تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۳۹ ق.ظ

   829 بازدید

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

—————————————————————————————————————————-

حاشیه نگاری های مراسم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بیست و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) امروز با حضور امت شهید پرور و مسئولان کشوری و لشکری و با سخنرانی رهبر معظم انقلاب در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد.

عقربه‌های ساعت هنوز به عدد 9 نرسیده بود و مراسم سالگرد ارتحال رسما آغاز نشده بود ولی جمعیت زیادی که از سراسر کشور که از شب گذشته در حرم امام حضور داشتند، تقریبا تمام جایگاه و همچنین صحن‌های اطراف را پر کرده بودند؛ جمعیت انبوهی که امروز از سراسر کشور به حرم بنیانگذار کبیر انقلاب آمده‌ بودند تا یک بار دیگر عشق و علاقه خود را به انقلاب، امام و رهبری نشان دهند و این عشق و علاقه را به رخ جهانیان بکشانند.

شعارها و سرودهایی که تا چند دقیقه پیش یعنی قبل از ساعت 9 آرام‌تر از سوی جمعیت سر داده می‌شد، بعد از گذشتن عقربه‌های ساعت از عدد 9 رنگ و بویی دیگر می‌گیرد؛ یکی شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و از سویی عده‌ای جانم فدای رهبر می‌گویند؛ این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده هم شعاری بود که حال و هوای دیگری به مراسم امروز می‌بخشید؛ وقتی جمعیت مردان حاضر در مراسم یکصدا می‌گفتند که این همه لشکر آمده و زنان هم در ادامه با به عشق رهبر آمدن گفتن، آن را کامل می‌کردند، مراسم و جو حرم رنگ و رویی دیگر به خود می‌گرفت.

سر و کله مسئولین کشور یک به یک در حال پیدا شدن بود، بعضی‌ها زودتر آمده‌اند و در جایگاه مستقر شده‌اند و آنهایی که دیرتر می‌آیند مجبورند با همه مسئولین دیگر سلام و علیک و خوش و بشی داشته باشند.

شعارها همچنان ادامه دارد؛ “وای اگر خمینی حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد”، “ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده”، “ما همه سرباز توییم خامنه‌ای، گوش به فرمان توییم خامنه‌ای”، “خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست” همه از شعارهایی بود که جمعیت حاضر در حرم امام سر می‌دادند.

صبر حاضران که خیلی از آنها از شب گذشته منتظر دیدار یار بودند، به سر آمده؛ “ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم” شعاری بود که بعد از گذشتن عقربه‌های ساعت از عدد 9 توسط حضار سر داده شد و مهمانان امروز حرم با این شعار اعلام کردند که برای دیدار با رهبر و ولی خود به حرم آمده‌اند.

بعضی‌ها صلوات می‌فرستادند بعضی‌ها دیگر دعایی را زیر لب زمزمه می‌کردند و خیلی‌ها با چشمانی منتظر به جایگاهی زل زده بودند که با کلام معروف امام یعنی “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” مزین شده بود.

سمت چپ جایگاه عکسی از بنیانگذار کبیر انقلاب و سمت راست هم عکسی از رهبر معظم انقلاب نصب شده بود و پشت جایگاه هم نوشته بود “لا فتی الی علی، لا سیف الی ذوالفقار”.

بالاخره مجری برنامه در جایگاه حاضر شد و ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان مراسم از آنها خواست که شعارهایشان را با هماهنگی بیشتر سر دهند. هر چند که این توصیه مجری در ادامه برنامه خیلی افاقه نکرد و حاضران به صورت خودجوش شعارهایی را سر دادند.

مراسم با تلاوت آیات کلام الله مجید شروع می‌شود و ورود مسئولین کشور که بعضی از آنها با فرزندشان در مراسم حضور پیدا کرده‌اند، هنوز ادامه دارد.

می‌فروشی گفت کالایم می است/ رونق بازار من تار و نی است

من خمینی دوست دارم/ چون که او هم خم است و هم می است و هم نی

مداح مراسم امروز مدیحه سرایی خود را با این دو بیتی که سراینده آن رهبر انقلاب است، شروع می‌کند.

تقارن ولادت حضرت علی (ع) با ایام وفات حضرت روح‌الله مداح برنامه را بر آن می‌داد که در مدح و ثنای مولای متقیان هم برای حاضران بخواند.

وقتی مجری برنامه بعد از مدیحه سرایی از مهمانان خواست که با شعار صل علی محمد بوی خمینی آمد به استقبال سخنان سید حسن خمینی بروند، جمعیت یکصدا با شعار این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده و خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست،‌به استقبال سخنان سید حسن رفتند.

البته وقتی سید حسن دید که شعارهای جمعیت قطع شدنی نیست و تمام حضار همچنان شعار این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده سر می‌دهند از مهمانان خواست تا برای شادی روح امام و شهدا صلوات و فاتحه بخوانند اما این حربه هم افاقه نکرد و مهمانان امروز حضرت روح‌الله اصرار داشتند تا شعار “این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده” را همچنان ادامه دهند.

سخنرانی سید حسن تمام می‌شود و مجری از حاضران می‌خواهد تا با سر دادن شعار خشم و انزجار خود را از آمریکا اعلام کند؛ در همین اثنا اعلام می‌شود که رهبر انقلاب تا لحظاتی دیگر در جایگاه حاضر می‌شوند. ورود رهبری به جایگاه جمعیت را به وجد می‌آورد و هر کسی هر شعاری که به ذهنش می‌رسد و در دل دارد را سر می‌دهد؛ ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست و…

شعارها همچنان ادامه دارد و جمعیت سر از پا نمی‌شناسند. رهبری هم مثل همیشه با آرامش و متانت خاصی از جایگاه جمعیت را مورد تفقد قرار می‌دهد. ابراز احساسات پایان ندارد و گرمای حضور رهبری گویا گرمای هوا را از یاد حاضران برده است.

با شروع فرمایشات رهبر انقلاب همان جمعیتی که تا چند ثانیه پیش لحظه‌ای آرام و قرار نداشتند، سر و پا گوش می‌شوند.

رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و آیت‌الله شاهرودی هم در جایگاه مخصوص و روبروی جمعیت مستقر شده‌اند تا فرمایشات رهبری را گوش کنند، سید حسن هم بعد از استقبال از رهبری به آنها ملحق می‌شود و در کنار آیت‌الله صادق آملی لاریجانی می‌نشیند.

رهبر انقلاب در آغاز فرمایشات‌شان با اشاره به ایام ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) تصریح کردند که حضرت علی (ع) پدر امت بود. ایشان در بخش دیگری از فرمایشات‌شان به تاریخ ایران در طول 200 سال قبل از انقلاب هم اشاره کردند و اظهار کردند: در این دوران ایرانی‌ها ذلت کشیدند ولی با وقوع انقلاب ورق برگشت.

آیت‌الله مهدوی کنی در اثنای سخنرانی رهبری خود را به جایگاه رساند و در محلی که سران سه قوه حضور داشتند، مستقر شدند؛ در زمان ورود آیت‌الله مهدوی کنی آیت‌الله آملی لاریجانی و برادرش علی لاریجانی به همراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و هاشمی شاهرودی از جایشان بلند شدند.

احمدی‌نژاد میان این 4 نفر نشسته بود و وقتی دید که دو نفر در یمین و دو نفر در یسارش به احترام آیت‌الله مهدوی کنی روی پا ایستادند، نیم خیز شد و خیلی سریع در جایگاه خود نشست.

سخنرانی رهبری همچنان ادامه دارد؛ ایشان وضعیت قبل از انقلاب در ایران را وضعیت دوزخی معرفی کردند و فرمودند: این دهه به دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده و عدالت هم در دل پیشرفت قرار دارد.

ایشان غلبه بر همه چالش‌های سیاسی، نظامی‌،‌امنیتی و اقتصادی را یکی از نمونه‌های پیشرفت ملت ایران دانستند و تصریح کردند: یک روز که دنیا در دست شرق و غرب بود، ملت ایران بر شرق و غرب پیروز شد و امروز هم که دنیا در دست غرب گمراه است، ملت ایران توانسته بر غرب گمراه پیروز شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از فرمایشات‌شان تصریح کردند: آنچه دشمن از آن می‌ترسد، ایران هسته‌ای نیست بلکه ایران اسلامی است.

ایشان ادامه دادند ما هنوز در حال حرکت در دامنه هستیم و به قله نرسیده‌ایم و آن روزی که به قله برسیم دشمنی‌ها تمام می‌شود و تا آن روز باید حرکت‌مان را بی‌وقفه ادامه دهیم.

رهبر معظم انقلاب به جنبش‌های منطقه اشاره کردند و فرمودند: انگیزه همه این جنبش‌ها بازگشت به عزت ملی و اسلامی در سایه اسلام است.

ایشان تصریح کردند:‌ امروز غرب با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته است و غربی‌ها در مواجهه با مردم خود هم درمانده‌اند.

رهبر انقلاب با ذکر این مسئله که در حوادث منطقه مردم بحرین در مظلومیت مضاعف به سر می‌برند، فرمودند: بدون تردید آینده برای ملت‌های مسلمان از گذشته بهتر خواهد بود.

به این ترتیب بود که سخنرانی رهبر معظم انقلاب در بیست و سومین سالگرد ارتحال امام روح‌الله به پایان می‌رسد و جمعیت یک بار دیگر روی پا می‌ایستند و با شعار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند رهبر خود را بدرقه می‌کنند.

حاشیه‌ نگاری از مقداد ذکی‌زاده

—————————————————————————————————————————

حاشیه های صحبت احمدی نژاد در مرقد امام

خبرآنلاین: بخش‌هایی از سخنرانی امسال محمود احمدی‌نژاد در حرم مطهر امام راحل، بی‌شباهت به سال گذشته نبود.

امسال نیز اظهارات رئیس جمهور با بیش از دو ساعت تأخیر از سوی شبکه اول سیما پخش شد و به صورت زنده و مستقیم مخابره نگردید. مطابق برنامه ریزی ستاد ارتحال امام(ره)، محمود احمدی‌نژاد پس از اقامه نماز مغرب و عشا نوبت سخنرانی داشت، اما اظهارات وی، نیمه شب و در بامداد روز چهاردهم خرداد در رسانه ملی منتشر شد.

تصاویر دو نفرهای از احمدی‌نژاد با رهبر معظم انقلاب در دستان اغلب مردم نزدیک به تریبون دیده می‌شد. پلاکاردی با عنوان «خادم مردم، خدا قوت» در دستان یکی از حاضران در این مراسم بود که در تصویری که از صدا و سیما پخش شد، فرد دیگری مانع از به نمایش درآمدن آن می‌شد.
در نیمه پایانی سخنرانی احمدی‌نژاد، جمعی از حاضران نزدیک تریبون با فریاد شعار «احمدی دلاور پیرو خط رهبر» سر دادند که رئیس جمهور دقایقی سخنانش را قطع کرد و خطاب به ان‌ها گفت: خیلی ممنون، قبول است.

او که در طول سخنرانی‌اش بارها اشاراتی با دستانش داشت، همچون سال گذشته خطاب به کسی که مشخص نبود کیست، گفت: مخلص شما هم هستم، دو سه دقیقه دیگر می‌رسم و بعد نوبت شماست.

رئیس قوه مجریه پایان بخش سخنانش را به بیان عباراتی به نقل از مردم خطاب به امام راحل اختصاص داده و گفت: در بیست و سومین سالگرد ارتحالت، عشق تو سوزان تر در قلب ملت جاری است و پیام و راه تو فروزان‌تر از همیشه فراروی آزادی خواهان قرار دارد.

جملات رئیس جمهور تمام نشده بود که بار دیگر فریادهای حاضران بلند شد که شعار می‌دادند «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده». شعارها آنقدر تکرار شد که صداوسیما صدای محیط را قطع کرد. به گونه‌ای که فقط صدای احمدی‌نژاد از رسانه ملی پخش می‌شد. رئیس جمهور در پایان برای مردم آرزو کرد که پیروز و سربلند باشند.

—————————————————————————————————————————

تصاویر/حضور مسئولین در سالگرد ارتحال امام

—————————————————————————————————————————
حاشیه سخنرانی احمدی نژاد به روایت دو رسانه
به گزارش جوان به نقل از ایرنا، از ساعت 21 شامگاه شنبه صحن مطهر حرم امام خمینی (ره) برای شنیدن سخنان محمود احمدی نژاد مملو از جمعیت شده بود و مردم منتظر آمدن رییس جمهوری بودند.*ساعت 50/21 دقیقه با آمدن رئیس جمهور جمعیت شعارهای ‘ احمدی دلاور پیرو خط رهبر’ و ‘احمدی احمدی خدا نگهدار تو’ را سردادند.* شمار زیادی از عكاسان، فیلمبرداران و خبرنگاران برای پوشش تصویری و خبری در این مراسم حضور داشتند.* مردم حتی پس از شروع سخنرانی آقای احمدی نژاد همچنان در حمایت از رییس جمهور شعار می دادند.* امسال نسبت به سال های گذشته نظم خاصی در حرم مطهر امام (ره) حاكم بود.* حین سخنرانی رییس جمهور، تعدادی از مردم نامه ها و درخواست های خود را به نمایندگان رییس جمهور می دادند.*در دقایق پایانی سخنرانی رییس جمهور جمعیت یكصدا فریاد می زد : ‘ احمدی دلاور پیرو خط رهبر’ آقای احمدی نژاد نیز در این هنگام رو به مردم گفت : مخلص همه شما هم هستم تا چند دقیقه دیگر خدمت شما می رسم.* در انتهای سخنرانی ریاست جمهور و هنگامی كه عبارت’ به زودی جهان از وجود زورمداران و ستمگران و مستكبران خالی خواهد شد’ از سوی رییس جمهور گفته شد، جمعیت شعار ‘این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده’ را سر داد و ساعت 22 و 30 دقیقه سخنرانی رییس جمهوری خاتمه یافت.حاشیه‌های سخنرانی احمدی‌نژاد در حرم مطهر به روایت خبرآنلاینبخش‌هایی از سخنرانی امسال محمود احمدی‌نژاد در حرم مطهر امام راحل، بی‌شباهت به سال گذشته نبود.

به گزارش خبرآنلاین، امسال نیز اظهارات رئیس جمهور با بیش از دو ساعت تأخیر از سوی شبکه اول سیما پخش شد و به صورت زنده و مستقیم مخابره نگردید. مطابق برنامه ریزی ستاد ارتحال امام(ره)، محمود احمدی‌نژاد پس از اقامه نماز مغرب و عشا نوبت سخنرانی داشت، اما اظهارات وی، نیمه شب و در بامداد روز چهاردهم خرداد در رسانه ملی منتشر شد.
تصاویر دو نفرهای از احمدی‌نژاد با رهبر معظم انقلاب در دستان اغلب مردم نزدیک به تریبون دیده می‌شد. پلاکاردی با عنوان «خادم مردم، خدا قوت» در دستان یکی از حاضران در این مراسم بود که در تصویری که از صدا و سیما پخش شد، فرد دیگری مانع از به نمایش درآمدن آن می‌شد.

در نیمه پایانی سخنرانی احمدی‌نژاد، جمعی از حاضران نزدیک تریبون با فریاد شعار «احمدی دلاور پیرو خط رهبر» سر دادند که رئیس جمهور دقایقی سخنانش را قطع کرد و خطاب به ان‌ها گفت: خیلی ممنون، قبول است.
او که در طول سخنرانی‌اش بارها اشاراتی با دستانش داشت، همچون سال گذشته خطاب به کسی که مشخص نبود کیست، گفت: مخلص شما هم هستم، دو سه دقیقه دیگر می‌رسم و بعد نوبت شماست.

رئیس قوه مجریه پایان بخش سخنانش را به بیان عباراتی به نقل از مردم خطاب به امام راحل اختصاص داده و گفت: در بیست و سومین سالگرد ارتحالت، عشق تو سوزان تر در قلب ملت جاری است و پیام و راه تو فروزان‌تر از همیشه فراروی آزادی خواهان قرار دارد.

جملات رئیس جمهور تمام نشده بود که بار دیگر فریادهای حاضران بلند شد که شعار می‌دادند «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده». شعارها آنقدر تکرار شد که صداوسیما صدای محیط را قطع کرد. به گونه‌ای که فقط صدای احمدی‌نژاد از رسانه ملی پخش می‌شد. رئیس جمهور در پایان برای مردم آرزو کرد که پیروز و سربلند باشند.

—————————————————————————————————————————

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی:

امام خمینی(ره) واژه مستضعف را از مهجوریت خارج و تبدیل به گفتمان کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام با اشاره به آیاتی از سوره شعراء گفت: «رَبِّ هَبْ لی‏ حُکْماً وَ أَلْحِقْنی‏ بِالصَّالِحینَ وَ اجْعَلْ لی‏ لِسانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرینَ» دعای حضرت ابراهیم است، که حضرت لسان صدق در میان آیندگان را از خداوند طلب می‌کنند.

وی افزود: برخی در بیان تفسیر این آیه معتقدند، حضرت ابراهیم خواستار جاودانگی نام نیک خود در میان آیندگان است و برخی دیگر معتقدند صدق یعنی آنچه به عنوان یکی از پیامبران خداوند مأمور شده است، نام من را در میان نسل‌های آینده جاودان کن.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی با بیان اینکه در هرکدام از نسل‌ها کسانی همراه و همدوش پیامبر الهی بودند گفت: همه ما حضرت علی (ع) را به عنوان یکی از مصادیق این آیه الهی به خاطر داریم.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به خطبه شقشقیه امیرالمؤمنین اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی علی (ع) از حکومت یاد می‌کند، می‌گویند او می‌دانست که من امیر مؤمنان و من سزاوار خلیفه پیامبر هستم، زیرا من منشأ همه خیرها و سزاواری‌ها هستم.

وی افزود: وقتی به زندگی علی (ع) نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به چه صورت شایسته آن است که خلیفه پیامبر باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی به زندگی حضرت امام راحل اشاره کرد و گفت: در زندگی امام بزرگوار خودمان نیز می‌بینیم که امام مصداق آیه «رَبِّ هَبْ لی‏ حُکْماً وَ أَلْحِقْنی‏ بِالصَّالِحینَ» است. اما بی‌شک این دعای حضرت ابراهیم گویی برای همه مردم است و یکی از مصادیق آن امام بزرگوار است.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تفکر امام را برای سال‌ها و نسل‌های دیگر راهگشا دانست و تصریح کرد: خداوند به حضرت امام (ره) ملک، حکمت و حکومت داد و نام او را در میان آیندگان جاودان کرد و آنچه امام(ره) بود در نسل‌های آینده ماند.

وی با بیان اینکه آیه «رَبِّ هَبْ لی‏ حُکْماً وَ أَلْحِقْنی‏ بِالصَّالِحینَ» مصداق کامل حضرت علی (ع) است اضافه کرد: در روزگار ما امام (ره) مصداق آشکار این آیه می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی حکومت و ملحق شدن به صالحان را دو حکم آیه 83 سوره شعراء دانست و تصریح کرد: در درس سیاسی امام شاهد بودیم که چطور حضرت امام خط بطلان بر اندیشه‌های ماتریالیستی کشیدند و مشخص بود که چطور در آن زمان این دو حکم در حضرت امام درخشید.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به آیه دیگری از قرآن که عزت و جلال هرکس دست خداوند است تأکید کرد: همه ما شاهد هستیم که امام بزرگوار ما چطور عزیز بود، ماند و خواهد بود. از این رو امام بزرگوار مصداق دعای حضرت ابراهیم است.

وی با اشاره به آنکه “حکم از آن صالحان” در کلام امیرالمؤمنین و حضرت امام  مشترک دانست و گفت: ابتدای این انقلاب واژه مستضعف که بسیار هم مهجور بود در گفتمان امام قرار داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدخمینی در ادامه اضافه کرد: مستضعف در جامعه اسلامی یعنی کسی که باید دست او را بگیرند و او را بلند کنند.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیان اینکه استضعاف فقط یک واژه در حوزه اقتصادی نیست تصریح کرد: ممکن است در یک جامعه مستضعف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و… داشته باشیم که باید رنگ و بوی استضعاف در جامعه ما از همه ابعاد از بین برود.

——————————————————————————————————————

احمدی‌نژاد: امام همواره به دنبال استقرار عدالت در جوامع بشری بود

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، محمود احمدی‌نژاد در شب بیست و سومین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی در جمع عاشقان و دلدادگان ایشان در مرقد مطهر امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره با مردم و در کنار مردم به فکر خدمت رسانی مطلوب بود.

رئیس جمهور گفت: توحید، عبودیت و اخلاص رمز شکوفایی انسان است و همان‌گونه که امام علی (ع) تجسم توحید، عبودیت و اخلاص بود و همه کارها را برای خدا انجام می‌داد امام خمینی (ره) نیز توجه کاملی به این حقیقت والا داشت و همواره تعالی انسان‌ها را در دستور کار قرار می‌داد.

احمدی‌نژاد با اشاره به فرمایشات امام در ارتباط با دشمنان انقلاب اسلامی در دوران جنگ تحمیلی گفت: زمانی که در جنگ تحمیلی تمام قدرت‌های مادی دنیا علیه ملت دست تنهای ایران اسلامی هجوم آوردند امام در همان زمان فرمودند «دزدی آمده و سنگی انداخته و جوانان ما به زودی او را سرجایش می‌نشانند.

وی در ارتباط با شرایط عدالت در جامعه تاکید کرد: عدالت ساز وکار خود را می‌طلبد چرا که همه آزادی‌خواهان جهان همواره به دنبال استقرار عدالت در جوامع بشری بوده‌اند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: امام خمینی (ره) نیز تا روزهای پایانی عمر خود به دنبال استقرار عدالت در جوامع بشری بود و تنها شخص در دنیا بودند که فرمودند «اندیشه صهیونیستی باید از جامعه بشری ریشه‌کن شود تا عدالت مستقر شود.»

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) رژیم صهیونیستی را ظلم آشکار می‌دانست، گفت: امام راحل در همه دوران زندگی سیاسی خود رژیم صهیونیستی را ظلم آشکار و ظلم به ملت‌ها و تحقیر کننده ملت‌ها می‌دانستند و همیشه با آن مبارزه می‌کردند.

وی ادامه داد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به همین دلیل روز قدس را برای مبارزه علنی با رژیم صهیونیستی نام‌گذاری کردند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: امام خمینی ارکان حکومت را برآمده از اراده ملت دانسته و تا روز آخر اجازه ندادند احدی از آراء او مطلع شود تا مبادا انتخاب مردم تحت تاثیر رای امام دچار خدشه شود.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: عشق و محبت یکی از عوامل تعالی انسان و جامعه بشری است و عشق به خلق خدا معیار سنجش انسان‌هاست و کسانی که برای خدا فعالیت می‌کنند همیشه زنده هستند.

مراسم شب ارتحال امام خمینی (ره) با حضور خانواده معظم شهدا، حج‌الاسلام سیدحسن و سید علی خمینی نوه‌های امام خمینی (ره)، آیت‌الله موسوی بجنوردی، حجت‌الاسلام محمود دعاگو، حجت‌الاسلام ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز، حجت‌الاسلام مجید انصاری عضو مجمع تشخص مصلحت نظام و محمدعلی انصاری رئیس موسسه انتشارات حضرت امام (ره)، فرماندهان نامی و انتظامی و جمعی از مسئولان و امت شهید پرور، ولایی و همیشه در صحنه ایران اسلامی برگزار شد.

رئیس جمهور با حضور در جمع میلیونی عاشقان و دلدادگان به مکتب، آرمان و شخصیت امام خمینی (ره) یاد و خاطره معمار کبیر انقلای اسلامی را گرامی داشت.

محمود احمدی‌نژاد با حضور در جمع عاشقان امام خمینی (ره) با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کرد.

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی و جمعی از هیئت دولت، رئیس جمهور را در این مراسم همراهی می‌کنند.

———————————————————————————————————————————

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها

دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

دانلود:: سخنرانی کامل رهبر معظم انقلاب و احمدی نژاد و سید حسن خمینی مرقد امام 91

m احمدی‌نژاد: امام همواره به دنبال استقرار عدالت در جوامع بشری بود, n, nhkg, احمدی‌نژاد: امام همواره به دنبال استقرار عدالت در جوامع بشری بود, حاشیه, حاشیه سخنرانی مرقد امام 91, حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی:, دانلود, دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام 91 + حاشیه ها + متن سخنرانی, دانلود :: سخنرانی رهبر در مرقد امام ۹۱ + حاشیه ها + متن سخنرانی, دانلود تصاویر, دانلود فابل صوتی بیانات رهبری در جمع مردم مرقد امام 91, دانلود مرقد امام 91 رهبر, دانلود:: تصاویر و حاشیه های ارتحال امام سال 91, دانلود::سخنرانی احمدی نژاد مرقد امام 91 + حاشیه ها, فایل صوتی بیانات رهبر مرقد امام 91, متن سخنرانی احمدی نژاد و حسن خمینی در مرقد امام 91, گزارش تصویری مرقد امام 91

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5104
دیدگاه خود را به ما بگویید.