تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۱:۰۶ ب.ظ

   757 بازدید

حمايت خود را ازشاهین نجفی اعلام می کنیم ؟!

به گزارش جوان به نقل از جوان آنلاین در پي اين هتك حرمت، آيات عظام صافي گلپايگاني و مكارم شيرازي حكمي مبني بر ارتداد اين خواننده هتاك دادند، اما در اين ميان رسانه‌هاي به اصطلاح اصلاح طلب با گذشت روزها از انتشار اين ترانه موهن هيچ گاه حتي كوچك‌ترين اشاره‌اي به اين توهين عمومي به اعتقاد ۷۰ ميليون ايراني نكردند! و ترجيح دادند مثلاً خبر گشايش يك گالري نقاشي در فلان نقطه شهر را به جاي اين خبر روي خروجي سايت‌ها و روزنامه‌هايشان بروند. البته اين قبيل حركات و موضعگيري‌ها از اين رسانه‌ها مسبوق به سابقه است چون در قضيه بحرين و سوريه كاملاً رويكرد متفاوتي از خود نشان دادند.

مدت زيادي از انتشار آهنگ توهين آميز خواننده هتاك نگذشته بود كه فرزند شاه مخلوع در بيانيه‌اي كه در وب‌سايتش منتشر شد، حمايت خود را از اين خواننده اعلام و از وي با عنوان هنرمند جواني ياد كرد كه در قالب ترانه قصد مبارزه دارد و هرگونه موضع‌گيري نسبت به اين خواننده مرتد را توحش قرون وسطايي عنوان كرد، البته حمايت از خواننده مبتذل به فرزند شاه مخلوع ختم نشد.

از روزي كه آيت الله مكارم شيرازي در جواب استفتاء پاسخ دادند كه هرگونه اهانت به مقام شامخ امامان معصوم‌(ع) و توهين آشكار به آنها اگر توسط فرد مسلماني صورت گيرد، موجب ارتداد است و اگر توسط غير‌مسلماني باشد، داخل در عنوان سابّ‌النبي(ص) است و آيت‌الله صافي گلپايگاني نيز در پاسخ به استفتائي مشابه اعلام كردند كه چنانچه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشد مرتدند. BBC، VOA و «من‌و‌تو» در اقدامي هماهنگ حكم ارتداد اين خواننده هتاك را محكوم كردند و هر روز برنامه‌اي در دفاع از ترانه و پوستر موهن او پخش مي‌كنند و از اين طريق قصد قبح شكني از اين توهين عمومي به مردم ايران را دارند.

سكوت برخي از رسانه‌هاي داخلي در مقابل هتك حرمت ائمه(ع)
همه ماجراي اظهارات فرج‌الله سلحشور در باره فساد در سينماي ايران را به ياد مي‌آورند، در اين مقطع قصد ما سخن گفتن درباره از اظهارات سلحشور نيست اما همين رسانه‌هايي كه درباره توهين خواننده مرتد به مقدسات ۷۰‌ميليون ايراني سكوت اختيار كرده‌اند، پس از آنكه سلحشور از فساد در ميان برخي از بازيگران گفت تا ماه‌ها آن را سوژه اصلي خود كرده بودند و روزي نبود كه عليه سلحشور گزارش و يادداشت و بيانيه منتشر نكنند، بماند اينكه پس از مدت كوتاهي از اظهارات سلحشور بسياري از بازيگران سينما و تلويزيون در مصاحبه هايشان پرده از فسادي كه برخي از عوامل فيلم‌ها دچارش هستند، برداشتند و بر بسياري مسجل شد كه سلحشور پر هم بيراه نگفته بود، اما زماني كه يك خواننده كه اوج شهرتش را از ترانه‌هايي دارد كه پس از ماجراي انتخابات ۸۸ در جانبداري از گروه‌هاي اپوزسيون خوانده، با ترانه‌اي موهن باورها و اعتقادات مذهبي ۷۰ ميليون ايراني را زير سؤال مي‌برد، تنها با سكوتي معنادار از كنار ماجرا مي‌گذرد. آيا توهين به اين يا آن بازيگر مهم‌تر از توهين به ائمه(ع) و باورهاي شيعي مردم كشور ماست؟ در اين ميان بايد از مسئولان اين رسانه‌ها پرسيد كه آيا توهين به مقدسات ۷۰ ميليون ايراني هم مگر ماجراي انتخابات و مسائل سياسي و حزبي است كه در مقابل انتشار خبرهايشان سكوت مي‌كنيد؟

از طرف ديگر برخي از رسانه‌هاي داخلي نه تنها اعتراضي به توهين اين خواننده هتاك به اعتقاد مردم نكرده‌اند، بلكه اين رفتار او را در قالب آزادي بيان، توجيه هم كرده‌اند و گفته‌اند كه بر اساس اصل آزادي بيان، توهين به دين و باورهاي ۷۰ ميليون ايراني ايرادي ندارد، اعتراضي هم بر آن وارد نيست!

اين در حالي است كه بر اساس قوانين بين‌المللي حقوق بشر هم محدوده آزادي تا اندازه‌اي است كه به آزادي و باور و حريم و اعتقاد ديگران خدشه‌اي وارد نكند. به اين معني كه چنين رفتاري نه تنها بر اساس قانون اساسي كشور ايران بلكه بر اساس موازين بين‌المللي هم جرم محسوب مي‌شود و اين مدعيان معلوم نيست طبق كدام قانون و اساسنامه چنين رفتاري را آزادي بيان مي‌دانند؟

رسانه‌هايي مانند BBC و VOA هم كه اين همه داغ اين خواننده فراري را به سينه مي‌زنند و از صدور حكم ارتداد وي نگرانند، آيا زماني كه چنين توهيني به باورهاي اهل تسنن يا مباني دين مسيحيت هم صورت بگيرد، باز سران اين رسانه‌ها از هتاكان جانبداري مي‌كنند؟! سكوت برخي از رسانه‌هاي داخلي در برابر توهين به مقدسات ديني هم نشان مي‌دهد كه باورهاي اسلامي چه جايگاهي در قلب مديران اين رسانه‌ها دارد و در چنين ماجراهايي پرده از باورهاي نهان برخي كنار مي‌رود.

يسنا پاكنهاد

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4278
دیدگاه خود را به ما بگویید.