تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ب.ظ

   524 بازدید

تقویت معنویت و تهذیب و آموزش درست و صحیح در نتیجه نخبه پروری

جلال زاده در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: ورزش و تفریحات سالم ، تقویت معنویت و تهذیب و آموزش درست و صحیح و در نتیجه نخبه پروری در موضوعات مختلف سیاسی اجتماعی سه عنصر اصلی و محوری می باشند که باید مورد توجه مسئولین ذی ربط در امور جوانان برای پر بار کردن اوقات فراغت آنان قرار گیرد.

به گزارش جوان به نقل ازسایت اطلاع رسانی استانداری، استاندار آذربایجان غربی عصر دیروز در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن شماره 1 استانداری ترتیب یافت با اشاره به این که مسئولین مختلف متولی در امور جوانان بخصوص اداره کل ورزش و جوانان استان باید به حوزه های مختلف ورزشی، اجتماعی و فرهنگی این قشر فعال جامعه توجه بخصوصی داشته باشند گفت: همان گونه که در فرمایشات مختلف امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص جوانان مشاهده می کنیم این بزرگواران همواره بر 3 عنصر یعنی تهذیب، تحصیل و ورزش تاکید بسزایی دارند و مسئولین نیز باید این 3 محور را در برنامه ریزی های خود فراموش نکنند.
ورزش و تفریحات سالم پیش قراول پربارکردن اوقات فراغت جوانان 
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم تهیه بانک اطلاعاتی آمار اماکن فرهنگی و ورزشی استان گفت: مسئولین امر می توانند با تهیه این بانک اطلاعاتی با دقت نظر بیشتر امور مختلف جوانان از جمله ورزش و تفریحات سالم و تهیه امکانات لازم برای آنان را فراهم نمایند.
جلال زاده در ادامه افزود: جدی گرفتن ورزش و نخبه پروری و قهرمان پروری در این زمینه و در نتیجه مدال آوری جوانان استان باید اهداف مهم در ورزش استان را شکل دهند تا با برنامه ریزی درست در این زمینه به اهداف مذکور برسیم.
حوزه معنویت ، فرهنگ و اعتقاد درست در کنار ورزش باید تقویت شود
استاندار آذربایجان غربی افزود: معنویت و تهذیب نفس موضوع بسیار مهمی است که باید در کنار دیگر ابعاد مورد توجه جدی باشد چرا که انجام هر کاری بدون توجه به معنویت و تهذیب نفس امری بیهوده خواهد بود و مسئولین فرهنگی باید در این زمینه مسیر های جدید را باز کنند.
اصل، ابتکار و خلاقیت است و نحوه مدیریت و اعتبارات در مراحل بعدی اهمیت قرار دارند
جلال زاده اصل ابتکار و خلاقیت را در برنامه ریزی های فرهنگی یک اصل محوری و مهم دانست و افزود: اصل، ابتکار و خلاقیت است و نحوه مدیریت و میزان اعتبارات در مراحل بعدی اهمیت قرار دارند و باید با ارائه راه کار های خلاقانه و ارائه برنامه ریزی های مبتکرانه در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی، ورزشی و اجتماعی اوقات فراغت جوانان را بیش از پیش پربارتر کنیم.
توجه به اصل مهم آموزش و تاکید مقام معظم رهبری بر نخبه پروری سیاسی و علمی
استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به بحث مهم آموزش و تربیت جوانان و تاثیر آن در میزان رشد و تعالی آنان افزود: آموزش یکی از اساسی ترین موارد تربیتی جوانان می باشد که مقام معظم رهبری هم در فرمایشات مختلف همواره بر این امر تاکید فراوانی دارند و بر نخبه پروری در زمینه های مختلف سیاسی و علمی توجه ویژه ای نشان می دهند چرا که نخبه پروری از کلیدی ترین راهکارهاست.
اشتغال 100 نخبه برتر علمی و ورزشی جوان در دستگاههای دولتی در سال جاری
جلال زاده همچنین از اشتغال 100 نخبه علمی و ورزشی جوان در دستگاههای اجرایی در سال جاری خبر داد و افزود: با معرفی دستگاههای مختلف ذی ربط به تعداد 100 نفر از نخبگان علمی و ورزشی استان، این افراد در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی در سال جاری جذب خواهند شد.
وی عدم توجه به نخبگان برتر علمی و ورزشی را نوعی شکسته شدن عقبه الگو سازی در جامعه دانست و افزود: نخبگان برتر علمی و ورزشی استان باید توسط ستاد ساماندهی امور جوانان و بخصوص کمیته اقتصادی و اجتماعی این ستاد ساماندهی شوند تا ما شاهد به کار گیری این افراد در دستگاههای مختلف اجرایی باشیم.
تفکر، تعقل و تعبد از اصول دین مبین اسلام برای سالم سازی جامعه
استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تفکر، تعقل و تعبد از اصول دین مبین اسلام برای سالم سازی جامعه می باشد گفت: این 3 عنصر در فرهنگ غربی دیده نمی شود و این موضوع غرب را در سراشیبی سقوط قرار داده است.
جلال زاده اساسی ترین ظلم تمدن غربی و لیبرالیسم به بشریت را در عدم توجه به ذات بشری دانست و خاطرنشان نمود: این امر در حالی است که دین مبین اسلام با اهمیت دادن به تفکر بر خویشتن و خودشناسی این موضوع را به عنوان یک موضوع کلیدی مورد توجه قرار داده است.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان هم با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در سال گذشته اجرای 6148 برنامه مختلف فرهنگی و ورزشی برای جوانان را از جمله عملکرد این سازمان در سال گذشته دانست و افزود: این برنامه ها در حالی است که 633 پایگاه اوقات فراغت در استان مشغول فعالیت هستند.
ملا احمدی با اشاره به برنامه های سال جاری برای پربارتر کردن اوقات فراغت جوانان گفت:تجمیع امکانات دستگاهها در حوزه های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری و حساس سازی جامعه نسبت به موضوعات مختلف جوانان و نقش انکار ناپذیر رسانه های گروهی در این زمینه از جمله برنامه هایی است که اداره کل ورزش و جوانان استان برای پربارتر کردن اوقات فراغت جوانان در سال جاری در نظر گرفته است.
وی همچنین از دستگاههای مختلف اجرایی استان خواست تا برنامه های خود را برای پربارتر کردن اوقات فراغت جوانان به منظور بررسی و تجزیه و تحلیل آنها در ستاد ساماندهی امور جوانان استان ارائه نمایند.
اشتغال 100 نفر از نخبگان برتر ورزشی و علمی جوان استان در دستگاههای مختلف اجرایی در سال جاری و تهیه بانک اطلاعاتی از آمار اماکن فرهنگی و ورزشی استان جهت استفاده جوانان از جمله مصوبات این جلسه بود.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 2855
دیدگاه خود را به ما بگویید.