تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ دی ۹۵.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ

   223 بازدید

امسال ۱۰ قطعه زمین به مساحت یک‌میلیون و ۱۱ هزار و ۳۷۶ مترمربع از اراضی ملی در آذربایجان غربی رفع تصرف و تملک شده است.
جوان پرس : امسال ۱۰ قطعه زمین به مساحت یک‌میلیون و ۱۱ هزار و ۳۷۶ مترمربع از اراضی ملی در آذربایجان غربی رفع تصرف و تملک شده است.
 مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود:: حفاظت و نگهداری از اراضی ملی از مهم‌ترین رسالت‌های کاری این اداره کل است که امسال توانستیم تحصیل 101 هکتار از اراضی ملی را محقق سازیم.

داریوش نصر در تشریح عملکرد نه ماه مدیریت املاک و حقوقی این اداره کل از واگذاری 4 هکتار اراضی به متقاضیان زمین خبر داد و اظهار کرد: امسال 149 قطعه زمین به مساحت 42 هزار و 510 مترمربع به متقاضیان زمین در آذربایجان غربی واگذار شده است.
وی به ثبت سند تک‌برگی 411 قطعه زمین در سامانه یکپارچه مدیریت اراضی و مستغلات اشاره کرد و افزود: امسال اطلاعات 278 هکتار و 5 هزار مترمربع از اراضی در این سامانه ثبت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان با تأکید بر اینکه شفافیت اطلاعات از ملزومات اصلی برنامه‌ریزی اصولی و کارآمد در بخش اقتصادی تلقی می‌شود، تصریح کرد: اهمیت سامانه هوشمند املاک و مستغلات، به عنوان بستر اصلی برنامه‌ریزی اقتصادی و سیاست‌های آمایش سرزمین، تثبیت حقوق مالکیت و برنامه‌ریزی کاربری اراضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نصر، افزایش امنیت مالکیت خصوصی، کاهش جرائم و زمین‌خواری، کاهش پرونده‌های ورودی به قوه قضائیه و افزایش امنیت سرمایه‌گذاری را از بارزترین مزایای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق از عملکرد مدیریت املاک و حقوقی این اداره کل برشمرد.
وی همچنین از اخذ صورت‌مجلس تفکیکی 544 قطعه زمین خبر داد و گفت: صورت‌مجلس تفکیکی طبقات برای 181 واحد اخذ شده است.
صورت‌مجلس تفکیکی با استفاده از گواهی پایان ساختمان توسط ثبت اسناد و املاک تهیه می‌شود. این صورت‌جلسه صرفاً به تعریف حدود اربعه واحدهای مستقل و ذکر مساحت آن‌ها و شماره‌گذاری آن‌ها می‌پردازد بی‌آنکه به مالکیت خصوصی واحدها بپردازد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 99883
دیدگاه خود را به ما بگویید.