تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ

   462 بازدید

 علیرضا عصمت پرست از همان روز اول با مخالفت بسیاری از رهبران سیاسی و فکری شهردار شد

بر اساس اخبار رسیده دوشنبه عصر بعد از ۳ ساعت کلنجار رفتن اعضای شورای شهر با شهردار ارومیه بالاخره خواب « آقای عصمت پرست » تعبیر شد و با همان ۹رای که آمده بود از سمت خود برکنار شد.

  شهرداری که کاملا با فشارهای سیاسی و دستان پشت پرده ُ وی را بر ساختمان ایالت تحمیل کرد و در این مدت بیشترین حواشی را به همراه داشت و بارها مورد بازخواست افکار عمومی و شورا برای موضوع « اخراج کارگران و کندی در اجرای پروژه های عمران شهری » قرار گرفت. 

 مهره ای که توسط مدیران در سایه و ارشد استانی برای پست های مختلف به استان برگردانده و نهایت امر ۴۱ مین شهردار ارومیه شد ُ شهرداری که تولد یکسالی اش را با ۹ کادو جشن گرفت و هدیه برکناریش را گرفت.

علیرضا عصمت پرست از همان روز اول با مخالفت بسیاری از رهبران سیاسی و فکری شهردار شد و آخر سر شورا با اختیار خود و بدون مهر تائید وزارت کشور حکم شهرداریش را امضا کرد و یک مراسم کاملا صوری و فرمایشی با حضور مسوولان استانی برگزار کرد.

 در همان جلسه بود که بنده  خدا « عصمت پرست » توسط امام جمعه ارومیه باطل شد و « عصمت دوست » نام گرفت ولی نامی که از آن تاریخ ببعد تغییر نیافت و همان عصمت پرست باقی ماند ُ گویا آقای شهردار استفساریه گرفته بودند….

 البته منتظر صورتجلسه شورای شهر و تنظیم بر روی سایت شهرداری هستیم نکند ُ شورای شهر مجددا با فشارهای سیاسی دست پا بکشند و رای ها ی خود را پس بگیرند ُ ورق برگردد و امضا نشود…….

 اگر عمری باقی بود و خدا یاریم کرد ُ گزارش تکمیلی را هفته آینده در این وبلاگ و هفته نامه کوشا به سمع و نظر شما خواهم رساند.

معروفی /کوشا

تکمیلی

ششصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر ارومیه – روز دوشنبه تاریخ 18/02/91 راس ساعت 21 شب بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید بریاست آقای جلیلی  در محل شورا به صورت فوق العاده آغاز گردید .

حدیث جلسه :

راستگو با راستگوئی خود – سه چیز را به دست می آورد : اعتماد – محبت و شکوه در دلها …

آقای جلیلی با بیان حدیث فوق از حضرت امام علی (ع) – دستور جلسه را بررسی مسائل موجود در شهرداری و نحوه مدیریت شهردار محترم اعلام نموده و خواستار ارائه اظهار نظر اعضاء درخصوص روند فعالیت و ادامه مدیریت شهردار اعلام نمودند.

اعضاء شورا نیز موارد انتقادی و پیشنهادهای خود را در موضوع ارائه نمودند٪

جلسه راس ساعت 23 با صلوات بر پیامبر (ص) و خاندانش پایان یافت ٪

 

1- با توجه به برگزاری جلسات متعدد و پرسشهای اعضاء از شهردار محترم و همچنین عدم اقناع از پاسخها و عدم اجرای مصوبات شورا نسبت به رای گیری درخصوص صلاحیت ایشان برای ادامه کار وفق بندهای ب و د تبصره 4 ماده 76 قانون شوراها و باتفاق آراء (9 رای ) نسبت به برکناری آقای علیرضا عصمت پرست اقدام بعمل آمد.

2- آقای غلامرضا عدل دوست معاونت شهرسازی شهرداری بعنوان سرپرست شهرداری با حفظ سمت تا اخذ حکم شهردار منتخب – معرفی گردید ٪

 

3- در جلسات آتی شورا نسبت به انتخاب شهردار ارومیه با دعوت از اعضاء محترم اقدام لازم بعمل خواهد آمد.

شورای شهر ارومیه

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3852
دیدگاه خود را به ما بگویید.