تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۸:۴۶ ق.ظ

   819 بازدید

مسئول نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در محور داقوق واقع در جنوب غرب کرکوک اعلام کرد که تمامی حملات و عملیات نیروهای پیشمرگ علیه مواضع داعش موفقیت‌آمیز بوده و منجر به آزادسازی مناطق بسیاری از اشغال گروه داعش شده‌ است.
جوان پرس : مسئول نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در محور داقوق واقع در جنوب غرب کرکوک اعلام کرد که تمامی حملات و عملیات نیروهای پیشمرگ علیه مواضع داعش موفقیت‌آمیز بوده و منجر به آزادسازی مناطق بسیاری از اشغال گروه داعش شده‌ است.
محمد حاجی قادر در گفتگو با کردپرس گفت: روز گذشته نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عملیات گسترده‌ای را در چهار مرحله‌ علیه مواضع داعش در محور داقوق واقع در جنوب غرب کرکوک صورت داده و خسارات سنگینی به عناصر داعش در این منطقه وارد ساختند.
این فرمانده پیشمرگ در محور کرکوک افزود: مرحله اول این عملیات از سوی نیروهای ضد ترور اقلیم کردستان برای آزادسازی روستای حزیرییه انجام‌شده و منجر به آزادسازی این روستا شد و مرحله دوم توسط هنگ ۳ به فرماندهی کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان در روستای عتشانه با آزادسازی این روستا با موفقیت انجام‌شده و در مرحله سوم نیز توسط نیروهای فرمانده آسو آلمانی و نیروهای ضد ترور روستای موره از عناصر داعش پاک‌سازی شد و در مرحله چهارم عملیات نیروهای پیشمرگ به روستاهای بانشق، بانشاغ و گوامات حمله کرده و عناصر داعش را از این روستاها بیرون راندند.
طبق اطلاعات رسیده به کردپرس نیروهای وابسته به پ.ک.ک نیز در عملیات محور داقوق و آزادسازی این مناطق، مشارکت داشته‌اند.
محمد حاجی قادر همچنین از پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف در این عملیات خبر داد و گفت: حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف علیه مواضع داعش تأثیر بسزایی در شکست این گروه داشته است.
لازم به ذکر است منطقه داقوق در استان کرکوک و در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب این شهر واقع‌شده است و اکثریت ساکنان این منطقه را کُردها تشکیل می‌دهند.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 65376
دیدگاه خود را به ما بگویید.