تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   785 بازدید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از سکوت وزیر کشور در برابر ضرب و شتم هوادارن تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: مسئولان باید هر چه سریعتر با عاملان این حادثه برخورد و متخلفان را به سزای اعمالشان برسانند.

جوان پرس : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از سکوت وزیر کشور در برابر ضرب و شتم هوادارن تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: مسئولان باید هر چه سریعتر با عاملان این حادثه برخورد و متخلفان را به سزای اعمالشان برسانند.

جواد جهانگیرزاده در نشست علنی (چهارشنبه ۱۹ فروردین‌ ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) با انتقاد از وضعیت دریاچه ارومیه و بی توجهی مسئولان به آن گفت: هنوز در آذربایجان غربی و ارومیه هیچ اتفاقی برای احیای این دریاچه رخ نداده و همچنان چشم مردم نگران وضعیت آن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری ضرب و شتم هواداران تیم والیبال شهرداری ارومیه در تهران افزود: برای ما جای تعجب است چرا که فرزندانی که علاقمند به ورزش هستند باید مورد ضرب و شتم واقع شوند.

وی ادامه داد: ضرب و شتم هواداران تیم والیبال ارومیه به دور از اخلاق و رسم مهمان نوازی بوده و از این رو از مسئولان می خواهیم هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند.

جهانگیرزاده با اشاره به قانون اساسی گفت: طبق قانون اساسی کشورمان جان، مال و حیثیت افراد محترم بوده و هیچ کسی حق تعدی به آن را ندارد اما سوال اینجاست که چرا به وضعیت متخلفانی که هواداران تیم والیبال ارومیه را مورد ضرب و شتم قرار دادند رسیدگی نمی شود.

وی با انتقاد از سکوت وزیر کشور در خصوص اتفاق اخیر افزود: بدون اینکه جرم کسی اثبات شده باشد چگونه افراد به خود اجازه داده تا وی را مورد ضرب و شتم قرار دهند و مهمتر از همه اینکه مسئولان با سکوت خود نگرانی ها را بیشتر می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: از فرمانده نیروی انتظامی انتظار داریم مسئولان را مأمور کنند تا هر چه سریعتر چند و چون قضیه مشخص و با متخلفان این حوزه برخورد شود.

جهانگیرزاده با بیان اینکه هیچکس حق ندارد با مجرم نیز برخوردی همانند برخورد با هواداران تیم ارومیه کند گفت: ‌متأسفانه بدترین برخوردها با کسانی صورت گرفته که تنها تفریح شان ورزش است.

وی ضمن تشکر از کمیسیون فرهنگی مجلس جهت تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به اتفاق مذکور یادآور شد: امید است دیگر شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی نباشیم چرا که ورزش قداست دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری فاجعه رخ داده در فرودگاه جده گفت: باید هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود و قرار نیست برای انجام یک موضوع مستحب حیثیت ایران و ایرانی را لکه دار کنیم و باید مسئولان سازمان حج در این باره پاسخگو باشند و اگر کسانی در این موضوع قصوری کرده اند باید اخراج شوند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64605
دیدگاه خود را به ما بگویید.