تاریخ انتشار :جمعه ۹ خرداد ۹۳.::. ساعت : ۸:۳۰ ب.ظ

   208 بازدید

 قدرت ولایت فقیه بر دلها و قلوب مردم مایه یاس دشمنان است و از این رو پیوسته تلاش می کنند بر این اصل حمله کنند.

جوان پرس : امام جمعه ارومیه گفت: پیروان مکتب نبوی به سبب غنی بودن این دین از الگوهای متعالی بشری نیازمند الگوگیری از غرب یا چهره هایی همچون نلسون ماندلا نیستند هر چند که چنین افرادی شایسته احترام‌اند ولی مکتب اسلام الگوهای جامع تری دارد.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) دارای برجسته ترین ویژگی های انسانی و مزین به خصایص الهی بود بنابراین الگوگیری از چنین شخصیتی باید در صدر توجهات مسلمین باشد.

وی دین مبین اسلام را سرشار از الگوهای متعدد مذهبی و قرآنی دانست و گفت: پیامبر اکرم(ص) به ویژگی خوف و خشیت الهی آراسته بود و امروز مسئولان نظام اسلامی نیز باید به روش و سیره زندگی آن حضرت زندگی کنند و خود را از آلایش های دنیوی دور نگه دارند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با توصیه مومنین به ترویج دوباره رفت و امدهای بدون تشریفات اظهار کرد: شایسته است خانواده ها هر کدام در جایگاه خود روش زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را الگوی زندگیشان قرار دهند.

 

و با اشاره به زمان ها و مکان های مقدس در آئین اسلام تصریح کرد: ماه شعبان از جمله ماه های عظیم خداوند است و از فرصت های موکد برای تقرب به بارگاه حق تعالی است.

قریشی با برشماری اعمال مستحب این ماه گفت: روزه گرفتن، استغفار، صدقه دادن و فرستادن صلوات خاصه امام سجاد(ع) از اعمال این ماه الهی است.

امام جمعه ارومیه با تبریک روز پاسدار افزود: روز ولادت امام حسین(ع) بنام روز پاسدار نامگذاری شده چراکه آن حضرت بزرگترین پاسدار اسلام بود و در روز عاشورا در حالی که یاوری برایش باقی نمانده بود در مقابل لشگر یزید ایستاد.

وی 14 خرداد سالروز رحلت امام خمینی(ره) را گرامی داشت و با بزرگداشت شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی موضوع تعیین جانشینی آن فقید در سال 68 را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: با انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری ایران، دشمنان این مملکت نا امید شدند چراکه کسی به رهبری انتخاب شد که حقیقتاً یک ذخیره الهی بود.

قریشی گفت: در روز انتخاب رهبری در مجلس خبرگان، خداوند دلها را به سمت این رهبر فرزانه هدایت کرد تا با انتخاب او اضطراب ناشی از فقدان امام التیام یابد.

امام جمعه ارومیه با مظلوم ارزیابی کردن موضوع ولایت فقیه در جامعه گفت: سزاوار است که این موضوع بنیادی که از اصول متقن قانون اساسی کشور ماست مورد بازشناسی و تبیین قرار گیرد و جوانان با این موضوع بیشتر آشنا شوند چراکه امروز ضربه زدن به اصل ولایت فقیه نخستی نقشه دشمن برای نابودسازی کشور است.

وی نقشه دشمن در این زمینه را در فتنه 88 متجلی دانست و گفت: قدرت ولایت فقیه بر دلها و قلوب مردم مایه یاس دشمنان است و از این رو پیوسته تلاش می کنند بر این اصل حمله کنند.

قریشی سالروز قیام 15 خرداد را گرامی داشت و گفت: این روز نطفه اصلی قیام 57 در کشور شکل گرفت و در نهایت خونهای این روز در سال 57 به ثمر نشست و انقلاب پیروز شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 38390
دیدگاه خود را به ما بگویید.