تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ

   814 بازدید

حضرت پور به برگزاري جشن اتمام وجود جاده خاكي در شهر اشاره كرد و بيان كرد: برگزاري اين جشن يك حرف است  اما اجرا شدني است

به گزارش جوان،‌معروفی در وبلاگش درباره معارفه شهردار جدید می نویسد:  امروز دمدمه های ظهر حوالی ساعت ۱۲ سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی مملو از جمعیتی متفاوت تر از همیشه بود ُ در این سالن که جای برای سوزن انداختن نداشت از معاون استاندار  ُ مدیران کل ُ روسای اداره با  معاونش ُ والبته از سران اصولگرای ارومیه و جبهه سرزمین کویر  و سبز…. همه و همه آمده بودند تا در یک مراسم باشکوه و در فضای گرم یک مدیر سیاسی ُ البته  مردمی و پیگیر را به سلامتی روانه تخت و تاجش بکنند ُ برایش کف زدند و صلوات فرستادند.

    این مدیر کسی نیست جز حاج محمد حضرت پور – ۴۳ مین شهردار منتخب ارومیه که از ۴۰ روز قبل با ۷ رای موافق از جمع  ۹ عضو شورای شهر ارومیه سکاندار مجموعه مدیریت شهری شد و با حمایت شدید مجموعه مدیریتی استان و همراهی شخص مقام عالی استان از خوان وزارت کشور گذشت و حکم تائیدش را برخلاف شهردار قبلی از شخص وزیر کشور گرفت و ۳ مرداد سال ۱۳۹۱ البته با استقبال و بدرقه همراهان و هوادارانش آمده بود با عزت و افتخار راهی ساختمان ایالت شهرداری ارومیه بشود.

  در طول ۲ ماه گذشته و بعد از برکناری مهندس عصمت پرست و حتی با وجود مهندس عدل دوست در سمت سرپرست شهرداری ارومیه برای دومین بار متوالی در دور سوم شورا  ُ سخنرانی های حاج محمد در مراسمات مختلف معمولا در جایگاه سرپرست و حتی خود شهرداری ایراد می شد و این نوعی بی احترامی به مجموعه و تعجیل به صندلی مدیریت شهری ارومیه قلمداد می شود.

 هر چند حاج محمد خود نائب رئیس شورا بود و با این ساختمان آشنایی کامل دارد ُ ولی از این پس تا قریب به یک سال دیگر و پایان عمر شورا اگر اتفاق خاصی نیفتد در کسوت شهردار رفت و آمد خواهد کرد.

  ضمن تبریک به ایشان برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان و در راستای ساماندهی اوضاع و تسریع در پروژه های عمران شهری و اجرایی کردن مصوبات شورای و روانسازی مسائل و مشکلات پیش رو و… برای حاج محمد  آرزوی توفیق ُ بهروزی و کامیابی را دارم.

در این مراسم  معاون عمرانی استاندار – رئیس شورای ارومیه – سرپرست سابق شهرداری و نهایت امر خود شهردار جدید سخنرانی کردند و دو مدیحه سرایی و یک تقدیر هم جزو برنامه های دیگرش بود.

 البته مراسم با حاشیه هایی نیز همراه بود :

* تلنگر مهندس عدل دوست به شورای سوم ارومیه برای انتخاب ۳ شهردار در این دوره و اظهار امیدواری کرد دور چهارم ۴ شهردار انتخاب نشود از اولین حاشیه های مراسم بود.

* جمع حاضر بیشتر هواداران حاج محمد و  از کاروان سرزمین سبز من بودند .

* برگزاری مراسم دیروز بعد از ظهر و البته شب با اس ام اس به اطلاع عموم رسانده شد و گویا برای رسیدن به پست تعجیل داشتند.

*تلنگر های گاه و بیگاه معاون عمرانی استاندار به مهندس عدل دوست حین سخنرانی نیز برای خود جالب توجه بود.

 * انتقاد معاون استاندار به گروه مدیحه سرایی نیز در خصوص چند زبانه اجرا کردن جالب بود و مهندس خواستار اجرای آنها در همایش های بین المللی جهت معرفی توانمندی گروه شد.

* سخنرانی کامل حاج پروز جلیلی در خصوص مسائل مختلف شهری و انتظار از شهردار جدید و همکار سابق خودشان چیزی برای دو سخنران بعدی باقی نگذاشت و مهندس محمود و خود حاج محمد مطالبشان حول تائید صحبتهای وی والبته شاخ و برگ به آنها بود.

ایسنا نیز در گزارشی درباره این مراسم چنین نوشت :”پرويز جليلي” رييس شوراي شهر اروميه در آيين توديع و معارفه شهردار جديد اروميه كه ظهر امروز برگزار شد با اشاره به اينكه بزرگي حيطه فعاليت يك مدير نیازمند فعاليت هاي بزرگ و گسترده اي نيز مي باشد، افزود:  باتوجه به گسترش شهرستان اروميه و تبديل شدن آن به يك كلانشهر نياز كمك نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي جذب بودجه بيش از پيش احساس مي شود.

وی ادامه داد:فردي نيز كه به عنوان شهردار يك كلانشهر انتخاب مي شود بايد استفاده بهينه از زمان و امكانات را در نظر بگيرد.

وي با بيان اينكه توزيع عادلانه امكانات در مناطق مختلف شهري با اولويت مناطق محروم و كم برخوردار يكي از مهم ترين وظايف شهردار جديد  است و بايد در اولويت برنامه هاي وي قرار گيرد، تصريح كرد: توجه ويژه به مناطق محروم به خصوص ورودي هاي شهر، رسيدگي به آسفالت مناطق محروم، ‌توجه به معيشت و رفاه پرسنل، ‌برخورد مناسب با ارباب رجوع و تكريم آنها،‌به روز رساني خدمات شهري، ‌اتمام پروژه هاي نيمه تمام و توجه به پروژه هايي كه تاثير زيادي بر روح و روان شهروندان دارد، تعامل ويژه با مديران ارشد و نمايندگان دولت، تسريع در اجراو راه اندازي خطوط BRT كه از مهم ترين برنامه هاي شهري امسال است و پيگيري انتقال پادگان اروميه از مركز شهر به خارج از شهر نیز از جمله ديگر وظايف مهم شهردار جديد است.

جليلي در ادامه سخنان خود از برگزاري جشن اتمام راه و جاده خاكي در سطح شهرستان اروميه خبر داد و اظهار كرد: اين امر ميسر نمي شود مگر اينكه با تلاش مستمر و برنامه ريزي هاي دقيق شهردار و تعامل پرسنل شهرداري و دستگاههاي زيربط  همراه باشد.

” محمد حضرت پور” شهردار جديد اروميه نيز در اين مراسم با بيان اينكه بدترين دوره يك مديريت،‌دوره انتقالي است،‌ خدمت گذاري بي منت را دليل اصلي قبول اين سمت عنوان كرد.

وي با بيان اينكه مديريت شهري، يكي از حساس ترين نوع مديريت هاست،‌ادامه داد: بودجه ساليانه شهرداري اروميه 320ميليارد تومان است كه در سنوات گذشته تنها 60 الي 70 درصد آن تحقق يافته است.

حضرت پور در ادامه استفاده از بخش سرمايه گذاري را يكي از راهكارهاي توسعه شهري و ايجاد درآمدهاي پايدار در شهرداري برشمرد و بيان كرد: مردم نمي دانند كه با اين ميزان بودجه، شهرداري چگونه كارهاي عمراني شهري را انجام ميدهد اما گفتني است بهترين راهكار ايجاد درآمدهاي پايدار در شهرداري استفاده از بخش سرمايه گذاري است كه اين امر با اهدا زمين به بخش سرمايه گذاري امكان پذير بوده و فرصت مناسبي را براي شهر به همراه خواهد داشت.

وي با بيان اينكه براي برعهده گرفتن اين سمت در مدت محدود عمر شوراي شهر اروميه هيچ ضعفي را نشان نمي دهم، اضافه كرد: تنها راهكار تحقق نيازهاي بالاي شهري اين شهرستان در صورتي تحقق خواهد يافت كه مسئولانه از كنار هر موضوعي گذر كنيم و نسبت به آنها احساس مسئوليت داشته باشيم.

شهردار جديد اروميه ايجاد تعامل و همكاري با دستگاههاي مرتبط را از وظايف يك مدير موفق دانست و خاطر نشان كرد: اگر مديري نتواند تعامل و هماهنگي لازم را با دستگاههاي مرتبط و نمايندگان ايجاد كند در اين بين مردم متضرر خواهند شد.

حضرت پور در ادامه به برگزاري جشن اتمام وجود جاده خاكي در شهر اشاره كرد و بيان كرد: برگزاري اين جشن يك حرف است اما اجرا شدني است و به عزم جدي نياز دارد.

به گزارش ايسنا “عدل دوست ” سرپرست شهرداري اروميه نيز در اين مراسم به اهم فعاليت هاي انجام گرفته خود در طي مدت محدود انتخاب شهرداراروميه اشاره كرد و افزود: افزايش روحيه همكاري وايجاد آرامش و امنيت شغلي در بين کارکنان شهرداری، فعال كردن پرو‍ژه هاي نيمه تمام به خصوص پروژه پل قويون و فرهنگ سراي قرآن و عترت،آسفالت معابر شهري با هزينه اي بالغ بر 90ميليارد ريال، تكميل پروژه هاي پاركهاي نيمه تمام سطح شهر با پيشرفت 97 درصدي را از جمله مهم ترين كارهاي مديريتي 70 روزه خود برشمرد.

 گفتني است؛‌ محمد حضرت پور شهردار جديد اروميه نائيب ريس سومين دوره شوراي شهر اروميه را در كارنامه فعاليت خود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 6627
۳ دیدگاه

  1. جهادی گفت:

    به زودی میر علی مختاری رییس جهاد کشاورزی معرفی میشود ایشان ملاقاتهایی با وزیر و مقامات استان داشته با توجه به فشار مجلس بر استیضاح این اتفاق با حکم سرپرستی عملی میشود لطفا اطلاع رسانی کنید

  2. جهادی گفت:

    مراسم معرفه جهاد احتمالا شنبه

  3. das گفت:

    بالاخره بعد مدتها انتظار آقای اصغری هم از جهاد کشاورزی رفت…

دیدگاه خود را به ما بگویید.