای؟ آیا از پارتی ابوی استفاده کرده ام و حق کسی را نا حق کرده ام؟ و صد سوال اینچنینی. 

 آیا انصاف و اخلاقی که همیشه از آن دم می زنی و خود را به رعایت آن ملزم می دانی این است؟  چند سال پیش حدود سال 87 که از تو پرسیدم عامل موفقیت را در رسالت خبررسانی در چه می دانی گفتی به حیطه شخصی افراد وارد نشو و با آبروی مردم بازی نکن و تهمت نزن تا موفق باشی و اکنون من گاها مطالبی در آینانیوز می بینم که برعکس گفته هایت را ثابت می کند . حال من از تو می پرسم آیا به اسم من خودت شایعه درست کنی و بگی و بعد هم ما رو بدهکار کنی از اخلاق هست؟ ( شایعه برکناری استاندار آذربایجان غربی روی سایت مشاور جوانش  )

از خودم بگذرم این موارد و سوالات را چگونه جواب می دهی :

آیا تهمت زدن به مدیر جوانی که از نظر خیلی ها عملکرد قابل قبولی دارد جزو اخلاق است؟ و بعدها خود اعتراف می کنی که از روی بغض بود و تلویحا عذرخواهی می کنی.

آیا حمایت از چند مدیر ناسالم که خودت هم بهتر از همه می دانی چه کسانی را می گویم توسط جنابعالی جزوی از اخلاق است؟ آیا ارزش دارد به خاطر همکاری چاپخانه ای با آن اداره و وساطت شما برای یک چاپخانه دلیل حمایت از یک مدیر می شود؟

در مصاحبه ای ، یکی از مدیران استان در مورد سایت تو کلمه ای را به کار برد و تو بعدا از زبان وی این کلمه را تکذیب کردی ولی اگر من فایل صوتی این مصاحبه را منتشر کنم چه؟ آیا این از اخلاق است که می گویید فلان کلمه از زیان وی بیرون نیامده؟

آیا منتشر کردن عکس بنده خدایی که تازه از سمتش کنار رفته بود و تو در ظاهر از وی حمایت کردی و بعدا عکس وی را در یکی از خانه های روستایی که با خود جنابعالی برای بازدید رفته بود منتشر کنی و بک گراند عکس طوری نمایان باشد که همه فکر کنند در اتاق شخصی خودش است (عکسی که یک خواننده لس آنجلسی در آن نمایان است) ، از اخلاق است؟

آیا رواست فقط به خاطر اینکه یکی از دوستانت که 3 روز قبل از انتصابش هم باهم جلسه داشتیم با تو مشورت نکرده تو به همین منظور تخریبش کنی؟ و خبری با این مضمون بزنی که اگه فلانی نبود فرنودفر مشاور نمی شد و اول کاری عوض حمایت از وی ، او را تا حدی که می توانستی تخریب کنی.

کاری ندارم فرنودفر یا هر بنده خدایی چقدر توان مدیریت از نظر جنابعالی دارد ولی آیا این رسم را در کجا دیده ای که این کار تو دومینش باشد؟

من هر وقت این کارهایت را می بینم فقط یک چیز می گویم به دوستان و آن هم این است : اگر مسئولین ما حامد را در کاری که انتظارش را داشت و حقش هم بود به کار می گماردند و به قولی دستش را به محکمی می فشردند دیگر الان شاهد این کارها نبودیم. به آنها می گفتم اگر حامد هم مثل دیگران حداقل قراردادی بود و امیدی داشت برای آینده و مزد زحماتش را می گرفت دیگر شاهد این چنین رفتاری از وی نبودیم. البته این نکته را بگویم که از نظر کاری خودم از جنابعالی وضعیت بدتری دارم و می توانی تحقیق کنی.

هرکس دیگری هم بود به نظر من طلبکار بود ولی شاید رفتار های اینچنینی ات باعث ترس مسئولین از انتخابت به عنوان کارمندشان در اداره خودشان شده است. و باید فکر کنی چه عواملی باعث ترسشان شده؟

آیا یادت می آید مطلبی نوشتی که دست نه نانش را ببرید نوبت شما هم می رسد و گفتی اینها ، یعنی ما می خواهیم که از کار بیرونت کنند؟ ولی در حالی که خدا شاهد است اگر ما چنین نیتی داشته باشیم و جالب اینجاست که خود جنابعالی چندین بار با تخریب هایی که برعلیه استاندار داشته ای و با نام ما و بهانه ای که خودت سرهمش کردی و به اسم ما تمام کردی سعی در بی کاری ما داشته ای ؟ و حداقل کاری که می توانستی بکنی بدبینی جمع به ما بود به واسطه شایعات جنابعالی ، آیا این از اخلاق است؟

مگر با این اوضاع و احوال برای خود می شود دوستانی با صداقت داشت و انتظار داشت که همه راست مطالب و موضوعات را به شما بگویند و شما هم هرطور که خواستی با آنها روبرو شوی و مصلحت دانستی تخریبش کنی؟

تا به حال فکر کردی چرا آن دوستان مدیر جنابعالی که خواستند در عیادت از جنابعالی نامشان محرمانه بماند چه علتی داشت؟ مگر کدامین جرم را مرتکب شده اند که اینگونه می ترسیدند و رعایت می کردند؟ به نظر بنده یکی از اصلی ترین علتهایش وجه ای است که شما برادر پرهیجان و احساسیم برای خود در جامعه سیاسی استان برای خود ساخته ای و چون این وجه ، وجه موجه نیست این مدیران نخواستند که نامشان فاش شود.

هزارات هزار برگ در آرشیو آینانیوز موجود است که پر از اخبار ضدونقیض است و این چه علتی می تواند داشته باشد و در صورت لزوم به انتشار این برگه ها برای مشخص شدن افکارت در اذهان عمومی مبادرت کن یا اجازه بده ما این زحمت وقت گیر را بکشیم تا احساسی بودنت مشخص شود و بهانه نیاوری که نه اینچنین نیست و …

اگر این سوالات را به این تعداد اندک کافی می دانم چون نیازی نمی بینم که ذهن مخاطب خسته شود و خودت از همه خودت را بهتر می شناسی و فقط خواستم یادآوری کنم و بیدار کنم وجدان رسانه ایت را.

در پایان به چند نکته بسنده می کنم :

واقعا هرکاری که می کنی برای مردم و ارتقای سطح فکریشان باشد نه برای رضایت افراد خاص

اینقدر تخریب را سرلوحه کارت قرار نده ، برای مثال الان به ضرس قاطع می توان گفت مخاطبان آینانیوز و نوشته های حامد عطایی برای این به این سایت می آیند تا ببینند که امروز از چه کسی تعریف شده یا چه کسی تخریب؟ این تفکر مخاطب از یک پایگاه خبری تحلیلی دقیقا یک سم مهلک است برای هردو طرف هم مدیر سایت و هم مخاطب. ببین چه کرده ای که مخاطب برای این خبرها به سایت جنابعالی مراجعه می کند؟

با دوستان و جامعه رو راست باش که اگر باشی خواهی دید که همه با تو رو راست هستند.

آینانیوز تلاش می کند ولی در چه جهتی ؟ این جهت را درست کن و نگذار خدشه ای وارد رسالتت شود.

این گفته ها شاید بر مذاق خیلی از دوستان خوش نیاید که چرا این حرفها را گفتی . ولی به نظرم سعی کردم بهترین ها را از ته دلم نوشتم و اصلا یک نویسنده باید به حرف دلش گوش دهد تا به حرف دیگران

برای شما و دیگر هم صنفانم آرزوی موفقیت می کنم و آرزو می کنم سرباز ولایت باشند و آرزو می کنم استان ما پیشرفت لازمه را در جهت تعالی مردم داشته باشد.

پاسخ جناب آقای عطایی برای این نوشتهبرای «آقای» سجاد کریمی

.

.

.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5160
۴ دیدگاه

 1. بسیجی بی ادعا گفت:

  سلام به مدیریت محترم سایت. مطلب تان را با نفس لوامه یکبار خواندم : بی شیله پیله بود. قصد صددر صد اصلاح وامر ونهی برادر مومن به برادر مومنش است اما چند اشکال دارد : 1- بفرض همه مطالبتان عین حقیقت باشد اما آیا وجدانا خودشما خصوصیات ورفتارهای حامد را ندارید؟ مثلا : شما بخاطر گروه وباند علیه طرف مقابل مطلب نمی نویسید؟! افراد مستقلی که وابسته به باندها وگروه ها نیستند تخریب نمیکنید؟!
  2- قبول کنید حضور هر دو طرف یعنی هم شما و بیشتر افرادی چون عطایی ها جو مجازی را بقدری آلوده وناامن کرده که کسی انگیزه سرزدن به سایتهای استانی ندارد!
  3- من یقین دارم شما واغلب دوستانتان از نفس عماره نیستید اما خودمانیم برخی دوستان را که به جمع رسانه های مجازی آوردید به صراحت بگویم تا بدانید که تیشه به ریشه هر چی اخلاق رسانه ای بود زدند و میزنند وشما بخاطر محافظه کاری یا با سکوتتان حمایت میکنید یا خود عامل تحریک هستید به چه قیمت!؟ آیا صرف دفاع از افراد ناپاک یا مغرض انتخاب چنین سلاح های مخرب اخلاقی شرعی است!؟ بلا نسبت شما و جناب فرنود فر گل آیا این همان تز مسموم هدف وسیله را توجیه میکند رجوی منافق نیست !؟ آن فردی که زمانی اصلاح طلب دو آتیشه بود و در مسجد سردار کف میزد و زمانی واسطه دوستی حامد با شماها میشد! وخود هرروز همه تان را به همدیگر میفروشدحالا شده رسانه معرف شما!؟ انسان چگونه از روی این تشکیک مساعی بسادگی بگذرد تا به تشخیص برسد که تنها شما راست میگویی یا عطایی دروغ میگوید!
  4- صد البته عطایی مثل شما انسان مفیدی میتوانست برای جامعه باشد اما تخریب همدیگر هم دودش را بچشم مردم بیچاره زده وهم خمسئولین را از خودتان ترسانده! شما از استاندار دفاع کنید اما به اندازه! عطایی هم اگر نقد کند با منطق نه با اغراض! بپذیرید که اگر کسی استاندارتان را نقد کرد چه با غرض چه با اصول اخلاقی : در جواب نقد بی تخریب وخیلی استخواندار تحلیل بدید … اما شما ها هم ظرفیت کافی ندارید هرچند روش شما به نسبت عطایی دو حسن بزرگ دارد که عطایی از اول نمداشته: الف- سعی دارید از تبلیغ افراد فاسد یا باندباز وقدرت طلبان حتی اگر طرف شما باشند تبلیغ نکنید این یعنی امانت داری برای مردم ورسانه – ب- نگارش شما در مقابل غرض ورزی های عطایی ها کم زهر تر است.
  5-در هر حال من شک ندارم عطایی دیگر آن عطایی ده سال پیش که زلال بود نیست ونخواهد شد ! اما این ره که خود شماها هم میروید همان راه ده سال پیش عطایی است!…. پس بخود آیید وخصوصا در جمع کردن گروه همفکر به کیفیت بپردازید وکمیت وبیشتر شدن وبلاگها یا سایتهای فصلی یا کتره ای ویا مغرض جز سلب اعتماد مردم چیزی همراه نخواهد داشت.
  ضمنا فرنودفر مثل پدرش انسان بسیار مدیر ومدبر و خوش نیتی است وامیدوارم دوستانی چون شما با درست وخوب دفاع کردن از ایشان آینده خوبشان را هم برای خودشان وهم برای جامعه موفق بدارد.ومن اله التوفیق : روز پدر مبارک . یا حق

  • با سلام خدمت بسیجی بی ادعا
   جواب ها را به ترتیب شماره می نویسم

   1. من یاد ندارم کسی را تخریب کنم بله پته ریخته شده بیرون ولی به حق نه به ناحق نمونه دارم که موجب رو شدن دست مسئول در جامعه شد ولی اگر هم از کردار حامد در من باشد بنده منکر رفتار خودم که نشدم. شدم؟ ایشالا درست بشیم
   2.کجای اخبار من آلوده کرده این فضا رو عزیز من؟
   3.من کسی را به جمع رسانه وارد نکردم عزیز ولی با نظر شما موافقم که بداخلاقی رایج شده
   4.مگه من اقا حامد رو تخریب کردم که مسئولین از من بترسند؟ من از استاندار دفاع کور کورانه نکردم و خودم بدترین نقد را بر عملکردش در مورد دریاچه نوشتم اقا حامد هم اگه استاندار رو می خواست باید نقد میکرد نه تمسخر / فکر می کنم بنده ظرفیت نقد هم فکرم را دارم و هم خودم از منتقدان هستم تا بتوانم زنده باشم از نظر تحلیل رویدادها / یعنی دچار روزمرگی و خود شیفتگی نشوم
   5.من احساسم این است که شما یا خود حامد هستید یا دوست بسیار نزدیک وی ( حس ششمم اینو میگه)

 2. بسیجی بی ادعا گفت:

  1- شما زمینه اصلاح بسوی نفس مطمئنه ندارید نه شما و نه من و نه حامدها! اما فرق تو با حامد اینه که تو میتونی تو همون نفس لوامه خودتو حفظ کنی ولی حامد دیگه نه فرصتش را ندارد و در باتلاق نفس عماره غرق شده!
  2-خودتو گول نزنی میدونی کجاش؟
  3- والا چی بگم!؟
  4- تخریب که کردید و میکنید! اما مسئولین از شما نمی ترسند! از بی تقوایی رسانه داران مجازی می ترسند که بعد از حامد نوبت شماست.
  5-من نه حامد هستم! نه دوست صمیمی یا نیمه صمیمی اش ! معلومه مطلب ونظراتم را درست نخوندی با عینک نزدیک بین خوندی دور بین باش …

دیدگاه خود را به ما بگویید.