تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۱۱ ق.ظ

   539 بازدید

 هفته گذشته در دفتر اين مقام گردهم آمدند و نشستی با وی داشتند

مجلس هشتم تمام شد اما دغدغه نمایندگان راه نیافته به مجلس نهم همچنان بر جای خود باقی است.نمایندگانی که به دنبال مسئولیت اجرایی و شغلی برای خود هستند چرا که دیگر کرسی های بهارستان نهم جایی برای آنها ندارد.

حرف و حدیث ها اما درباره آینده شغلی ۲۰۰ نماینده باز مانده از مجلس نهم زیاد است. در همین گیر و دار، اخباری که حکایت از برگزاری جلسات از طرف يكي از مقامات دولتي با نمايندگان راه‌نيافته به مجلس نهم داشت ، رسانه ای شد.

اخباری که نشان مي‌داد ، حدود ۱۲۰ نماینده فعلی مجلس که نتوانستند به مجلس نهم راه یابند، هفته گذشته در دفتر اين مقام گردهم آمدند و نشستی با وی داشتند تا درباره آینده کاری خود و حضور در بدنه دولت رایزنی کنند.

برخی از نمایندگان بازمانده از مجلس نهم نیز در سخنان و مصاحبه های خود تلویحا پیشنهاد حضور در دولت را تایید کردند تا اینکه روز گذشته خبری روی خط خبر گزاری ها رفت که این ماجرا را کاملا تایید شد.

خبر اما این بود: “با دستور محمود احمدي‌نژاد كميته‌اي متشكل از پنج مسوول دولتي با هدف به كارگيري نمايندگان بازمانده از مجلس نهم در دستگاه‌هاي اجرايي و استفاده از تجربه و تخصص آنان تشكيل شد. ”

به این ترتیب پس از آنكه ۲۰۰ نفر از نمايندگان مجلس هشتم از ورود به مجلس نهم بازماندند، محمود احمدي‌نژاد كميته‌اي را مسوول به كارگيري اين عده در بخش‌هاي مختلف دولت كرده است.

اين كميته به رياست «محمدرضا رحيمي» معاون اول رييس‌جمهوري تشكيل شده و «لطف‌الله فروزنده» معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني، حميد بقايي معاون اجرايي رياست‌جمهوري، «ابراهيم عزيزي» معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست‌جمهوري و «حجت‌الاسلام محمدرضا ميرتاج‌الديني» معاون پارلماني رييس‌جمهوري اعضاي آن هستند.

جذب نمايندگاني كه در انتخابات دور بعد مجلس موفق به كسب راي نمي‌شوند، در پايان هر دوره پارلمان از سوي دولت‌ها براي به كارگيري آنها در وزارتخانه‌ها و نهادهاي زيرمجموعه دولت اتفاقي است كه در همه دولت‌ها رخ داده است اما تشكيل يك كميته ويژه با عضويت پنج مسوول دولتي براي ساماندهي نمايندگان اتفاقي نادری است که تنها در دولت دهم اتفاق افتاده است تا بار دیگر دولت برگی تازه در تاریخ سیاسی کشور ثبت کند.

تشكيل اين كميته نشان از سازماندهي دولت براي جذب نمايندگان در بدنه دولت دارد به‌ويژه آنكه اين نمايندگان مي‌توانند در استان‌هاي مختلف و در حوزه‌هاي انتخابيه‌شان در كل كشور به‌كار گرفته شوند.

البته پیش از این نیز محمود احمدی نژاد به نمایندگان وعده داده بود که در دولت مشغول به کار خواهند شد.در همان جلسه جنجالی سوال از رئیس جمهور بود که احمدي‌نژاد در صحن علني مجلس خطاب به نمايندگان گفت : «بيشتر نمايندگان حاضر هم به‌زودي به همكاران دولت تبديل خواهند شد و ديگر ضرورتي ندارد و ما هم راستش نمي‌خواستيم بياييم و تلاش هم كرديم كه اين جلسه برگزار نشود؛ اما خب شايد قسمت اين‌طور بود.» تا به این ترتیب با تشکیل یک کمیته به وعده خود در جذب نمایندگان، سفت و سخت عمل کند.

گفتنی است، اين اتفاق در حالي رخ مي‌دهد كه در دولت نهم محمود احمدي‌نژاد در پايان دوره مجلس هفتم چنين كميته‌اي را براي به كارگيري نمايندگان بازمانده از بهارستان تشكيل نداد و پس از پايان دوره مجلس قبلی نيز دولت حاضر به استفاده ازآن نمایندگان در بدنه دولت نشد و معلوم نیست مجلس هشتمی ها چه ویژگی خاصی داشته اند که این همه مورد توجه دولت قرار گرفته اند؟!

البته، طبق يكي از اولين مصوبات اين كميته كه با نظر رييس‌جمهوري به تصويب رسيده است، هيچ دستگاه و نهادي نمي‌تواند بدون هماهنگي و تاييد اين كميته، نمايندگان بازمانده از مجلس هشتم را در دستگاه‌هاي اجرايي به خدمت بگيرد و اين خود مويد اين نكته است كه نمايندگان براي بقاي كار سياسي خود تنها بايد نگاه‌شان به اين كميته كه زيرنظر معاون اول رييس‌جمهوري عمل مي‌كند باشد تا به این ترتیب مشخص شود دولتی ها از این کار اهداف خاصی دارند که آینده از آنها رونمایی خواهد کرد هر چند که با توجه به تنش های پیش آمده بین مجلس هشتم و دولت این همه تلاش دولت کمی عجیب به نظر می رسد.

جوان آنلاین/رحیمی

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4755
دیدگاه خود را به ما بگویید.