تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ شهریور ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۴۳ ق.ظ

   578 بازدید

بنابراین مدیران شهر ما عملا به حرف و سخن آقای استاندار توجه نکرده اند و فقط یک دهم کمربندی افتتاح شده است

به گزارش جوان به نقل از فاش آنلاین اگر خاطرتان باشد در تیر ماه فاش آنلاین نوشت ( به اینجا بروید ) : احداث کمربندی تکاب از سال 74 آغاز شد و تا اکنون که 17 سال از آن روز می گذرد هنوز به بهره برداری نرسیده است. این پروژه عمرانی در تکاب مثل اکثر پروژه های دیگر سانتیمتری پیش می رود به طوری که اگر حساب کنیم  پیشروی این پروژه را فقط چند سانتیمتر به هر سال می رسد.

و این در حالی است که پروژه های مشابه در شهرهای دیگر در کمتر از یک سال به بهره برداری می رسد.

این پروژه تا به حال به خود سه رئیس جمهور و چند استاندار دیده است و جالب آنکه همه این دولت ها علی رغم تفاوت سلیقه بر اتمام آن تاکید کرده اند ولی باز انتظار مردم تکاب برای بهره برداری از آن به سر نرسیده است

تیر ماه در جریان بازدید از آن. وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی  با تاكيد بر سرعت بخشيدن به عمليات اجرايي اين پروژه و اختصاص 12 ميليارد ريال اعتبار براي اين طرح گفت: انتظار داريم كه پروژه كمربندي تكاب تا پايان هفته دولت در سال جاري به بهره برداري برسد. (سایت استانداری)

بعد از آن فاش آنلاین روزشماری را برای افتتاح و بهره برداری از کمربندی تکاب آغاز کرد، گذشت تا اینکه چهارشنبه 8 شهریور با سفر وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی به تکاب در خبر ها آمد که یک باند ازفاز اول( یک کیلومتر و ششصد و پنجاه متر) این کمربندی افتتاح و به بهره برداری رسید.

اما نکته جالب این است که بدانیم کمربندی تکاب در کل شش کیلومتر است و دارای دو باند که اگر درست حساب کنیم می شود 12 کیلومتر جاده و این کمربندی که کلا شش کیلومتر است چگونه است که فقط یک باند آن هم فاز اولش به بهره برداری می رسد ( به اینجا بروید ) در حالی که استاندار محترم در تیرماه بر اتمام آن تا هفته دولت سال جاری تاکید کرده بود.

بنابراین مدیران شهر ما عملا به حرف و سخن آقای استاندار توجه نکرده اند و فقط یک دهم کمربندی افتتاح شده است تازه اگر از کیفیت آسفالت آن بگذریم.

در مورد کیفیت آسفالت این قسمت کوچک از کمربندی باید به این نکته توجه اساسی شود: به گفته کارشناسان کیفیت کمربندی باید در ردیف جاده های بین شهری قرار بگیرد به دلیل اینکه قرار است خودرو های سنگین از آن عبور کنند، از سوی دیگر قرار است عبور این گونه خودرو ها را به داخل شهر محدود کند در حالی که اکنون با وجود افتتاح یک باند از فاز اول! آن عملا این کار انجام نمی شود چون اصلا قسمت اصلی کمربندی به حال خود رها شده است.

جالب آنکه آنچه نباید در این طرح می شد، شد و با عجله و شتاب زدگی تمام تا شب هفت شهریور آسفالت آن تمام نشده بود و با گریم آن و زدن بنر و چند متر چمن به اول جاده که استاندار از آنجا طرح را افتتاح کرد و درست روز بعد دوباره این جاده بسته شد تا همگان بر کیفیت پایین آن پی ببرند.

تصویر بسته شدن قسمت افتتاح شده کمربندی

پس عملا این طرح افتتاح نشده است، فقط یک روبان پاره شده است.همان روبانی که بعد از رفتن استاندار دوباره بسته شد.

این طرح نه در شان استاندار محترم بود و نه در شان مردم تکاب؛ این روزها در تکاب کسانی با نام دولت، به دولت ضربه می زنند با این کارهایشان! دولتی که خود به تنهایی اندازه تمام دولتهای قبلی کار کرده است و انصاف حکم می کند که بگوییم این مدیران در حق دولت و استاندار جفا می کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7495
دیدگاه خود را به ما بگویید.