تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   888 بازدید

سعادت : دولت در این شرایط سخت به مدیران و فرماندارانی تکیه کرده که نسبت به جذب سرمایه گذار برای عبور از شرایط سخت اقتصادی، ایجاد اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی اقدام و تلاش کنند.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی ازاجرای سیاست تشویق و توبیخ فرمانداران فعال و بی تفاوت به امر جذب سرمایه گذار طی سال جاری خبر داد.

سعادت دیروز عصر در اولین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی در سالجاری با حضور معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه صادرات غیر نفتی اولویت های مهم دولت در استان طی سالجاری است، افزود: در این راستا فرمانداران فعال و بی تفاوت به امر جذب سرمایه گذاری در استان تشویق و توبیخ می شوند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه صادرات غیر نفتی همه وابسته به سرمایه گذاری است، اظهار داشت: یک بخش سرمایه گذاری مربوط به بخش خصوصی و یک بخش مربوط به دولت است که باید دولت زیرساختهای لازم برای جذب سرمایه گذار را در استان فراهم کند که در این راستا امسال بودجه سالانه به صورت هدفمند برای توسعه زیرساختهای سرمایه گذاری در استان هزینه می شود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه باید مردم را با تدبیرمان امیدوار کنیم، عنوان کرد: مدیر هزینه ای نباید باشیم باید قدرت سرمایه گذاری آذربایجان غربی با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی و پتانسیل های صنعتی و معدنی و حمل و نقل موجود را افزایش دهیم در شرایط سخت اقتصادی و بودجه ای دولت شاهد توسعه در استان باشیم.

سعادت با بیان اینکه هر کسی می تواند وضع موجود را اداره کند، اعلام کرد: دولت در این شرایط سخت به مدیران و فرماندارانی تکیه کرده که نسبت به جذب سرمایه گذار برای عبور از شرایط سخت اقتصادی، ایجاد اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی اقدام و تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری زمانی رونق می گیرد که امنیت سرمایه گذاری نیز فراهم شود، اظهار داشت: امنیت سرمایه گذاری نیز با ایجاد زیر ساختها، قوانین حمایتی و… و. ایجاد می شود که وظیفه همه مسئولان نظام است.

وی درامد سرانه کشور در اساس آمار اعلامی در سال ۲۰۱۲ را ۷ هزار دلار و ترکیه را ۱۲ هزار دلار دانست و با اشاره اینکه درامد سرانه استان ۴۳ درصد درامد سرانه کشور بود، گفت: این امر نشان می دهد که ارزش افزوده سرمایه گذاری در استان وجود ندارد و استانی فقیر هستیم که پس اندازی برای سرمایه گذاری در طرحهای تولیدی و صنعتی نداریم.

  استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بدهی ۱۷ هزار میلیارد ریالی دولت به پیمانکاران در ابتدای کار دولت تدبیر و امید در استان، افزود:با توجه به این امر، ایده مدیریت بدون پول در استان مطرح و کارهای بسیاری نیز در این خصوص با همکاری پیمانکاران به اجرا درآمد که از جمله آنها می توان به آغاز احداث ۱۹۶ کیلومتر راه و برنامه ریزی برای احداث ۶۵ کیلومتر راه دیگر در نقاط مختلف استان اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال علم کردن پرچم هیچ گروهی نیست، اعلام کرد: ما به دنبال کسانی هستیم که می خواهند برای مردم و کشور کار کنند و از افرادی که سیاست های دولت را بپذیرند، استفاده می کنیم.

سعادت ضمن تاکید بر اینکه دولت سیاستهای خود را دنبال خواهد کرد، ادامه داد: هر چند شاید این سیاست های به مذاق برخی افراد و گروه ها خوش نیاید ولی تا حصول نتیجه مورد نظر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی وجود ۴۰ هزار تحصیلکرده بیکار را انگیزه کافی برای همت مسئولان برای پیگیری اولیت و راهبردهای سه گانه ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و توسعه صادرات غیر نفتی استان دانست و خواستار تلاش همه جانبه مسئولان دستگاه های اجرایی و فرمانداران در این زمینه شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64584
دیدگاه خود را به ما بگویید.