تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۵ ق.ظ

   434 بازدید

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در حالي از افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه در بهمن ماه سال اجري خبر داد كه اين ورزشگاه بدليل تاخير در بهره برداري و تعلل پيمانكاران و عدم تخصيص اعتبار نیاز به بازسازی دارد.

جوان پرس : مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در حالی از افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه در بهمن ماه سال جاری خبر داد که این ورزشگاه بدلیل تاخیر در بهره برداری و تعلل پیمانکاران و عدم تخصیص اعتبار نیاز به بازسازی دارد.

عبدالله چمن گلی با تایید اینکه بخش های از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه هنوز افتتاح نشده در حال تخریب است و نیاز به بازسازی دارد افزود: پروژه ورزشگاه ۱۵۰۰۰نفری ارومیه یک پروژه ملی است و با پیگیری های انجام شده توسط استاندار آذربایجان غربی و اختصاص اعتبار ۱۵ میلیارد تومان پیش بینی می شود این ورزشگاه ۲۲ بهمن ماه سال جاری افتتاح شود.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی ضمن تقدیر ویژه از همراهی و پیگیری مجدانه آقای شهریاری برای بهره برداری و تسریع در ساخت آن علت تاخیر افتتاح ورزشگاه ارومیه اظهار کرد : طولانی شدن زمان احداث، عدم تخصیص اعتبار ، مشکلات مالی و تعویض پیمانکار از جمله عوامل تاخیر در اتمام پروژه هستند.

چمن گلی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان نسبت به سرانه کشوری کمتر است خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی استان برای هر نفر ۵۷ سانتی مترمربع است که باافتتاح ۳۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در سال جاری سرانه ورزشی استان افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار ورزشگاه های ۵۰۰۰ نفری شهرستان های خوی، میاندوآب و مهاباد تا اواخر سال جاری افتتاح خواهندشد.

دهه فجر سال ۸۶ زمانی که محمد علی آبادی رییس وقت سازمان تربیت بدنی سابق برای افتتاح سالن ۶۰۰۰ هزار نفری الغدیر ارومیه آمده بود طی سخنانی وعده بهره برداری از استادیوم ۱۵۰۰۰ ارومیه در دهه فجر سال ۸۷ داد. خلع ید پیمانکار و رکود در اجرای طرح از سال ۸۳ تا ۸۹ عامل اصلی کندی اجرای عملیات و عدم تحقق وعده‌ها طی سال‌های گذشته بود.

ورزشگاه ۱۵۰۰۰ ارومیه در سال ۸۳ در زمینی به مساحت ۱۹ هکتار کلنگ زنی شد اما طی ۱۴ سال گذشته به دلیل ضعف پیمانکار و عدم تخصیص بودجه کافی به آن، تاکنون بهره برداری از این ورزشگاه عملی نشده است با این وجود با قرار گرفتن این استادیوم در جمع پروژه های مهر ماندگار دولت نهم و دهم در آذربایجان غربی بازهم در گیرودار وعده های توخالی نیمه تمام باقی ماند و شرکت زیرساخت نتوانست به وعده هایش در اتمام این پروژه عمل کند ، وعده های که تاکنون هیچ کدام از آنها عملی نشده و چندین دهه فجر و هفته دولت و روز و سال آمدند اما از افتتاح و بهره برداری از این ورزشگاه خبری نشد.

 البته بماند مشکلات ارتباطی و خیابان های ورودی و منتهی به ورزشگاه و محوطه سازی پیرامونی هم دارای مشکلات زیادی است  و متاسفانه در جانمایی این ورزشگاه هم مثل بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی ارومیه دچار یک خطا و اشتباه استراتژیک شد ؛ بهرحال کلنگ ورزشگاه بر زمین زده شد و از آن روزها ۱۴ سال می گذرد و در این مدت نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون برای این پروژه بیش از ۲۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و برای اتمام آن ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.  

حال محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با تلاش عبدالله چمن گلی کمر همتش را بسته و قصد دارد کار نیمه ۱۴ ساله را در کمتر از یکسال به سرانجام برساند و در حالی که در طول ۱۴ سال تنها ۲۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده ، چند روز پیش بود که به همراه عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان به دیدار سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان رفتند و وعده دریافت ۱۵ میلیارد تومان اعتبار جهت سرعت بخشی و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزاری نفری ارومیه تا پایان سال جاری اخذ کرد و این مهم تحقق پیدا کرد و چمن گلی صبح امروز از انعقاد قرارداد با وزارت ورزش و جوانان مبنی بر اختصاص مبلغ درخواستی که در تاریخ ورزش استان بی نظیر است ، خبر داد و امید می رود آرزوی چندین ساله ورزشکاران و مردم ارومیه تحقق پیدا کند.

۳ روز بعد از دیدار  استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان در محل احداث پروژه استادیوم ۱۵۰۰۰ نفری ارومیه حضور یافتند و از بخش های مختلف و همچنین روند پیشرفت فیزیکی این طرح بازدید کرد تا بلکه بتوان این مهم را به سرانجام مورد انتظار برسانند و یک کار خیر ورزشی از خود به یادگار بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116161
دیدگاه خود را به ما بگویید.