تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۸:۳۶ ب.ظ

   496 بازدید

 تندبادی با سرعت 93 کیلومتر در ساعت به تاسیسات برق درشهرستان مهاباد خسارات وارد کرد.
به گزارش خبرنگار کردپرس، تندبادی شدید از عصر روز دوشنبه (۳۱ فروردین) در شهرستان مهاباد آغاز به وزیدن کرده است که همچنان ادامه داردو مشکلاتی را در سطح این شهرستان ایجاد کرده است.

این تندباد باعث وارد آمدن خسارت به تاسیسات ساختمانی به ویژه آپارتمان ها و شکسته شدن درختان در خیابان و پارک ها  و کاهش رفت و آمد مردم در سطح شهر شده است.
در همین ارتباط «غفور محمدپور » رییس اداره هواشناسی مهاباد به خبرنگار کردپرس گفت: این تندباد به طور میانگین ۲۶متر در ثانیه و به عبارتی دیگر ۹۳کیلومتر و نیم در ساعت سرعت داشته است و در دیگر شهرهای استان چون ماکوسرعت این تندباد به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.
وی افزود: وزش این تندباد تاثیر چندانی بر دمای این شهرستان نداشته است و تا آخر وقت روز چهارشنبه از سرعت این تندباد کاسته می شود.
از طرفی دیگر «رشید فیض الله بیگی» مدیر امور برق مهاباد در گفت و گو با کردپرس از خسارت ۲۰۰ میلیون ریالی این تندباد به تاسیسات برق این شهرستان خبر داد.
وی افزود: این تندباد در برخی مناطق شهری و روستایی سبب  افتادن درخت بر روی خطوط انتقال برق و پارگی این خطوط شده است و تعداد زیادی از سرکابلها دچار ترکیدگی شده اند.
فیض الله بیگی اضافه کرد: تندباد همچنین موجب آتش سوزی در تعدادی از پست های زمینی ۲۰ کیلوولت در مناطق مختلف شهر مهاباد شده و جریان برق در برخی مناطق را نیز قطع کرده است.
فروردین ماه سال گذشته نیز تندبادی شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت شهرستان مهاباد را درنوردید

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 65497
دیدگاه خود را به ما بگویید.