تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ

   380 بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: با توجه به آمارهای ارایه شده توسط مسئولین مربوطه می‌توان دریافت، تخصیص بودجه آذربایجان غربی متناسب با درآمدهای تحقق‌یافته این استان نیست.

جوان پرس : رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: با توجه به آمارهای ارایه شده توسط مسئولین مربوطه می‌توان دریافت، تخصیص بودجه آذربایجان غربی متناسب با درآمدهای تحقق‌یافته این استان نیست.
رسول اصغرزاده در جلسه شورای اداری که در سالن فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد، بیان کرد: با توجه به آمارهای ارائه شده توسط مسئولین مربوطه در سال گذشته 93 درصد درآمدهای نقدی پیش بینی شده آذربایجان غربی تحقق پیدا کرده است این درحالی است که میزان تخصیص بودجه عمرانی شهرستان ارومیه کمتر از 50 درصد است.
وی با اشاره به سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی در این جلسه، عنوان کرد: با توجه به آمارهای ارایه شده توسط مسئولین مربوطه می‌توان دریافت، تخصیص بودجه آذربایجان غربی متناسب با درآمدهای تحقق‌یافته این استان نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که درآمدهای نقدی آذربایجان غربی در این استان هزینه شود تا ضمن افزایش بودجه تخصیص یافته گرفتار تشریفات طولانی اداری نیز نشویم.
اصغرزاده در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: یکی از عوامل محرک افزایش تولید، تسهیلات بانک‌ها است می‌باشد که شاهد این موضوع هستیم که معمولا بانک‌ها به مصوبات استانی و شهرستانی تمکین نمی‌کنند.
وی ادامه داد: عدم همکاری و هماهنگی بانک‌ها تا حدی است که گاها شنیده می‌شود که بانک‌ها حتی در عمل به بخشنامه‌های بانک مرکزی نیز اما و اگر دارند و مشخص نیست که بانک‌ها به چه ارگانی پاسخگو هستند.
اصغرزاده خاطر نشان کرد: با توجه به سکونت بیش از 30 درصد جمعیت آذربایجان غربی در شهرستان ارومیه بار مسئولیت‌های آذربایجان غربی به دوش ارومیه است و باید در اختصاص بودجه این مسئله نیز لحاظ شود.
وی در تشریح سخنان خود توضیح داد: چه از لحاظ جمعیتی و چه از لحاظ سیاسی یا اقتصادی شهرستان ارومیه، دارای ویژگی‌هایی است که توجه ویژه مسئولین را می‌طلبد.
این عضو شورای اداری ارومیه اعلام کرد: سیب ارومیه وضعیت مناسبی ندارد و کشاورزان نیز از این موضوع رنج می‌برند، حتی انگور نیز که امسال میزان تولید نسبت به سال گذشته کاهش تولید داشته است نیز نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری نداشته است بنابراین باید در این خصوص مدیران مربوطه تصمیمات موثرتری اتخاذ کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان سخنان خود گفت: شورای برنامه ریزی آذربایجان غربی با وجود اشباع شدن حجم سردخانه‌های موجود، مجوز احداث سردخانه داده است با این توجیه که در کنار این سردخانه‌ها، مراکز سورتینگ و بسته بندی نیز احداث می‌شود، مسئولین آمار دهند که چه تعدادی از این سردخانه‌ها با مجموعه سورتینگ میوه احداث شده و چه تعدادی تبدیل به تالار عروسی شده است؟

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108863
دیدگاه خود را به ما بگویید.