تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱:۱۲ ب.ظ

   3770 بازدید

حضرت پور : مدیریت شهری ارومیه 2020 را به عنوان  شهری ایده آل برای گردشگری مطرح و اقدامات لازم برای تحقق آن چون توسعه زیرساخت ها در حال انجام است

جوان پرس : شهردار ارومیه گفت:  تاکنون ۵۰ درصد از طرح افق۱۴۰۴ شهر ارومیه تحقق یافته است.

محمد حضرت پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح افق ۱۴۰۴ شهر ارومیه یعنی شهری سبز، سالم، فرهنگی، مجهز به فناوری اطلاعات، حمل نقل ریلی و برخورداری شهروندان  از اقتصاد پویا از سال ۹۱ کلید خورده و تاکنون ۵۰ درصد از افق۱۴۰۴ شهر ارومیه تحقق یافته است.

وی افزود: در تحقق یکی از محورهای افق ۱۴۰۴ یعنی شهر سالم، رینگ میانی شهر ارومیه با ۱۷ تقاطع غیر همسطح وارد فاز اجرایی شد و در حال حاضر از ۱۷ تقاطع غیر همسطح فقط تقاطع غیر همسطح آذربایجان که درست اجرا باقی مانده است.

حضرت پور افزود: با ساخت این رینگ زمان رسیدن شهروندان از مبدا به مقصد از ۴۰ دقیقه به ۱۵ دقیقه رسیده است و این مهم منجر به کاهش ترافیک و در نتیجه کاهش بار آلودگی هوای شهر ارومیه شده است.

وی یادآور شد: رینگ کمربندی دوم به طول ۲۹ کیلومتر برای رسیدن به شهر سالم درحال اجراست.

شهردار ارومیه با اشاره به گسترش فضای سبز در شهر ارومیه تصریح کرد: از سال ۹۱ تاکنون در جهت برخورداری شهروندان از فضای سالم و پاک ۳۰۰ هکتار فضای سبز در سطح  شهر ارومیه ایجاد شده است .

حضرت پور با اشاره به گسترش فضای سبز در شهر ارومیه تصریح کرد: از سال ۹۱ تاکنون در جهت برخورداری شهروندان از فضای سالم و پاک ۳۰۰ هکتار فضای سبز در سطح  شهر ارومیه ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: برای رسیدن به اقتصاد شهری و از آنجایی که  ۳۰ درصد جمعیت ارومیه از کشاورزی ارتزاق می کنند، توسعه محصولات کشاورزی در اولویت ها قرار گرفت، به طوریکه میزان صادرات محصولات کشاورزی از  ۵۰ هزار تن در سال ۹۱ به ۵۰۰ هزار تن در سال ۹۶  رسید.

حضرت پور با بیان اینکه مدیریت شهری ارومیه ۲۰۲۰ را به عنوان  شهری ایده آل برای گردشگری مطرح و اقدامات لازم برای تحقق آن چون توسعه زیرساخت ها در حال انجام است یادآورشد:در راستای تحقق افق ۱۴۰۴ و برخورداری شهروندان از حمل و نقل ریلی، اجرای پروژه تراموا در دستور کار قرار گرفت و این پروژه  بدلیل مشکلات مالی و ارزی در راه اندازی با موانعی مواجه شد که با تثبیت نرخ ارز این مهم تحقق می یابد.

شهردار ارومیه یادآور شد: از  لحاظ نگاه فرهنگی و تحقق افق ۱۴۰۴  یعنی شهر فرهنگی؛ همگرایی در بین ادیان و مذاهب مختلف موجود در شهر ارومیه تقویت یافته و برای رسیدن به این نگاه  ۱۵ فرهنگسرا در مناطقی که با چالش  های فرهنگی مواجه بودند راه اندازی شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117135
یک دیدگاه

  1. اورموی مسلمان گفت:

    به همین خیال با دلار ۱۵۰۰۰تومنی باش!!!…گهی لپ لپ خورد گه دانا دانا(دونه دونه)!!!اونوقت اصفهان و شیراز و مشهد وتهران و تبریز چه سرنوشتی خواهند داشت!!! اول حقوق کارگران و کارمندان رده پایین شهرداری را چهار ماه به پنج ماه پرداخت نکن بعداً ،ارومیه هپروتی بساز!!!یاا…یامحمد(ص)

دیدگاه خود را به ما بگویید.