تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ شهریور ۹۱.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ

   761 بازدید

عصرایران – اجلاس سران عدم تعهد ، با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و سخنان مقام معظم رهبری ، در تهران آغاز شد. ( پخش مستقیم تصویری و صوتی در انتهای همین صفحه)

سخنان رهبری در جنبش عدم تعهد

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان خود با تأکید بر حقوق هسته ای ملت ایران ، طرح همه پرسی در سرزمین های اشغالی فلسطین را مطرح کردند. همچنین از لزوم بازنگری در ساختار سازمان ملل سخن گفتند و در پایان ، پیشنهاد تشکیل دبیرخانه جنبش عدم تعهد را مطرح نمودند. این جنبش ، در حال حاضر ، فاقد دبیرخانه است و فقط یک دفتر هماهنگی در مقر سازمان ملل متحد دارد.

متن کامل سخنان رهبر معظم انقلاب را در این لینک بخوانید.

سخنان محمد مرسی

بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب ، اعضای هیات رئیسه اجلاس در جایگاه خود مستقر شدند . سپس محمد مرسی ، رئیس جمهور مصر که ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را بر عهده دارد ، سخنان خود را آغاز کرد تا بعد از آن ، ریاست اجلاس و جنبش را رسماً تحویل ایران دهد.

مرسی در اجلاس تهران

مرسی در پایان سخنان خود ، با اشاره به این که ریاست اجلاس از مصر به ایران واگذار می شود ، از حضار پرسید: آیا با ریاست احمدی نژاد موافقید؟ حضار با دست زدن ، پاسخ دادند و مرسی گفت: من این را نشانه موافقت می دانم و آقای احمدی نژاد ، رئیس جدید جنبش عدم تعهد می شود ؛ به ایشان تبریک می گویم.

سخنرانی رئیس مجمع عمومی و دبیرکل سازمان ملل

پس از سخنان مرسی ، نصیر عبدالعزیز ، رئیس شصت و ششمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد. سپس بانکی مون ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، به سخنرانی پرداخت.
بعد از بانکی مون ، سخنرانی رئیس گروه77 انجام شد.

سخنان محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور اسلامی ایران و ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد در سخنان خود با عرض خیرمقدم به مهمانان ، از رهبران فقید جنبش عدم تعهد که در دوره های قبل در قید حیات بودند ، از جمله شهیدان رجایی و باهنر یاد کرد و از حاضران خواست به احترام آنها از جای برخیزند یک دقیقه سکوت کنند.

احمدی نزاد در عدم تعهد

احمدی نژاد هم اکنون در حال سخنرانی است. مشروح سخنان رئیس جمهور به زودی منتشر می شود.

پخش مستقیم

 

در صورتی که قادر به دیدن تصویر فوق نیستید ، می توانید این لینک  را ببینید.

در صورتی که نمی توانید ویدئویی پخش مستقیم را ببینید، برای “شنیدن” اینجا کلیک کنید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7459
دیدگاه خود را به ما بگویید.