تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۷:۵۰ ب.ظ

   3410 بازدید

شهید خلیل خنجری روستا زاده و از فرزندان رنجدیده این آب و خاک بود .او در سال ۵۴ در روستای سیاوان از توابع شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود.

جوان پرس : شهید خلیل خنجری روستا زاده و از فرزندان رنجدیده این آب و خاک بود .او در سال ۵۴ در روستای سیاوان از توابع شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود.

*** شهیدخلیل خنجری

تاریخ تولد : ۱۳۵۴/۰۳/۱۰

شهادت :۸۵/۰۵/۰۳

نام   : ذکریا

محل شهادت : دره پیران سلماس

محل تولد: اشنویه

 فرازی از زندگی نامه شهید :

شهید خلیل خنجری روستا زاده و از فرزندان رنجدیده این آب و خاک بود .او در سال ۵۴ در روستای سیاوان از توابع شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود.

در آغاز انقلاب ۳سال داشت و طبیعی است که نمی توانست سهمی دراین نهضت داشته باشدولی به تدریج که بزرگترشد چون فردی مومن ومعتقد به انقلاب اسلامی بود و نسبت به جمهوری اسلامی ایران عشق می ورزید شوق پیوستن به سپاه پاسداران درجانش افتاد و تصمیم گرفت پاجای پای قهرمانان بگذارد و در مورخه ۱۴  تیر سال ۱۳۶۴ وارد سپاه شد.

شهید خنجری زندگی ساده وبی آلایشی داشت ؛ روحیه ظلم ستیزی وی از همان  اوایل نوجوانی نمایان بود به طوری که همیشه آرزو داشت علیه مستکبران و زورگویان مبارزه کند و هیچگاه زیر بارظلم نرود.

به گزارش سیلوانا نیوز ؛ شهید بزرگوارفردی متدین و پاسداری همیشه فداکارو معتقد به رهبری بود . روحیه شجاعت وجسارت وی که به منطقه عملیاتی عراق به مدت ۲ماه در اردیبهشت ۶۷ جهت شناسایی عوامل دمکرات اعزام شده بود کاملا هویداست.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64813
یک دیدگاه

  1. فریدون هرکی گفت:

    روحشان شاد یادشان گرامی باد انشاءالله

دیدگاه خود را به ما بگویید.