تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ مرداد ۹۱.::. ساعت : ۶:۰۰ ق.ظ

   471 بازدید

در حالی که تلویزیون می‌رفت با عملکرد موفقیت‌آمیزش در پوشش المپیک به مردم نزدیک‌تر شود، خودش را ضربه فنی کند

به گزارش جوان انتقاد‌ها در یک روز بعد از حادثهٔ زلزله و در حالی که صداوسیما تلاش می‌کند، این نقطه ضعف خود را با ارائهٔ خبرهای لحظه به لحظه از زلزله پوشش دهد، همچنان ادامه دارد؛ زلزله‌زدگان، نمایندگان مجلس و قشرهای مختلفی از مردم از جمله کسانی هستند که تاکنون عملکرد صدا و سیما در جریان حادثهٔ زلزله را مورد نقد قرار داده‌اند.

علیرضا منادی سفیدان ـ نماینده مردم تبریز ـ از جمله معترضانی است که به ایسنا می‌گوید: مردم از انعکاس خبری صدا و سیما در خصوص زلزله روز شنبه بسیار گله‌مند بودند و علی‌رغم اینکه شب گذشته صد‌ها نفر زیر آوار بودند، در برنامه‌های تلویزیونی و سحرگاهی اشاره‌ای به وقوع این فاجعه نشد و از مردم خواسته نشد که در دعاهای خود، زلزله‌زدگان را مد نظر داشته باشند.

اما این انتقاد‌ها در حالی صورت می‌گیرد که در حوادثی غیرمترقبه مانند زلزله، اطلاع‌رسانی به موقع سازمان صداوسیما برای کمک بهتر و سریع‌تر، می‌تواند بسیار موثر باشد.

تلویزیون همچنین بلافاصله پس از این اتفاق آماری دقیق از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان زلزله ارائه نداد، تا کسانی که این حادثه را تنها از طریق تلویزیون‌ و رادیو پیگیری می‌کردند، متوجه عمق فاجعه اتفاق افتاده در شمال‌غرب کشور نشوند.

صداوسیما در حالی نتوانست به توقعات مخاطبان در ارائه آخرین اخبار زلزله اخیر پاسخ منطقی دهد که خبر زلزله شمال‌غرب ایران به یکی از مهم‌ترین اخبار تلویزیون‌های جهان تبدیل شده بود؛ تا در حالی که تلویزیون می‌رفت با عملکرد موفقیت‌آمیزش در پوشش المپیک به مردم نزدیک‌تر شود، خودش را ضربه فنی کند و در پاسخگویی به انتقادات به‌جای مردم و مسؤولان، بی‌پاسخ بماند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7081
دیدگاه خود را به ما بگویید.