تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۰۳ ب.ظ

   589 بازدید

این مراسم هرشب ساعت 22 آغاز می شود

ایام فاطمیه از راه رسیده با خاطرات تلخ عبور از خدا برا رسیدن به مطامع شیطان و شکستن حرمت یادگار رسول مهر . ایام فاطمیه برای مهدی (عج) سخت ترین ایام است آری  حتی از عاشورای حسینی سخت تر و جانگدازتر, زیرا او هنوز صدای استغاثهٍ  مادرش فاطمه را در کنار در نیم سوخته در حالی که  دستی به پهلو گرفته و دستی به اشارت  به سوی امیر خانه نشین که با ریسمان دستان خیبر شکنش را بسته اند واو با سکوت تلخی مظلومانه اشک از دیده میریزد.

آری ایام فاطمیه حکایت پیمان شکنی قومی است که بخاطر حسد و کینه و طمع هر چه رسول خدا سفارش فرمود زیر پا گذاشتند.ایام فاطمیه یاد اور اتش زدن درب خانه وحی است و چه زبونانه است اینگونه زیستن که بخاطر مشتی پول وقدری قدرت اما به چه قیمتی ؟به قیمت شکستن پهلوی فاطمه! به قیمت کشتن طفلی که میتوانست زنده باشد و زندگی کند! به قیمت بازوی ورم کرده یادگار پیامبر!
وامرور در جای جای شهرمان شاهد مراسمات عزاداری دخت پیامبر هستیم که شاید پرشورترین انها مراسم فاطمیه مسجد جنرال به سخنرانی حجت الاسلام سلامتی می باشد که هرشب از ساعت ۲۲ الی ۲۳:۳۰ برپا می گردد ،اقای سلامتی دیشب به نقل از مرحوم آیت الله بهجت میفرمودند که ما باید در نمازهایمان بعد از سجد سجده دیگری هم بجا اوریم که در زمان امام حسین (ع) نبودیمچرا که از میان سیزده هزار نفری که دست بیعت به امام داده بودند تنها صدنفر مانده بودند که چه بسا شاید ما هم جزو سیزده هزار نفر بودیم در دلم گفتم اقا جان هنوز هم هستند کسانی که به خاطر رسیدن به قدرت پوشالی پرورده در سر خود چنین کارهای را انجام می دهند وهیچ کدام از رویدادهای تاریخ برای انها الگو نیست
یادم می اید یکسال ایام ماه مبارک رمضان حال مرحوم ایت الله قره باغی مساعد نبود وعلارغم شرکت در نماز جماعت نمی توانستند به سخنرانی بعداز نماز جماعت بپردازند ایشان اقای سلامتی رابرای این امر مهم انتخاب نموده بودن و تصریح میکردند که سلامتی جزو ده روحانی اورمیه ای می باشد که  دارای بیان فوق العاده خوبی می باشند که می تواند ارتباط خوبی با مردم داشته باشد و این ارتباط او با مردم سبب رسیدن مردم به خداوند و معارف باشد.
منتظر حضور گرمتان در مراسم فاطمیه در مسجد جنرال هستیم.
جلیلی/وبلاگ ایرسا
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 2868
دیدگاه خود را به ما بگویید.