تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ق.ظ

   2224 بازدید

دكترحسن حیدری عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه ارومیه به عنوان رئیس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی معرفی و انتخاب شد.

جوان پرس : با حضور مدیر کل دفتر فناوری وزارت علوم  ، معاون امور برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی و مسئولان  استانی مراسم تودیع و معارفه رئیس پارک علم وفناوری استان در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه برگزار شد.

مدیر کل دفتر فناوری وزارت علوم در این مراسم گفت: باید ورود دانشجویان از دانشگاه به پارکها و مراکز رشد بصورت یک جریان مداوم و مستمر باشد.”دکترخسرو پیری ” گفت: در حال حاضر دانشجویان دارای ایده در دانشگاه ها بسیار کم شده است لذا دانشگاه‌ها باید در این راستا نقش آفرینی زیادی داشته باشند.

مدیر کل دفتر فناوری وزارت علوم گفت: در یک دهه قبل ۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پارک علم و فناوری استان تصویب شده بود.” تقی کهوریان ” معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: بحث احداث پارک علم وفناوری استان مربوط به یک دهه قبل بوده که در آن زمان با استقبال مسئولان وقت مواجه شد و اعتبار ۲ میلیاردی نیز برای تکمیل این پارک تصویب شد که متاسفانه بعد از گذشت یک دهه پیشرفتی در کار مشاهده نشد.

وی ادامه داد: با پیگیری های به عمل آمده، علت اصلی عدم تکمیل و احداث پارک علم وفناوری مربوط به استقلال پارک های علم و فناوری از دانشگاه ها بوده که این موضوع نیز در آذربایجان غربی تسری یافت.

رئیس دانشگاه ارومیه  هم در این مراسم گفت: بهره گیری از ظرفیت و تخصص های فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشد اقتصاد مقاومتی کشور نقش اساسی دارد.” رحیم حب نقی ” اظهار کرد: دانشگاه ها و دانشجویان می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود در مراکز پژوهشی جهت انجام تحقیقات بنیادی، توسعه ای و کاربردی در زمینه اقتصاد مقاومتی  و با تکیه بر  دانش و تجربیات اساتید، خبرگان و دانشمندان اقتصاد کشور را به سمت رشد و توسعه سوق دهند.

“دکترحسن حیدری ” در مراسم تودیع و معارفه اش گفت: ثروت آفرینی یکی از مقوله‌های توسعه است که بدون داربست علمی امکان پذیر نیست. رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت:ارزش ثروت آفرینی برای توسعه کشور یک مقوله ساده صرف نیست و نیازمند یک راهبرد و مدیریت علمی و تخصصی و فرهنگی است .

گفتنی است در پایان جلسه با قرائت حکم وزیر علوم  دکترحسن حیدری عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه ارومیه به عنوان رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی معرفی و انتخاب شد.

لازم بذکر است؛ با ارتقاء پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه به پارک استان به استناد مصوبه نود و یکمین نشست تخصصی فناوری وزارت علوم، تحقیقات فناوری و نیز بر اساس تفاهم نامه منعقده به شماره ۷۱۳۰۰ مورخ ۹۳/۸/۲۸ بین استانداری آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه؛ موافقت شد و بدینوسیله دانشگاه ارومیه این نهاد مهم علمی و فناوری را در استان ایجاد کرداین واحد علمی- تحقیقاتی در سال۸۶ تحت عنوان پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه در محل فعلی آن واقع در روبروی سایت نازلو دانشگاه ارومیه ایجاد شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64765
دیدگاه خود را به ما بگویید.