تاریخ انتشار :جمعه ۹ خرداد ۹۳.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ

   567 بازدید

نسل جوان با اینکه در شرایط دفاع مقدس و جنگ قرار نگرفته‌اند ولی تحت هجمه‌های شدید فرهنگی دشمنان در تبلیغ فرهنگ ابتذال غربی هستند و تنها راهی که می‌توان نسل جدید را از این حملات مصون داشت آشنایی با آرمانهای شهدا و ترویج فرهنگ شهادت است.

جوان پرس : فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی مصونیت بخشی به فعالیت های فرهنگی و مقابله با جنگ نرم را با بهره گیری از سیره شهدای دفاع مقدس امکان پذیر دانست و بر اهمیت پاسداشت یاد و خاطر شهدا در جامعه تاکید کرد.به گزارش تسنیم ، سردار عابدین خرم در مراسم بزرگداشت یادواره شهدای فصل بهار شهرستان سلماس اظهار کرد: مقام معظم رهبری سکاندار انقلاب حسینی امام خمینی(ره) هستند و پیامبرگونه انقلاب را هدایت می‌کنند که در این راه باید همه مردم گوش به فرمان ایشان ادامه دهنده راه شهدا باشیم تا هیچگاه راه رستگاری را گم نکنیم، همیشه توطئه‌ها را بشناسیم، بصیرت بیابیم و در مسیر صلاح نظام اسلامی حرکت کنیم.

وی با برشمردن انواع مرگ‌ها برای انسان، مرگ در راه خدا را بسیار نیکو دانست و گفت: خداوند آن بندگانی که مقام عظیم مرگ در راه خدا و شهادت را درک کرده‌اند ارزشی بسیار والا می‌بخشد و در نزد خود به رستگاری می‌رساند.

 

خرم به آیه 154 سوره مبارکه نثا اشاره کرد و افزود: خداوند در این آیه صراحتا اعلام کرده است کسانی که در راه خدا جان داده‌اند را مرده نپندارید، بلکه آنان زنده‌اند و در نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و به استناد همین آیه می‌توان گفت شهدا در نزد خداوند زنده اند و ناظر بر اعمال ما هستند.

 

وی گفت: طبق آیه صریح قرآن همه باید متوجه باشیم که شهدا به تمام اعمال، رفتار و سخنان ما گواه و شاهد هستند ولی ما متوجه نیستیم .

 

خرم افزود: بیداری منطقه به برکت ایثارگری و جانفشانی های شهدا تحقق یافته است و امت های اسلامی همواره مدافع و وامدار ارزش‌های انقلابی و اسلامی خویش هستند.

 

تأسی به فرهنگ شهدا راهکار مقابله با دشمن در عرصه جنگ نرم

 

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی بیان کرد: شهدا همانند ستارگانی مسیر رسیدن به آزادگی و استقلال را به ما نشان می‌‌دهند و در این راه از مکتب امام حسین(ع) و شهدای کربلا تاسی گرفتند و با هدایت و رهبری امام خمینی(ره) که واقعیت و اصل مکتب حسینی را در قرن بیستم و هزاره سوم احیا نمود در مقابل مستکبران و جاهلین مدرن ایستادگی کردند و به رستگاری رسیدند.

 

خرم تصریح کرد: نسل جوان با اینکه در شرایط دفاع مقدس و جنگ قرار نگرفته‌اند ولی تحت هجمه‌های شدید فرهنگی دشمنان در تبلیغ فرهنگ ابتذال غربی هستند و تنها راهی که می‌توان نسل جدید را از این حملات مصون داشت آشنایی با آرمانهای شهدا و ترویج فرهنگ شهادت است.

 

وی با اشاره به اینکه صلاح، فلاح و رستگاری امت اسلامی در راه فرهنگ ایثار و شهادت بوده و پیام شهدا در مقابل دشمنان حفظ وحدت، انسجام و یکپارچگی است، خاطرنشان کرد: با کرنش، تسلیم و سازش در مقابل دنیای سلطه و استکبار نمی‌توان سربلند و ثابت‌قدم شد، مگر اینکه با مقاومت و زنده نگه داشتن راه شهدا در مقابل استکبار و استبداد ایستادگی کرد.

 

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: با توجه به شرایط موجود در منطقه‌، کشورمان به دلیل وجود رهبری، فرهنگ شهدا و اتحاد بین مردم همیشه آباد، آزاد و ولایتمدار بوده و با حرکت در مسیر ولایت سربلند و روسفید مانده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 38368
دیدگاه خود را به ما بگویید.