تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۰۱ ب.ظ

   1288 بازدید

استانداری و دیگر ادارات مرتبط با امور فرهنگی چه حمایتهایی از این نوع گروه ها داشته است؟/ گروه هایی همچون پان ترکییسم، کردیسم، اخباری گری بومی بشدت فعال هستند.

پایگاه خبری تحلیلی جوان/ حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (مدظله) در دیدار هیئت امنای گروه جهادی تبلیغی منتظران مصلح از استان آذربایجان غربی فرمودند: حرکت های تبلیغی در مکان های مختلف کشور نشان دهنده زنده بودن آیه نفر است که هنوز هم افراد و گروه هایی با فراگیری علوم دینی به مناطق مختلف سفر می کنند تا سخن دین را به گوش مردم برسانند.

حجت الاسلام فرمانی، در دیدار حضرت آیت الله علوی گرگانی، با اشاره به فعالیت های گروه جهادی تبلیغی منتظران مصلح، اظهارداشت: این گروه از سال 1386 با اهداف تبلیغ معارف دینی در مناطق محروم استان آذربایجان غربی راه اندازی شد و در روستا های صعب العبور فعالیت های تبلیغی خود را ادامه داد.

وی تصریح کرد: در برخی از روستاهای استان آذربابجان مساجد تعطیل و حتی در یکی از روستاها کلیدار مسجد برعهده مسیحیان بود و با توجه به تبلیغ های صورت گرفته، حضور روحانی در این مناطق برای مردم بسیار سخت جلوه می کرد، ولی بعد از حضور مستمر مبلیغن در این روستاها، اکنون خود آنان با استقبال و اشتیاق درخواست مبلغ می کنند.

حجت الاسلام فرمانی خاطرنشان کرد: تعداد 100 روستا و در حدود 37 هزار دانش آموز تحت پوشش فعالیت های گروه جهادی تبلیغی منتطران مصلح قراردارند.

وی یاد آور شد: معاندین و دشمنان در این استان فعالیت چشمگیری دارند؛ به طوری که گروه های همچون پان ترکییسم، کردیسم، اخباری گری بومی بشدت فعال هستند.

عضو هئیت امنای گروه تبلیغی جهادی منتظران مصلح با اشاره به تدوین چشم انداز 5 ساله این گروه، گفت: براساس این چشم انداز، گروه تبلیغی جهادی منتظران مصلح بیش از 15 هزار نفر را دراستان آذربایجان غربی پوشش می‌دهد؛ البته در کنار این مسئله، با راه اندازی سامانه پیام کوتاه توانسته بیش از 7 هزار نفر مشترک را جذب کند.

حجت الاسلام فرمانی در پایان افزود: امروز درفضای مجازی بیش از 40 هزار سایت وهابی فعال علیه شیعه به فعالیت می پردازند که برای مقابله با این هجمه ها، سایتی در این راستا بصورت مستمر فعال می باشد.

 بعد از اتمام گزارش کار حضرت آیت الله علوی گرگانی رهنمودهایی را برای پیشبرد فعالیتهای گروه بیان فرمودند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی، در دیدار هئیت امنای گروه جهادی تبلیغی منتظران مصلح(عج)، عصرحاضر را عصر تحرک و حرکت روبه جلو دانسته و اظهارداشتند: امروز گسترده گی فضاهای موجود تبلیغی نشان دهنده پویا بودن آیه نفر می باشد .

ایشان با اشاره به گسترش تشیع در جهان، گفتند: امروزه به لحاظ گسترده گی تشیع در جهان و کینه دشمنان شاهد کشمکش و درگیری بین مسلمانان هستیم؛ به گونه ای که در کشور پاکستان حتی لباس مقدس روحانیت برای روحانیون مشکل شده است.

معظم له در ادامه با اشاره به جنبش های منطقه، تصریح کردند : انقلابی های منطقه الگو گرفته از انقلاب اسلامی ایران است و به همین خاطر دشمنان برای اختلاف افکنی و عداوت و دشمنی بین اهل سنت و تشیع تلاش می کنند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی خاطر نشان کردند: لازم است که در برابر توطئه های دشمنان بایستیم و برای این که بتوانیم در این راه به موفقیتی دست یابیم، باید بنیه های علمی و مادی خود را تقویت کنیم.

*لزوم حمایت مسئولان از گروه های تبلیغی جهادی

ایشان افزودند: گروهای تبلیغی جهادی باید با ارائه گزارش به مسئولان عالی، حمایت های مادی و معنوی آنها را کسب نمایند و در این میان مسئولین هم باید با در نظر گرفتن اهمیت کار تبلیغی، حامی این گروه ها قرار بگیرند.

معظم له تاکید کردند: باید برای اثر بخشی در قلوب دیگران هزینه کرد؛ همان طوری که وهابیت با استفاده ازهزاران ترفند و هزینه های فراوان برای جذب مردم تلاش و کوشش می کند، ما هم باید برای تبلیغ دین و معارف هزینه کنیم.

حضرت آیت الله علوی گرگانی یادآور شدند: گزارشاتی که از استانهای جنوبی به ما می رسد، نشان از تلاش های گسترده وهابیت برای خالی کردن شیعیان از این استان ها دارد، باید با تاسی از سید الشهدا(ع) با کار جهادی در برابر دشمنان ایستاد و مردم را از جهالت نجات داد .

ایشان در پایان تصریح کرد: امروز روز حرکت و پویایی است، نه خفتن و خوابیدن؛ باید دنباله رو سید الشهدا(ع) باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 6287
دیدگاه خود را به ما بگویید.