تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۳:۱۰ ب.ظ

   549 بازدید

بخش خصوصی امسال اصلی ترین مسئولیت خرید گندم را بردوش دارد

مدير شركت غله و خدمات بازرگانی استان آذربایجان غربی  در ديدار با فرمانداران نقده و اشنويه، ضمن بیان مطلب فوق ،گفت : گندم يك كالاي استراتژيك در جهان محسوب شده و به اين علت نگرش روي گندم نگرش خاصي است وخود کفایی در تولید آن نیز ازدرجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 ،هوشمند جوادی، علت تعدد سيلو در استان آذربایجان غربی را به دلیل حساسيت موجود روی نحوه ذخیره سازی ونگهداری  اين كالای راهبردی و در راستای اجرای پدافند غیر عامل دانست.

جوادي افزود :  نقده و اشنويه قبلاً قطب گندم در استان بودند ولي امروزه به دلیل  كاهش سطح زیر كشت گندم و تغيير سليقه و کاشت محصولات دیگر توسط كشاورزان،این دو شهر به شهرهای معمولی  دراین زمینه تبديل گشته اند و اين امر رضایت بخش نيست .

این گزارش می افزاید ، وي با اشاره به پرداخت وام بهينه سازي به نانوايي ها ی داراي شرايط در این دو شهر ، گفت :  در صورت جذب همه اعتبارات تخصیصی بهسازی نانوایان توسط فرمانداریها ، اعتبارات  اين شهرستانها  اضافه خواهد شد .

وي در پايان گفت : تمامي زیرساخت ها براي خريد ، ذخیره سازی و نگهداري بهینه گندم و نظارت بر نحوه تولید و كنترل كيفيت آرد استان در سالجاری برنامه ريزي شده و جاي هيچ نگراني وجود نخواهد داشت .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3253
دیدگاه خود را به ما بگویید.