تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۹:۰۲ ق.ظ

   692 بازدید

در طول چهار سال گذشته نزدیک به 500 میلیون تومان از طرق مختلف  به هیئت کمک شده است 

انتخابات هیئت رییسه فوتبال آذربایجان غربی بزودی برگزار خواهد شد .ثبت نام از کاندیداهای ریاست هیئت فوتبال انجام شده و گویا حدود 10 نفردر این انتخابات شرکت کرده اند .کمتر از یک ماه دیگر نتیجه این تلاش ها مشخص خواهد شد .روزی که اهالی فوتبال استان آذربایجان غربی در اورمیه در کنار هم خواهند نشست تا برای چهار سال دیگر برای ریاست فوتبالی که تنها کورسوهایی از آن در استان باقی مانده است تصمیم بگیرند .

بدون شک رییس جدید کارهای ناتمام زیادی را باید به اتمام برساند و به سراغ فراموش شده های بسیاری برود تا شاید فوتبال فراموش شده آذربایجان غربی بسان والیبال رونقی دوباره یابد.در این بین هفته پیش به سراغ عزیز حافظی رفتیم و گفتگوی مفصلی را با او داشتیم .مسابقات غرب آسیا بهترین فرصت برای او بود تا بتواند شایستگی های خود را به اثبات برساندفرصتی که البته به سادگی از دست رفت !

در آذربایجان غربی فوتبالیها عزم خود را جزم کرده اند تا تحولی در فوتبال استان ایجاد کنند و انجمن پیشکسوتان و حامیان فوتبال اورمیه را تشکیل داده اند و نشست های متعددی را با اهالی ورزش –سیاستمداران و صاحبان رای برگزار کرده اند .انها قصد دارند سکان هدایت فوتبال را از حافظی و یارانش پس بگیرند و در این بین روی کاندیداتوری یکی از کاندیداها حساب ویژه ای باز کرده اند حتی تعدادی از کاندیداها به نفع ایشان انصراف داده اند ..یحیی بهاری و ..

مصطفی میلانی دبیر انجمن پیشکسوتان و حامیان فوتبال از دغدغه اهالی فوتبال استان برای تغییرات اساسی در فوتبال منطقه سخن می گوید . او در برابر این سئوال که مگردر فوتبال  استان  چنین انجمنی لازم می باشد ؟ اظهار می دارد : مافوتبال داشتیم سیاست آقایان طوری چیده شد که آن فوتبال نیز از بین رفت ما مشکل ساختاری داریم .مشکل مدیریتی داریم و گرنه همین پیشکسوتان خاک خورده زمینهای خاکی اورمیه هستند .

او ادامه می دهد :این انتخابات بهترین فرصت برای تغییر است .ما سلسله نشستهای متعددی با افراد تاثیر گذار و دلسوزان ورزش استان داشتیم و بسیار امیدوار هستیم که تغییرات اساسی در ساختار مدیریتی فوتبال استان بدهیم تا از این طریق بتوانیم شور و نشاط جوانی را با دیگر در استان  احیاء کنیم .

میلانی دلایل خواست انجمن را چنین ذکر  می کند : فوتبال استان بر عکس سایر استانها مشکل مالی ندارد سالهای گذشته کمکهای خوبی از طریق وزارت نیرو و برخی منابع به هیئات تزریق شده است .در طول چهار سال گذشته نزدیک به 500 میلیون تومان از طرق مختلف  به هیئت کمک شده است  اما در عوض از سوی هیئت هیچ کمکی به هیئت های شهرستان صورت نگرفته است .

میلانی به جایگاه سومی استان در فدراسیون شدیدا معترض است و می گوید :آقایان در همین مصاحبه با نشربه شما ادعا کرده اند که فوتبال استان در جایگاه سوم ایران قرار دارد حالا ما میخواهیم بیایند و بگویند که شاخصهای این جایگاه کدام است .ما چه تیمی در رده های لیگ برتر دسته یک و دو و سه داریم .چه جایگاهی در رده های سنی داریم .چه تعداد بازیکن تیم ملی داریم و….برای این ادعاها شاخصی باید وجود داشته باشد .

دبیر انجمن از اقدامات این انجمن برای انتخابات پیش رو می گوید در طول سه ماه گذشته بیش از 15 دیدار با مدیران ارشد استان داشته ایم و هفته هم در تهران با اهالی فوتبال دیداری خواهیم داشت  ضمن اینکه همایش بزرگ فوتبالی ها را روز جمعه در اورمیه برگزار می کنیم و امید واریم که با مشخص شدن نتیجه انتخابت و تغییر و تحولی که ایجاد می شود بتوانیم قبهای فوتبال استان را دو باره احیائ کنیم

کریم چاقو ساز/روای نیوز

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3775
دیدگاه خود را به ما بگویید.