تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ خرداد ۹۳.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   1565 بازدید

برنده همايش پياده روي منطقه آزاد ماكو صاحب جايزه 50 ميليون توماني مي شود.

جوان پرس : مديرعامل منطقه آزاد ماكو از برگزاري همايش بزرگ پياده روي خانوادگي منطقه آزاد ماکو در روز جمعه نهم خرداد ماه سالجاري خبر داد. به گزارش خبرنگار ما ؛ مديرعامل منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماکو در جمع خبرنگاران گفت: اين منطقه تجاري در ورود به ورزش حرفه اي و حمايت از يک تيم ليگ برتري در رشته هاي پرطرفداري همچون واليبال يا فوتبال را به هيچ عنوان در دستور کار خود ندارد.

حسين فروزان افزود: تلاش براي توسعه زيرساختهاي مناسب در راستاي آغاز فعاليتهاي اقتصادي منطقه آغاز شده و به هيچ عنوان قصد نداريم سرمايه گذاري هاي اقتصادي منطقه را در حوزه ورزش و تيمداري صرف کنيم.

او اظهار کرد: منطقه تجاري ماکو ظرفيتي کارآمد براي توسعه اقتصادي استان و کشور است و مي تواند دروازه اقتصاد توانمند ايران اسلامي به اروپا باشد و هدف اصلي ما تقويت زيرساختهاي لازم براي رسيدن به اين مهم است.

وي ادامه داد: البته در بحث توسعه ورزش همگاني فعاليتهاي خوبي را آغاز کرده ايم که برگزاري نخستين همايش پياده روي در روز نهم خرداد ماه جاري از جمله اين فعاليتهاست.

فروزان گفت: ورزش همگاني و انجام فعاليت هاي جسماني و بدني از توصيه هاي اسلام است و هر جامعه اي که بتواند به واسطه ورزش شادابي و نشاط را به مردم هديه کند توانسته در راستاي عمل به منويات ديني قدم بردارد.

 

او افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوي کارشناسان و محققان علم پزشکي امروزه بيش از 50 درصد از آمار فوت شدگان به علت بيماري هايي همچون سکته هاي قلبي و مغزي اتفاق مي افتد که اين امر نشان از کم تحرکي و نپرداختن مردم به ورزش به ويژه ورزش صبحگاني و همگاني است.

وي افزود: همايش پياده روي خانوادگي ماکو روز جمعه نهم خرداد ماه جاري از ساعت هفت صبح از مقابل پارک شادي آغاز مي شود و شرکت کنندگان مسيري به مسافت 4400 متر را تا محل برگزاري مراسم پاياني و قرعه کشي در ميدان امام علي (ع) اين شهر طي مي کنند.

 

فروزان گفت: تاکنون 120 هزار نسخه برگه قرعه کشي چاپ و بيش از 80 درصد آن در بين مردم شهرهاي ماکو، پلدشت، شوط و بخشهاي مختلف در شمال استان توزيع شده است.

 

عملکرد رسانه هاي استاني در پوشش دهي اخبار مسابقات بين المللي کاراته مثال زدني بود

معاون اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان غربي هم گفت: عملکرد رسانه هاي استاني در پوشش دهي اخبار مسابقات بين المللي کاراته مثال زدني بود.

مجيد پور ايراندوست افزود: خبرنگاران استاني در مسابقات بين المللي کاراته که در اروميه برگزار شد، انصافا حضوري فعال داشته اند که جاي دارد از تمامي زحمات اين عزيزان قدرداني کنم.

وي همچنين با اشاره به برگزاري همايش بزرگ پياده روي در منطقه آزاد تجاري ماکو، اظهار کرد: مقام معظم رهبري در تمامي سخنان خود که در رابطه با ورزش بيان مي کنند، تاکيد ويژه اي به ورزش هاي همگاني دارند که اين مورد بايد مورد توجه مسوولان قرار گيرد.

او با تاکيد بر اينکه، همکاري و تعامل بين دستگاه هاي اجرايي در اين رابطه، مسير توسعه ورزش هاي همگاني را هموار خواهد ساخت، اظهار کرد: به طور حتم توسعه ورزش هاي همگاني علاقه و شادابي را در جامعه افزايش مي دهد.

وي در خاتمه سخنان خود خبر داد: در تلاشيم اروميه را ميزبان قسمتي از ليگ جهاني واليبال کنيم که در اين راستا رسانه هاي بايد ياور ما باشند.

رييس هيات ورزش هاي همگاني آذربايجان غربي نيز در اين نشست گفت: ترويج و توسعه ورزش همگاني و افزايش فعاليت کميته هاي تابع اين هيات از جمله اهداف برگزاري اين همايش است.

فريدون نوري اظهار کرد: منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماکو به عنوان يکي از مناطق مهم و استراتژيک سياسي مي تواند شروع خوبي در راستاي توسعه ورزش و رسيدن به چشم انداز و شعار حرکت به سوي ورزش همگاني باشد.

وي افزود: هيات ورزش هاي همگاني تمام تلاش خود را در راستاي تقويت کميته هاي 27 گانه خود را به خوبي انجام داده به طوري که توانسته بر اساس ارزيابي فدراسيون مقام دوم کشوري را در سال 92 به خود اختصاص دهد.
همايش بزرگ پياده روي خانوادگي منطقه تجاري ماکو روز جمعه نهم خرداد ماه جاري برگزار مي شود که طي آن تعداد 255 جايزه بر اساس قرعه کشي به شرکت کنندگان اهدا مي شود كه جايزه ويژه اين همايش يک دستگاه خودروي سواري هيونداي به مبلغ بيش از 50 ميليون تومان بوده و همچنين 25 کمک هزينه زيارتي، 30 دستگاه دوچرخه و بيش از صدها جايزه در اين مراسم توزيع مي شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 38076
۴ دیدگاه

 1. حسن گفت:

  اینها هم مشایی این دوره آذربایجان غربی هستند

 2. علیزاده کارشناس وجامعه شناس گفت:

  ار لحاظ امکانات و پولهای باد اورده که بنام منطقه آزاد نصیب آقایون خواهد شد ماکو سرآمد شده اما جوانان بیکار ماکو هم روز به روز بدنبال ناهنجاریها و اعتیاد رو مِ آورند ماکو شده یک لاشه شکار برا آقایون دلسوزی یا میلیاردر شدن راست بفرماید کدوم؟

 3. ماكولو گفت:

  اونهايي كه پول منطقه ماكو را به ناحق بالا مي كشند خرج دوا و درمان كنند ان شاالله

 4. بنده خدا گفت:

  از نماینده ماکو انتظار نمی رفت که این چنان صحبت کند بلکه باید کلیت می گفت نه استفاده از جمله یاشاسن بلکه درود بر مردم ا غ

دیدگاه خود را به ما بگویید.